Košice rozstrieľali Nitru 8:0, Liptáci prekvapili Poprad

Hokejisti Košíc vyhrali v 41. ligovom kole nad Nitrou vysoko 8:0. Dôležitý krok za záchranou v najvyššej súťaži urobil Liptovský Mikuláš, ktorý na svojom ľade zdolal Poprad 5:3. Naopak, naprázdno vyšiel Trenčín, ktorý podľahol Martinu 0:2.

31.01.2010 20:20 , aktualizované: 20:51
Liptovský Mikuláš Varga Foto:
Gólová radosť Liptáka Milana Vargu (vľavo).

Slovnaft extraliga – 41. kolo:

HC Košice – HK K-Cero Nitra 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)

• Góly: 14. P. Mikuš (Dravecký, Vorel), 16. Tomík (P. Bartoš, Šeda), 25. Chmelo (Šachl, Vorel), 28. Mertel (Tabaček, Dravecký), 33. Tomík (Húževka, P. Bartoš), 35. Šeda (P. Bartoš, Húževka), 39. Rudolf Huna (S. Gron), 50. Mertel (Deyl, Rudolf Huna). Vylúčení: 4:11 na 2 min, navyše M. Novák na 10 min+DKZ, S. Saliji na 10 min+DKZ, V. Vlk na 10 min, Ďurkech na 10 min (všetci Nitra) za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Smrek, Tornay, 6051 divákov
  • Košice: Hudáček – J. Tabaček, Huba, Šeda, P. Mikuš, M. Grman, M. Gajdoš, od 10. min Deyl, Chmelo od 24 – Tomík, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský -Dravecký, Šachl, Vorel – Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora
  • Nitra: Lakosil (28. Laco) – Širokovs, Jass, Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Michal Novák, Rais – Gráčik, E. Čaládi, Kmeč – Podstavek, T. Chrenko, H. Ručkay – S. Saliji, M. Slovák, M. Kováčik – Šinkovič, Štefanka, M. Románek

Nitriansky brankár Lakosil musel po prvý raz zasahovať v 4. min po Tabačekovom pokuse. Hudáčkovu lapačku pre zmenu otestoval Podstavek. Šachl ani Rudolf Huna ešte nepochodili, ale v 14. min pri vylúčení Jassa domáci jasali. Dravecký našiel medzi kruhmi Mikuša a ten namieril pod hornú žŕdku. V 16. min to bolo 2:0 po Bartošovej strele a zakončoval Tomík.

V druhej tretine Košičania jednoznačne dominovali. V 25. min hneď po striedaní zakončoval pred bránkou Chmelo po prihrávke Šachla (3:0). Slovákovu možnosť vyriešil v 25. min Hudáček. Prvý gól v košickom drese strelil v 28. min Mertel a v bránke vystriedal Lakosila Marek Laco. Ani ten si však dlho čisté konto neudržal. V 33. min ho prekvapil Tomík. Nitra si vzala oddychový čas, po ňom sa Novák pustil do Andrašovského. Domáci hrali následne presilovku a Šeda strelou pomedzi kruhy pridal šiesty gól. Sľubnú možnosť hosťujúceho Širokovsa zlikvidoval Hudáček, aby v 39. min Huna vyzvŕtal obranu súpera. Nenechal sa odstaviť od puku a zaviedol ho až do nitrianskej bránky (7:0).

V tretej tretine Košičania v pohode kontrolovali vývoj. Niekoľko výborných zákrokov mal brankár Hudáček, ktorý si v treťom zápase po sebe uchoval čisté konto. Posledný ôsmy gól pridal v 50. min Mertel, ktorý sa tak do streleckej listiny zapísal po druhý raz v zápase. V 58. min trafil Jenčík už iba žŕdku.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Veľmi sme chceli dvakrát po sebe na domácom ľade vyhrať. Zo začiatku sme však nehrali uvoľnene. To uvoľnenie prišlo až po druhej tretine. Strelili sme góly a potom sme to už bez problémov dotiahli do víťazného konca. Mrzí nás akurát, že sme nestrelili gól v presilovke piatich proti trom.“ Peter Oremus (tréner Nitry):
„Víťazstvo Košíc je absolútne zaslúžené. Jasne dominovali vo všetkých herných činnostiach. Po kvalitných zápasoch sme dostali facku. Verím, že nám pomôže.“

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK ŠKP Poprad 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

