Líder z Košíc zmietol z ľadu Poprad, Skalica hrala bez Pálffyho

Hokejisti Košíc si v 35. kole Slovnaft extraligy poľahky poradili s Popradom 5:1 a upevnili si pozíciu na čele tabuľky. Dukla Trenčín na domácom ľade zvíťazila 5:2 nad Skalicou, ktorá nastúpila bez svojej najväčšej hviezdy Žigmunda Pálffyho.

09.12.2008 19:44
Košice - Poprad, Gron, Huna, Šimonovič Foto:
Zľava: Stanislav Gron a Rudolf Huna z Košíc a brankár Miroslav Šimonovič z Popradu v zápase 35. kola Slovnaft extraligy

Hokej – Slovnaft extraliga – 35. kolo:

MsHK Garmin Žilina – MHC Martin 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

• Góly: 28. Škoda (R. Krajči, I. Droppa), 31. Sivák (Kontšek, R. Krajči), 38. Sivák (Tvrdek, Jabrocký), 60. Hriňa – 6. M. Macho (Appel, Klepáč), 52. M. Beran (L. Říha)

Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše: R. Krajči (Žilina) DKZ za vyhodenie predmetu z ľadovej plochy – Marek Hovorka (Martin) na 5+DKZ za zdvihnutie hokejky, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Grečko, Vojtek, 1500 divákov

• Žilina: Láníček – Kusovský, Javín, I. Droppa, Hriňa, Turoň, Horák, Krčula, Škorvánek – Tvrdek, Pleva, Jabrocký – R. Krajči, Sivák, Kontšek – Hajnik, Škoda, S. Saliji – Pokrivčák, Valášek, Važan
  • Martin: Dzubina – Vantroba, I. Ďatelinka, J. Polák, Klepáč, Kolba, Babka, Drgoň – Török, M. Beran, Trokan – Appel, M. Macho, L. Říha – Škumát, Marek Hovorka, Themár – Mahdalík

Susedské derby sa začalo vo vlažnom tempe. Prvú príležitosť mal v 4. min Škoda, ktorý však z pravej strany len tesne minul bránku Dzubinu. V 5. min bol vylúčený domáci obranca Kusovský a hostia zásluhou Macha išli do vedenia. V 10. min mohol zvýšiť skóre hostí Török, ale Láníček bol pozorný. Potom sa hra trochu upokojila, na jednej i druhej strane príležitostí veľa nebolo. V úvode druhej tretiny mali žilinskí „vlci“ po faule Hovorku na Hajnika až päťminútovú početnú výhodu. Gól sa im však podarilo vsietiť až v záverečných sekundách, keď sa presadil z pravej strany center Škoda. Žilinčania po vyrovnávajúcom góle pridali a dvakrát sa strelecky presadil Peter Sivák, ktorý najskôr v 31. min prekonal hosťujúceho gólmana spomedzi kruhov a v 38. min sám pred brankárom Dzubinom vsietil tretí gól.

Zľava: Súboj medzi útočníkom MHC Martin... Foto: SITA
Žilina - Martin, Škorvánek, Škumát Zľava: Súboj medzi útočníkom MHC Martin Miroslavom Škumátom a obrancom MsKH GARMIN Žilina Stanislavom Škorvánkom počas 35. kola Slovnaft extraligy.

V úvode záverečnej časti hry mali domáci možnosť zvýšiť svoj náskok pri vylúčení Töröka, tú však nevyužili. Žilina mala viac hry, ale strelecky sa nepresadil v 48. min Tvrdek. Pri vylúčení domáceho Turoňa hostia niekoľkokrát nebezpečne ohrozili bránku domáceho Láníčka, gól však z toho nebol. V 52. min strelil kontaktný gól Martinčanov kapitán Beran. Následne mali hostia takmer minútovú početnú prevahu piatich proti trom, tú však nevyužili. V závere Žilinčania pri vylúčení Appela tiež neskórovali. V poslednej minúte tréner Martinčanov Ladislav Spišiak zahral vabank, odvolal brankára a Slavomír Hriňa oblúčikom spoza vlastnej bránky vsietil štvrtý presný zásah domácich, ktorým pečatil tretie víťazstvo Žilinčanov v rade.

