Kopeckého čaká siedmy zápas, New Jersey doma zvíťazilo po predĺžení

Hokejisti New Jersey zvládli domáci šiesty duel série prvého kola play-off zámorskej NHL proti Floride. Devils vyhrali 3:2 po predĺžení a o postupujúcom do semifinále Východnej konferencie sa rozhodne v noci zo štvrtka na piatok na Floride.

25.04.2012 07:22 , aktualizované: 07:52
New Jersey, Travis Zajac Foto:
Hokejisti New Jersey gratulujú strelcovi víťazného gólu v šiestom stretnutí série proti Floride Travisovi Zajacovi (uprostred s číslom 19).

1. kolo play-off NHL, Východná konferencia:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

NEW JERSEY – FLORIDA 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0) – stav série: 3:3

Góly: 17. Bernier (R. Carter, Harrold), 25. Kovaľčuk (Zajac, P. Sýkora), 66. Zajac (Kovaľčuk, Parise) 28. Versteeg (Weiss, Kulikov), 33. Bergenheim (Strachan, Goc).
Strely na bránku: 42:16. Brankári: Brodeur – Clemmensen. Vylúčení: 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 17 625 divákov.
Hviezdy zápasu: Zajac, Bergenheim, Bernier

New Jersey - Florida vo videoskratke:

Útočník New Jersey Travis Zajac má za sebou najťažšiu sezónu v NHL. Zatiaľ čo v predošlých piatich vynechal spolu len dva zápasy, v základnej časti tej uplynulej mu problémy s achilovkou dovolili odohrať len pätnásť stretnutí, v ktorých nazbieral šesť kanadských bodov. V play-off si však kľúčový center Devils všetko vynahrádza. V šiestich dueloch nazbieral šesť bodov a v noci na stredu rozhodol gólom v predĺžení o víťazstve domácich. K presnému zásahu pridal aj jednu asistenciu a po stretnutí ho vyhlásili za prvú hviezdu.

„Uvedomovali sme si, že musíme zahrať dobre. Boli sme pod tlakom, teraz však pôjdeme na Floridu a oba tímy budú v rovnakej pozícii,“ cituje Zajaca nhl.com. „Sme pripravení na siedmy zápas. Musíme sa vypnúť k výbornému výkonu. Panthers hrajú v domácom prostredí veľmi dobre,“ dodal Zajac.

Ak chcú Devils postúpiť do druhého kola, musia prvýkrát po piatich rokoch vyhrať vo vyraďovacej časti dva zápasy za sebou. V roku 2007 zdolali Tampu Bay trikrát v rade.

Slovenský útočník v službách Floridy Tomáš Kopecký odohral v šiestom súboji 23 striedaní a na ľade strávil viac ako 15 minút. Rozhodcovia ho raz vylúčili a na bránku Martina Brodeura vyslal jednu strelu.