• Góly: 7. D. Moravec (Tomášek, D. Devečka), 32. Tomášek (D. Moravec, D. Devečka), 38. M. Varga (Mikula), 56. Tomášek (V. Novák, D. Moravec), 60. Heš (Tomášek) – 29. Rataj, 40. Jasečko (Juraj Faith, Šechný), 51. Pavol Segľa (Šechný). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Brath, Milan Novák, 1789 divákov
  • L. Mikuláš: Fikrt – Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Varga, Hyben, Petran, T. Devečka – Tomášek, D. Moravec, V. Novák – Mikula, Valčák, M. Bartánus – Kuric, Pohanka, Roháč – M. Oravec, Durdiak, Ďurný
  • Poprad: Šimonovič – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba, Michal Segľa – Škovira, Klouda, D. Buc – Juraj Faith, Šechný, A. Kroták – Pavol Segľa, Rataj, Lapšanský

Zápas lepšie začali domáci a už v 28. s mohol skórovať ich prvý útok, ale po Moravcovej strele sa puk zastavil na bránkovej čiare. V 3. min bol vylúčený domáci Hyben, ale v oslabení mal najväčšiu šancu Bartánus. Hral sa rušný zápas a v 7. min sa presadila nová posial Liptákov David Moravec po peknej kombinácii celého útoku. Prvá ofenzívna formácia domácich stále trápila Popradčanov, v 9. min mohol zvýšiť Tomášek. I keď tlak Liptovského Mikuláša sa zvyšoval, šance sa rodili iba veľmi ťažko.

Aj na začiatku druhej tretiny, už v 39. s, mohol skórovať opäť prvý útok Liptákov, ale Šimonovič zázračne zachránil. V nasledujúcich minútach sa viac taktizovalo ako hralo, bolo to bez väčších šancí. V 25. min zaujal Valčák sólom cez celé klzisko, ale bez efektu. Pri krátkom tlaku hostí v 28. min Mikula po samostatnom nájazde nedokázal prekonať Šimonoviča. Snaha hostí vyústila vo vyrovnávajúci gól v 29. min – presadil sa Rataj. Už o tri minúty sa však skóre opäť menilo – Tomášek zaslúžene dostal domácich do vedenia. V 36. min opäť Mikula po samostatnom nájazde na Šimonoviča neskóroval, ale o dve minúty Varga v presilovke po prihrávke práve Mikulu zvýšil na 3:1, ale už o minútu bolo všetko inak – pri vylúčení Tomášeka Jasečko prestrelil všetko, čo stálo pred ním a znížil na 2:3. V poslednej sekunde druhej tretiny bol vylúčený Pavol Segľa, ale Liptáci dvojminútovú presilovku na začiatku tretieho dejstva nevyužili.

V 43. min prvý útok domácich predviedol krásnu akciu, ale gól z nej nepadol. Od tohto momentu bol veľký tlak na bránku Šimonoviča, ale hráči MHK svoje šance nedokázali premeniť. To sa im vypomstilo v 51. min, keď doslova nečakane Pavol Segľa po prihrávke od Šechného vyrovnal. Liptáci mohli okúsiť zúfalstvo, keď v 54. min hlavný rozhodca proti nim nariadil trestné strieľanie, ale Faith nepremenil. Domácich to psychicky povzbudilo a v 56. min sa presadil Tomášek – 4:3. V 59. min stopercentnú príležitosť Liptákov zlikvidoval Šimonovič. Skóre duelu strelou do prázdnej bránky spečatil Heš a potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich. Za zmienku stojí, že všetky góly domácich dal ich prvý útok.

Marián Horváth (asistent trénera Liptovského Mikuláša): „Konečne sa nám podarilo zvíťaziť vďaka bojovnosti, ale najmä vďaka novej posile nášho mužstva Davidovi Moravcovi, ktorý dnes ťahal celý tím a počas stretnutia sa k výkonu prvého útoku pridali aj ďalší hráči. Ešte stále sme sa nezbavili kŕčovitosti, ale verím, že aj to sa stane už čoskoro.“ Vladimír Klinga (tréner Popradu):
„Po desaťdňovej hernej prestávke bolo na našom mužstve vidno, že nie je v optimálnej pohode. Po veľkých chybách sme dostali góly. Ako-tak podľa mojej predstavy sme hrali až v poslednej tretine.“