Povedali po zápase:

Richard Turaz (asistent trénera Žiliny): „Myslím si, že sme videli veľmi dobré stretnutie. V prvej tretine nás hostia prekvapili rýchlou a aktívnou hrou. V druhej sme zlepšili pohyb, hrali organizovanejšie v obrane a podarilo sa nám presadiť aj strelecky. V poslednej časti to bolo tiež veľmi rýchle. Myslím si, že hráči podali bojovný, dobrý výkon a za ten i konečný výsledok im patrí poďakovanie.“

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Po dvoch neúspešných zápasoch sme chceli v Žiline bodovať. V prvej tretine sme hrali dobre, dali sme gól, v druhej Žilinčania pridali dva možno šťastné góly. My sme sa snažili, žiaľ, nevyužili sme presilovku piatich proti trom a famózny Hriňa v závere spečatil výsledok. Náš tím sa trápi s maródkou, je unavený, ale ideme ďalej.“

SkiPark MHK Kežmarok – HK Ardo Nitra 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

• Góly: 14. Fedor (P. Segľa, Slaninák) – 16. T. Chrenko (Podstavek, Rais), 20. T. Chrenko (Podstavek, Výborný).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec – Kalina, M. Korba, 560 divákov

• Kežmarok: Klempa – M. Droppa, M. Žemba, D. Brejčák, J. Jelínek, Flašar, Bartoň, R. Gavalier, D. Brincko – Škovira, S. Pavličko, Bednár – Svitana, Šechný, M. Drotár – Mašlonka, V. Žemba, René Schneider – P. Segľa, Slaninák, Fedor
  • Nitra: Falta – Kudrna, Ďurkech, M. Školiak, Poláček, Výborný, Rais, Halász – Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – Kmeč, Baran, H. Ručkay – Rumpel, Gálik, Vozdecký – Hronský, Dobrý

Po dvoch vysokých prehrách v predchádzajúcich dueloch nastúpili Kežmarčania v zápase proti Nitre pred takmer vyľudneným hľadiskom s cieľom odčiniť svoje zlyhania. Úvod však bol zo strany oboch tímov viac ako vlažnou záležitosťou bez jedinej gólovej príležitosti. Vzruch prinieslo až zranenie Bednára v 10. min, keď po strete s Kudrnom pri mantineli musel ľad opustiť na nosidlách. Domácim, hoci oslabeným o jedného hráča, sa podarilo dostať do vedenia v 14. min. Strelou pomedzi betóny prekonal Faltu v nitrianskej bránke Fedor. Domáci sa však dlho z vedenia neradovali a už o necelé 2 minúty neskôr vyrovnával Chrenko. Na začiatku záverečnej minúty úvodnej tretiny hrali hostia prvú presilovku a hneď ju využili. Šťastným strelcom bol po druhý raz v zápase Chrenko.

Ani druhá tretina hokejovú krásu nepriniesla. Obe mužstvá predvádzali pomalý a nudný hokej, s množstvom nepresností a nevypracovali si žiadnu gólovú šancu. Úvod tretej časti hry patril o niečo aktívnejším domácim, šance Škoviru či Drotára však ostali nevyužité. V 52. min sa v oslabení vo vyloženej šanci ocitli Pavličko so Škovirom, druhý menovaný však v poslednej chvíli nenamieril presne. Záverečná bezzubá snaha „jastrabov“ o vyrovnanie už ani napriek presilovke a power-play svoje ovocie nepriniesla. Nitra si tak spod Tatier odniesla všetky 3 body.

Vladimír Klinga (tréner Kežmarku): „Chceli sme napraviť vysoké prehry z predchádzajúcich zápasov. Hlavy sa nám podarilo vyčistiť, no spravili sme zbytočnú chybu pri prvom góle a druhý sme dostali v oslabení. Súper hral v defenzíve dobre a my sme neuspeli v koncovke, preto sme napokon prehrali.“

Ivan Hrtús (asistent trénera Nitry): „Vedeli sme, že Kežmarok je na domácom ľade nepríjemným súperom, išli sme si však pod Tatry po 3 body. To sa nám aj podarilo, sme teda spokojní.“

HC Košice – HK Aquacity ŠKP Poprad 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