MHC Martin – Dukla Trenčín 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

• Góly: 3. L. Říha (Uram), 17. Jabrocký (L. Říha, Uram). Vylúčení. 7:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Zvrškovec, Gajan, 3844 divákov
  • Martin: Dzubina – J. Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka – Uram, L. Říha, Važan – Appel, Zeliska, I. Dornič – Themár, Škumát, Galamboš – od 16. min nastúpil Jabrocký namiesto Važana, od 31. min Dvořák namiesto Dorniča
  • Trenčín: Hiadlovský – Sekeráš, Trefný, M. Hruška, M. Chovan, M. Hlavačka, Jarábek – Gašparovič, B. Jánoš, Tybor – Dubec, A. Kollár, Paroulek – M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš – Hašek, Peter Kopecký, T. Radulay

Obaja súperi nastúpili na zápas bez viacerých zranených hráčov (Križan, Beran, Markovič, Trokan, resp. Fatyka, Gábriš, Miklík). Do martinskej bránky sa po osemzápasovom pôste postavil Dzubina. Búrlivá atmosféra v hľadisku sa od prvého buly preniesla na ľad, ktorý po úvodnom nápore domácich „horel“. Už v 34. sekunde zrýchlil Říha na súperovej modrej čiare, ale sám pred Hiadlovským netrafil bránku. Ten istý hráč sa v 3. min z identickej situácie už nezmýlil – 1:0. Modro-bieli potom spustili na Hiadlovského kanonádu, ale brankár Dukly svoje mužstvo podržal. Trenčanom pomohla presilovka v 10. min. Vtedy sa vymanili z tlaku, ale aj Dzubina sa vyznamenal. V 14. min pomohla martinskému gólmanovi žŕdka po strele Kollára. O tri minúty neskôr sa Jabrocký, sotva naskočil na ľad, lebo pôvodne nebol v základnej zostave MHC, gólovo presadil v presilovke svojho tímu – 2:0. Vzápätí kontrovali aj hráči Dukly, ale Hašek a Kopecký si vylámali zuby na pozornom Dzubinovi.

Aj v druhej tretine sa hostia trápili v koncovke. Žlto-červení, ktorí túto časť hry začali aktívnejšie, nehrali zle, dokázali si vytvoriť sľubné šance, ale pri zakončení neuspeli. V 24. min sa až pred domáceho brankára prekľučkoval Tybor, ktorý však dopadol rovnako ako jeho spoluhráči predtým. Aj na druhej strane sa len blýskalo a nezahrmelo pri strele Zelisku. Obaja súperi hrali naďalej atraktívny, útočný hokej, ktorý miestami dvíhal divákov na zaplnených tribúnach zo sedadiel. Vysoké tempo prerušila až neplánovaná desaťminútová pauza, keď sa nehralo pre výmenu rozbitého plexiskla, čo mohlo znevýhodniť Považanov, lebo tí museli doťahovať náskok súpera. V 36. min sa snažil o kontaktný gól Filo, ale Dzubina efektným zákrokom pobavil publikum. Martin v závere druhej časti trestuhodne nevyužil početnú výhodu o dvoch hráčov.

Trenčanom nič iné nezostávalo, ako v tretej tretine vrhnúť všetky sily do útoku. Hostia bojovali, usilovali sa dostať do hry, ale v koncovke boli stále jaloví. Filo v 47. min netrafil ani prázdnu domácu bránku. Tlak hostí s pribúdajúcimi minútami silnel a aj preto sa domáci v záverečnej desaťminútovke zamerali len na udržanie dvojgólového vedenia. Dukla nedosiahla čestný ani vo svojej power-play a s Martinom prehrala aj vo štvrtom vzájomnom zápase tejto sezóny. No a Dzubina si na svoje konto pripísal druhý shutout v sezóne.

Dušan Gregor (tréner Martina): „Hráčov musím pochváliť. Nastúpili sme bez niektorých opôr a aj počas zápasu sa nám zranili Važan a Dornič. Mužstvo si zaslúži uznanie za vôľu a túžbu po víťazstve. Trenčín hral dobre, vidieť, že jeho výkon ide hore. Jabrockého som nepostavil od začiatku, lebo má zranenú ruku, ale vývoj zápasu rozhodol o jeho nasadení do hry. Výborne chytal Dzubina, ktorý nás svojimi zákrokmi podržal.“ Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína):
„Čakali sme ťažký zápas a to sa aj potvrdilo. Hrali sme dobre, ale súper dal prvý gól, čím sa posadil na koňa. Mali sme veľa šancí, ale Dzubina chytal perfektne. Aj po našom druhom inkasovanom góle sme sa snažili kontrovať, no nemali sme šťastie v koncovke. Pribrzdila nás aj prestávka počas výmeny plexiskla. V ďalších zápasoch musíme byť efektívnejší.“

HKm Zvolen – HK Noves okná Spišská Nová Ves 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)

• Góly: 2. P. Szabo (Zdeněk Nedvěd, Marek Haščák), 25. L. Čierny (P. Pucher, P. Barinka), 30. Cebák (Zdeněk Nedvěd, Marek Haščák), 36. J. Valach (L. Čierny, M. Jurík), 59. J. Kopecký (Kóňa), 60. Zdeněk Nedvěd (Cebák, P. Szabo) – 13. Holečko (Macejka, Vartovník), 35. S. Pavličko (L. Jurík), 39. Macejka (Hančák, S. Pavličko). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – M. Orolín, Horínek, 1058 divákov
  • Zvolen: J. Laco – L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, Cebák, V. Urban, P. Hraško, Mašlonka – Šimurda, P. Pucher, P. Barinka – J. Kopecký, F. Turek, M. Jurík – Marek Haščák, P. Szabo, Zdeněk Nedvěd – V. Baláž, Kóňa, Otčenáš
  • Spišská Nová Ves: Štefl – Ďaloga, M. Školiak, Gurčík, Borovský, Petruk, Hančák, A. Mrena – Smotrila, L. Jurík, S. Pavličko – Vartovník, Macejka, Holečko – Hamrák, Heizer, Prokop – Leskovjanský, Hübler, Farkašovský

Pod Pustým hradom sa hral bojovný zápas s nasadením. Úvod patril domácim, keď prvý pobyt na ľade využil tretí zvolenský útok a Sabol v 2. min prekvapil brankára Štefla, ktorý mal zakrytý výhľad. Zo strany Zvolena to však bolo na dlhé minúty všetko a iniciatívu prevzali hostia. Vyrovnanie mali na hokejke Vartovník, L. Jurík. a v druhej presilovke aj ex-Zvolenčan Ďaloga. Zaslúžené vyrovnanie prišlo až v 13. min z hokejky Holečka, ktorý zužitkoval prihrávku spoza bránky od Macejku. Potom sa hra vyrovnala, šance boli na oboch stranách, ale skóre sa do prestávky už nemenilo, i keď šance mali Kóňa, Otčenáš i Šimurda a na opačnej strane Hübler.

Zvolenčanom sa podarilo skórovať až v druhej tretine, keď sa presadila druhá domáca formácia proti tretej hosťujúcej. L. Čierny poslal delovku spomedzi kruhov a Štefl kapituloval. Na 3:1 potom zvýšil Cebák, keď domácim vyšiel protiútok a domáci obranca z troch metrov pred bránkou prestrelil obrancu Borovského i gólmana hostí. Spišiaci však zdvihli hlavu, keď Pavličko v 35. min tvrdou strelou spomedzi kruhov zavesil puk pod hornú žŕdku. O dvojgólové vedenie domácich sa 82 sekúnd na to postaral v presilovke Valach presnou strelou spoza pravého kruhu, no Spišiaci odpovedali rovnako v presilovke. V 39. min znížil Macejka, keď Hančák strieľal od modrej, Pavličko z dorážky neuspel, ale Macejka sa pred odkrytou bránkou nemýlil.

V tretej časti hry boli aktívnejší domáci hokejisti, no nevedeli sa presadiť. Naopak, prácu mal aj vychladnutý Laco v 49. min po strele Farkašovského a následne aj Ďalogu. Najväčšiu šancu však spáli v 50. min domáci Baláž, ktorý sa po pravej strane dostal až pred bránku Spišiakov, no zoči voči Šteflovi neuspel. Hostia pomerne skoro odvolali brankára, nedostali sa do útočného pásma a po prihrávke Kóňu v 59. min skóroval do prázdnej bránky Kopecký. Keď už bolo o zápase rozhodnuté, brankára Spišiakov prekonal spomedzi kruhov technickou a razantnou strelou Nedvěd.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Bol to pre nás ďalší náročný zápas hlavne po psychickej stránke, pretože každé stretnutie je o nervoch. Keď sme vyhrávali o dva góly, Spišiaci zakaždým znížili na rozdiel jedného. Taktickou hrou a bojovnosťou sa nám nakoniec podarilo obhájiť tri body. Bojujeme už so všetkým, ale dôležitejšie sú tri body než pekná hra. Aj keď boli hráči nervóznejší, dali sme dnes šesť gólov. Hoci dva z nich boli až v závere, môžme byť spokojní.
****
Juraj Faith (tréner Sp. Novej Vsi):
„Zápas bol vyrovnaný až do konca. Vedeli sme, o čo ide aj nám, aj súperovi. Keď sme znížili na jeden gól, domácim sa podarilo dať po našich hrubých chybách ďalší a ich náskok opäť narástol na dva góly. Predsa len sme však znížili a pristúpili sme aj k power play. Žiaľ, hra bez brankára nám nevyšla a nie je podstatné či sa to skončilo 5:3 alebo 6:3. Boli by sme radi, keby sme získali čo len bod, pretože každý je pre nás dôležitý.“