• Góly: 18. J. Tabaček, 30. Húževka (Rudolf Huna, J. Tabaček), 35. P. Bartoš (Juraj Faith, J. Hudáček), 46. Kmiť (Húževka, Šimurda), 51. Michel Miklík (Juraj Faith, P. Bartoš) – 43. Martin Segľa

Vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše: Rataj na 10 min za napadnutie zozadu, Kroták na 10 min za nešport.správanie, M. Lukáč (všetci Poprad) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko – Smrek, Tornay, 6096 divákov

• Košice: J. Hudáček – M. Šterbák, Grman, J. Tabaček, Gajdoš, Špelda, D. Mocek – Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš – Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna – Šimurda, Húževka, Kmiť – J. Kopecký, Sýkora, Ščurko
  • Poprad: Šimonovič – Fabian, Kasík, Dora, Michal Segľa, O. Malinský, M. Gavalier, Bakoš, Michal Procházka – A. Buc, Rataj, Kroták – Marek Bartánus, Jarolín, M. Lukáč – Kolusz, Skokan, Marcel Haščák – Holečko, Piatak, Martin Segľa

V úvodnej desaťminútovke východniarskeho derby sa mužstvá len oťukávali. Prvú vážnejšiu príležitosť mal Popradčan Haščák, ktorý sa dostal až pred Hudáčka, ale minul bránku. Dobrú príležitosť mal potom Kroták a vzápätí z protiútoku Bartoš, ale stav sa nemenil. Šimonoviča neprekonal ani Jenčík, po ňom Miklík. Pri Šterbákovej rane v presilovke piatich proti trom zasahoval popradský gólman iba reflexívne. V 18. min zachytil Tabaček nepresnú rozohrávku v útočnom pásme, oprel sa do strely a trafil pravý horný roh popradskej bránky – 1:0. V 7. min druhej časti hry sa Haščák natlačil až pred Hudáčka, no neprekonal ho. Iba sedem sekúnd si na trestnej lavici posedel Rataj, v 30. min sa totiž Húževka dostal pred Šimonoviča a v páde zvýšil na 2:0. Spomedzi kruhov potom Sýkora mieril vedľa. Nebezpečná Kasíkova rana v 32. min skončila v lapačke Hudáčka. V presilovke piatich proti trom nastrelil Huna žŕdku.

Tretí košický gól padol v hre štyroch proti štyrom. Hudáček založil protiútok, Faith našiel Bartoša, a ten elegantným blafákom poistil vedenie svojho tímu. Jarolínovu bombu v závere tretiny Hudáček zneškodnil. Obrovskú chybu Šterbáka potrestal v 43. min Martin Segľa a Poprad znížil. Košická odpoveď však prišla už v 46. min, keď Kmiť dorážal puk do odkrytej popradskej bránky. V 51. min pri signalizovanom vylúčení naservíroval Faith puk Miklíkovi, ktorý spečatil víťazstvo svojho tímu. Poprad mohol v závere ešte skorigovať, ale Kolusz a krátko nato aj Kasík namierili iba do žŕdky.

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): „Bol to ťažký zápas, v prvej tretine sme boli aktívnejší, ale potom sa hra vyrovnala. Po chybe súpera sme sa dostali do vedenia. Dôležité bolo, že v úvode druhej tretiny sme sa ubránili v troch oslabeniach, potom sme strelili dva góly a to nás upokojilo. Ukázala sa kvalita na našej strane.“

Tibor Turan (tréner Popradu): „V prvej tretine sme mali za stavu 0:0 dve šance. V druhej tretine z pohľadu taktickej hernej disciplíny sme to vôbec nezvládli, inak to ani dopadnúť nemohlo. Takto to ďalej ísť nemôže.“

HC´05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

• Góly: 38. Bulík (Pardavý) – 19. Dlouhý (Klouda, Hvila), 52. F. Turek (D. Vrbata, Pavliš), 58. Klouda (Štrba, F. Turek)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: L. Čierny (Zvolen) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Jankovič, Orolín, 3800 divákov

• B. Bystrica: I. Petrík – Frühauf, Rimmel, Paľov, Biro, Veber, J. Mocek, Tomaška, A. Mrena – Tománek, Bulík, Pardavý – Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský – Ižvolt, Češík, Škvaridlo – J. Babic, M. Babic, T. Sýkora
  • Zvolen: Laco – Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Huba, J. Malinský, Kolafa – Hvila, Klouda, M. Chovan – Štrba, F. Turek, Dubec – Pavliš, D. Vrbata, Lelkeš – Jurík, Markovič, Macejka

Vo vynikajúcej atmosfére pred vypredaným štadiónom sa hral od začiatku opatrný hokej. Úvodnú šancu mali domáci, no Pardavý sa v 6. min pred Lacom nepresadil. V 13. min predviedol slalom až od vlastnej bránky Sabol, no ani on pred Lacom neuspel. Hneď na to pohrozili hostia, Klouda dostal puk a z pravej strany prekonal Petríka, ktorého však podržala žŕdka. V 19. min prišla zvolenská presilovka, keď Dlouhý strelou spoza ľavého kruhu prekonal gólmana domácich. Puk síce ešte vyťahoval Frühauf z bránkovej čiary, no podľa rozhodcu Rudého bol už za ňou. V závere prvej tretiny sa zblízka pred Petríkom nepresadil Lelkeš.

V druhej časti hry mali viac šancí hostia. V 26. min neprekonal domáceho gólmana Dubec, v 30. min Klouda a v 36. min Chovan. Zákonite prišiel trest, presilovku tentoraz využili Banskobystričania, keď Pardavý tvrdou strelou z pravého kruhu takmer prekonal Laca, ktorý puk vyrazil do výšky, pred bránku dokorčuľoval Bulík a poslal ho za chrbát zvolenského brankára.

V úvode tretej tretiny mohli ísť do vedenia domáci, no Bulík s Tománkom Laca neprekonali. Hral sa naďalej bojovný hokej, útočili oba tímy, no brankári sa predbiehali vo výborných zákrokoch. Prejavila sa skúsenosť Zvolenčanov, ktorú dokumentoval druhým gólom Turek po peknej akcii celého útoku. Zvolenský útočník sa presadil zblízka pri ľavej žrdi. Záver už patril hosťom, aktivitu pretavil do gólu Klouda, ktorý obišiel obrancu a puk zasunul za Petríkov chrbát.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Zvolen si naposledy doma schuti zastrieľal, ale tento zápas nenasvedčoval tomu, že by malo padnúť veľa gólov. Hostia otvorili skóre, my sme zvýšili úsilie, vyrovnali sme a bolo len otázkou času, kto dá v tretej tretine gól a strhne víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa to Zvolenčanom, ktorým musím pogratulovať k víťazstvu. Boli o kúsok lepší a zaslúžene vyhrali.“

Miloš Holaň (tréner Zvolena): „Zápas sprevádzala neskutočná atmosféra a obrovské emócie. Na ľade bolo často veľa fliaš, plechoviek, pritom samotná plocha nebola najkvalitnejšia. Musím však hráčom poďakovať za perfektný výkon. Podarilo sa nám skórovať v prvej tretine, v druhej sme mohli vedenie zvýšiť, mali sme viac šancí, no skóroval súper. Vedeli sme, že každá séria raz skončí. Mám na myslí domácu desaťzápasovú víťaznú. Išli sme jasne za svojím cieľom, čo sme potvrdili v poslednej časti hry. Sme maximálne spokojní. Chválim všetkých hráčov, ako aj brankára Laca, ktorý pochytal veľa šancí. Mrzí ma, že Hvila odišiel s otrasom mozgu do nemocnice. Všetky fauly by sa mali trestať.“

Dukla Trenčín – HK 36 Skalica 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

• Góly: 1. Hurtaj (Čacho, Marek Haščák), 17. Marek Haščák (Čacho, Gábriš), 33. A. Nedorost (Homer, P. Mikuš), 43. Paroulek (T. Radulay, Valčák), 47. Hurtaj (Marek Haščák, Gábriš) – 48. T. Višňovský (J. Mikúš, R. Hartmann), 48. Kutálek (F. Novák, Pašek)

Vylúčení: 4:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Horínek, Stano, 2450 divákov