HK 36 Skalica – HC 05 Banská Bystrica 4:5 po nájazdoch (0:0, 2:3, 2:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 29. T. Višňovský (Pálffy, R. Jarolín), 29. Kocák (Jendek, D. Pašek), 48. R. Hartmann (R. Jarolín, Pálffy), 51. T. Višňovský (Pálffy) – 21. Pardavý (Ľ. Sabol, Kolba), 22. Padělek (Miroslav Hlinka, M. Dian), 36. Miroslav Hlinka (Vantroba), 44. Tománek (Bulík, Frühauf). Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Jendek na 10 min za nešport. správanie – Bulík na 10 min za napadnutie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Stano, Šefčík, 2578 divákov
  • Skalica: Kotvan – Gründling, Hranáč, Jankovič, Schnabel, Jendek, Škadra, Beňa, Gula – Pálffy, R. Jarolín, R. Hartmann – Lušňák, Zálešák, T. Višňovský – Kocák, F. Novák, D. Pašek – Kutálek, E. Novák, Šátek
  • B. Bystrica: Fedor – P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Paľov, Vizváry, Kubka – Tománek, Bulík, Pardavý – Padělek, Miroslav Hlinka, M. Dian – Rumpel, Češík, Kútny – Bendík, Ľ. Sabol, T. Sýkora

Skaličania začali zápas presilovkou, keď už v 1. minúte bol vylúčený Frühauf, no Fedora v bránke hostí vážnejšie neohrozili. V 9. minúte vystrašili tvrdými strelami hosťujúceho gólmana domáci Pálffy a Schnabel, ale skóre sa nemenilo. Peknou nahrávkou spoza vlastnej bránky Biro našiel na modrej Padělka, jeho strela však išla mimo bránku. Pekné sólo predviedol v 17. min Frühauf, Kotvana však neprekvapil. Najväčšiu šancu 1. tretiny mal Lušňák, ktorý však zakončil do pripraveného Fedora. Vážnejšiu príležitosť si už ani jedno mužstvo nevypracovalo a prvá tretina sa skončila 0:0.

Na začiatku 2. tretiny sa radovali hostia hneď dvakrát. V 21. minúte Pardavý prudko vystrelil na Kotvana, puk vyletel z bránky a prácu mal videorozhodca, ktorý potvrdil gól – 1:0. O minútu neskôr zabudla domáca obrana na Padělka, ktorý svoj nájazd zakončil úspešne a zvýšil vedenie hostí na 2:0. V 23. min smeroval puk od domáceho hráča do opustenej bránky, ale Fedora zastúpil na bránkovej čiare Bulík. Domáci sa aj naďalej pokúšali streliť kontaktný gól. Ideálnu šancu mal F. Novák, ale sám pred bránkou nemieril presne. Skaličanom sa podarilo znížiť až v 29. minúte, keď pri presilovke Fedor vyrazil Pálffyho strelu pred seba a Višňovský ju vrátil do bránky – 1:2. O 37 sekúnd vyrovnal domáci Kocák, keď tečoval Jendekovu strelu za chrbát bezmocného Fedora. Hostia sa opäť ujali vedenia, keď sa po buly pohrali s domácim obrancom Vantroba a Hlinka a druhý menovaný skóroval 2:3.

Do tretej tretiny vstúpili domáci aktívnejšie, vyrovnať mohli Zálešák a Višňovský, no neboli dôrazní v zakončení. Banskobystričania hrali aj naďalej s chuťou, v 44. min nahral Bulík Tománkovi a ten aj so šťastím zvýšil skóre na 4:2. Domáci sa vrátili do zápasu presilovkovým gólom, keď po nahrávkach Jarolína a Pálffyho vsietil kontaktný gól Hartmann. V 51. sa Skaličanom podarilo v zápase aj druhýkrát vyrovnať, keď pri vylúčení Hlinku najskôr Fedor zlikvidoval výborné šance Hranáča, Pálffyho a Višňovského, ale na dorážku posledného menovaného bol prikrátky.