• Trenčín: V. Kováč – Homer, P. Mikuš, J. Liška, Gábriš, Bobček, J. Mikuš – A. Nedorost, Trochta, V. Nemec – Čacho, Hurtaj, Marek Haščák – T. Radulay, Valčák, Paroulek – O. Ďuriš
  • Skalica: Ondrejka – Ďurák, Hranáč, M. Ivičič, Gula, Škadra, Jendek – T. Višňovský, J. Mikúš, R. Hartmann – F. Novák, Pašek, Kutálek – Hollý, Mikušovič, Šátek

Trenčania sa v retrodresoch vrátili o dvadsať rokov späť, keď si pripomenuli sezónu 1988/89. Tá bola ich prvou finálovou v bývalej federálnej súťaži a hoci vtedy podľahli Pardubiciam, bol to prvý krok k neskoršiemu majstrovskému titulu z vtedajšej éry. Hokej sa však na smolu fanúšikov nevymykal z dnešného priemeru. Mužstvá neprebral ani skorý gól Hurtaja, ktorý už v 50. sekunde zužitkoval prihrávku Čacha spoza bránky. V 10. min napodobnili svojich spoluhráčov Nemec s Trochtom, ale druhý menovaný z dobrej pozície tesne minul. Následne vyriešil niekoľko závarov domáci Kováč. Dukla zvýšila na rozdiel dvoch gólov kurióznym zásahom Haščáka, ktorý dopravil puk za bránkovú čiaru síce korčuľou, ale podľa rozhodcu neúmyselne. V závere prvej tretiny mala Skalica 84-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no domáci brankár svoj tím pri gólovej strele Mikúša podržal.

Vladimír Nemec z Dukly Trenčín (na snímke) a... Foto: SITA
Vladimír Nemec, Dukla Trenčín, retrodres Vladimír Nemec z Dukly Trenčín (na snímke) a jeho spoluhráči nastúpili na zápas 35. kola extraligy proti Skalici v retrodresoch z rokov 1988/1989.

V polovici stretnutia zaujali peknou spoluprácou Radulay s Valčákom, ale český útočník v službách Dukly neuspel. O chvíľu neskôr dostala Skalica už druhú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ale ani 80 sekúnd jej nestačilo na skorigovanie skóre. Vzápätí išli do troch hostia a Trenčania potrebovali na gól iba šesť sekúnd. Homérovu strelu odrazenú od zadného mantinelu poslal do odkrytej bránky Nedorost. Záverečná dvadsaťminútovka bola najzaujímavejšou z celého stretnutia. Valčák zaviezol puk do pásma súpera a spred bránkoviska ho dotlačil za Ondrejku dobiedzajúci Paroulek – 4:0. Už o štyri minúty neskôr vyškolil skalického gólmana v presilovke skúsený Hurtaj – 5:0. O necelú minútu však bol náskok Dukly opäť iba trojgólový, keďže Višňovský a Kutálek v rozpätí 27 sekúnd znížili na 2:5. Trenčín však už drámu nepripustil.

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „Mágia retrodresov, v ktorých sme nastúpili a akýsi duch hráčov z tej doby priaznivo zapracovali a pomohli nám k peknému víťazstvu. Hoci sme sa v zápase po našich chybách dvakrát dostali do oslabenia o dvoch hráčov, aj tieto kritické situácie sme dokázali ustáť a po kvalitnom výkone, ktorým sme určite potešili našich verných divákov, sme zaslúžene vyhrali.“

Ján Faith (tréner Skalice): „O zápase rozhodol rýchly gól, ktorý sme dostali hneď v úvodných sekundách duelu a potom aj fakt, že sme nedokázali využiť dve presilovky piatich proti trom. Domáci naše chyby dokázali potrestať gólmi, nám sa podarilo skórovať príliš neskoro a za stavu 5:0 je už ťažké stretnutie otáčať. Citeľne nám chýbal výnimočný hráč Žigo Pálffy, ktorý dostal v predchádzajúcom zápase proti Slovanu "sekeru“ a má zranenú ruku. V najbližšom súboji by však už mal nastúpiť."

Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

• Góly: 9. Lipiansky (Kuľha, J. Kováčik), 27. Kropáč (Lažo, Sersen), 44. Hujsa (Kuľha), 55. Uram (Srdínko, Kukumberg), 60. Kukumberg (Lažo, Srdinko) – 46. Kovář (Róbert Huna)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Kropáč (Slovan) a P. Lištiak (L. Mikuláš) obaja na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bundil, Novák, 5054 divákov

• Slovan: Hovi – Hruška, Sersen, J. Kováčik, Hančák, Devečka, Srdínko, Bohunický – Lažo, Vaic, Kropáč – Kuľha, Lipiansky, Hujsa – Uram, Kukumberg, Döme – Gráčik, Hreus, I. Baček
  • Lipt. Mikuláš: Šiarnik (21. – 55. min Falter) – P. Lištiak, Rehák, Kumstát, Petran, M. Varga, Heš, M. Bača – Cibuľa, Halaj, Vaškovič – Róbert Huna, Durdiak, Richard Huna – Kovář, B. Pohanka, Tomášek – Kadura, Kuric, M. Oravec

Zápasu predchádzala milá slávnosť, počas ktorej si vedenie domáceho Slovana spomenulo na okrúhle 70. narodeniny Františka Gregora. Úvod duelu vyšiel lepšie domácim hokejistom, boli aktívnejší, Liptákov do vážnejšej šance nepustili. Naopak, sami si ich vypracovali niekoľko. V 6. min hľadal Kropáč Laža, ale ten na prudkú prihrávku nedočiahol. Na druhej strane pohrozil Vaškovič, ktorý sa dostal až pred Hoviho, ale zo súboja s gólmanom „belasých“ vyšiel úspešnejšie fínsky brankár. Úvodný gól stretnutia padol v 9. min počas presilovky Slovana, keď trestnú lavicu zohrieval Richard Huna. Hosťujúci brankár Šiarnik vyrazil pokusy J. Kováčika aj Kuľhu, Lipiansky však už zasunul puk do prázdnej svätyne Liptákov. V závere prvého dejstva mohli zvýšiť vedenie domácich Lažo aj Kuľha, obaja však nenamierili presne.

Od začiatku II. tretiny nastúpil v bránke hostí Falter a na nedostatok práce sa sťažovať nemohol. Hneď v 21. min ho preveril Kropáč, ktorý sa rútil sám na gólmana Lipt. Mikuláša, ale neuspel. Rovnako dopadli aj Baček s Vaicom a o trochu neskôr aj Kropáč s Lažom. V 26. min vytiahol Falter zo svojho brankárskeho umenia „semafor“ po strele Gráčika. Na 2:0 zvýšil o minútu neskôr Kropáč, ktorý únik po ľavej strane zakončil nechytateľnou delovkou – 2:0. Tesne pred druhou sirénou mohol pridať ďalší gól Slovana Kukumberg, ale po chybe obrany Liptovského Mikuláša prehodil puk nielen ponad Faltera, ale aj konštrukciu bránky.

Útočník Slovana Roman Kukumberg prehadzuje... Foto: SITA
Slovan - L. Mikuláš, Kukumberg, Falter Útočník Slovana Roman Kukumberg prehadzuje brankára Martina Faltera z Liptovského Mikuláša.

V 44. min sa domácemu Slovanu podarilo v hre štyroch proti štyrom streliť gól na 3:0, keď Falter iba vyrazil Kuľhovu strelu, no na dorážku nemal nárok. O chvíľu sa Liptákom podarilo znížiť, keď v prečíslení najprv Hovi zneškodnil pokus Róberta Hunu, ale Kovář už nezaváhal – 3:1. V 55. min upravil na 4:1 po úniku Uram a na konečných 5:1 stanovil v samotnom závere Kukumberg.

Róbert Pukalovič (tréner Slovana): „Z našej strany sme mohli rozhodnúť v druhej tretine, mali sme na to viac príležitostí. Vinou nižšej koncentrácie to však dopadlo tak, ako to dopadlo. Musíme sa viac sústrediť na celých 60 či 65 minút. Do ďalších duelov nemám obavy o nasadenie chlapcov.“

Juraj Kuric (tréner Lipt. Mikuláša): „Nezačali sme dobre, mali sme viacero vylúčení, z čoho vyťažili domáci. V druhom dejstve mal Slovan lepší pohyb. V treťom sme museli otvoriť hru, z čoho rezultovali ďalšie góly v našej sieti. Musíme sa za našich chýb poučiť a zabudnúť na tento zápas.“