Po vyrovnávajúcom góle diváci sledovali atraktívny hokej, obe mužstvá chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, ale do konca hracej doby sa to nepodarilo ani jednému mužstvu. V predĺžení ohrozili hosťujúceho brankára Višňovský a Hartmann, ale skóre sa nemenilo. O výsledku zápasu napokon rozhodol Tománek v samostatných nájazdoch.

Martin Pešout (tréner Skalice): „V prvej tretine sa hral obojstranne opatrný hokej. My sme tak hrali zámerne. Nezachytili sme však úvod do druhej časti hry a zbytočne sme inkasovali. Nakoniec sa nám podarilo vyrovnať, za čo chcem hráčom poďakovať, pretože to nezabalili a dvakrát dotiahli náskok súpera. Stretli sa dve mužstvá, ktoré chceli hrať atraktívny hokej.“ Milan Staš (tréner Banskej Bystrice):
„Po defenzívne ladenej prvej tretine nám vyšiel úvod druhej časti hry. Ako sme rýchlo získali vedenie, tak sme oň aj prišli. Opäť sme odskočili súperovi o dva góly, ale zbytočnými faulami sme mu dovolili vyrovnať. Záver bol hektický, šance boli na oboch stranách. V predĺžení sme iba bránili, lebo sme si verili na penalty. Dva body zo Skalice sa rátajú.“

HK Orange 20 – HC Slovan Bratislava 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

• Góly: 12. Hujsa (Kuľha), 18. Hujsa (Tulupov), 34. M. Bakoš (O. Rusnák, A. Bezák), 54. Róbert Huna (L. Hudáček), 60. Richard Huna (Bohunický, L. Hudáček). Vylúčení. 5:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký – M. Valach, Gašparík, 812 divákov
  • HK Orange 20: Pék – Jaborník, Kozák, Šiška, M. Marinčin, Čajkovský, Staňo, Šeliga – Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas – Šimčák, Mlynarovič, Cingel – Takáč, Kovaľ, Homa – Kadura, Peško, Mikes
  • Slovan: Konrád – Bohunický, J. Kováčik, Turunen, Tesařík, Sersen, Štajnoch, Tulupov – M. Bakoš, Hujsa, Kuľha – Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna – Vaic, Lipiansky, Lažo – A. Bezák, O. Rusnák

V 12. min Hujsa získal v rohu klziska puk, prihral ho medzi kruhy Kuľhovi, ktorý ho vrátil Hujsovi a ten už nemal problém trafiť prázdnu bránku. V 18. min Tulupov pálil od modrej, Pék jeho strelu vyrazil, ale na Hujsovu dorážku už bol prikrátky – 0:2. V 34. min ukázali exdvadsiatkari tým súčasným, ako sa majú dávať góly, keď po osi Bezák, Rusnák, Bakoš zvýšili vedenie Slovana už na tri góly.

V 54. min sa Róbert Huna dostal pred bránkou k odrazenému puku a pomedzi betóny brankára Péka upravil vedenie hostí na 4:0. Asistenciu si pripísal Hudáček. Pol minúty pred koncom Slovanisti využili presilovku, keď strela Richarda Hunu nakoniec prepadla za Pékov chrbát.

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): „Do zápasu sme išli s cieľom hrať tak, aby to Slovan nemal jednoduché. Chlapci zabojovali, výsledok je trochu krutý. Slovan využili chyby, má skúsených hráčov. Treba chlapcov pochváliť, lebo Slovan je skúseným mužstvom a naše chyby trestal. Mali sme šance. Góly sme síce nedali, ale za predvedený výkon by sme si určite aspoň jeden zaslúžili.“ Antonín Stavjaňa (tréner Slovana):
„Vedeli sme, že mladí hráči sa budú chcieť vytiahnuť. Začali hrať agresívne, naši vedeli, že nemôžu oplácať, pretože sú tam určité fyzické disproporcie. Bolo to trošku nervózne. Pre mladých chlapcov to bol dobrý zápas, potrebujú si zvyknúť na iné tempo. Sú tam nádejní hokejisti.“