Kings sú vo finále Stanleyho pohára. Po devätnástich rokoch

Hokejisti Los Angeles Kings vyhrali v piatom zápase finále Západnej konferencie na ľade Phoenixu 4:3 pp a v sérii uspeli hladko 4:1. Po druhý raz v klubovej histórii sa tak tešia z postupu do boja o najslávnejšiu hokejovú trofej planéty.

23.05.2012 07:39
LA Kings radosť Foto:
Radosť hokejistov Los Angeles Kings po treťom víťazstve nad Phoenixom vo finále Západnej konferencie zámorskej NHL.
debata (2)

Sumár NHL

Finále Západnej konferencie
5. zápas

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

PHOENIX – LOS ANGELES 3:4 pp (1:1, 2:2, 0:0 – 0:1)
konečný stav série 1:4

Góly: 5. Pyatt (Hanzal, Vrbata), 27. Pouliot (Klesla, Chipchura), 37. Yandle (Pyatt) – 12. Kopitar (Doughty, Brown), 32. Doughty (Fraser, Williams), 34. Richards (Penner, Carter), 78. Penner (Carter, Vojnov).
Strely na bránku: 41:51. Brankári: Smith – Quick. Vylúčenia: 4:6, navyše Smith a Doan (obaja Phoenix) 10 min + DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 17 148 divákov.
Hviezdy zápasu: Penner, Doughty, Richards.

Len po druhýkrát vo svojej klubovej histórii si zahrajú hokejisti Los Angeles Kings vo finále Stanleyho pohára. Rozhodujúci krok k tomuto veľkému úspechu urobili v noci z utorka na stredu, keď na ľade Phoenixu vyhrali piaty zápas série, v ktorej prevalcovali Coyotes hladko 4:1.

Na víťazstvo Kings to pritom vôbec nevyzeralo. Prehrávali 0:1 aj 1:2, no duel napokon dotiahli za stavu 3:3 do predĺženia. V ňom sa stal hrdinom mužstva Dustin Pener. Necelé tri minúty pred koncom prvého nadstaveného času sa dostal popri mantinely až pred bránku Jeff Carter, ktorého vychytal brankár domácich Mike Smith. Puk sa však odrazil medzi kruhy, odkiaľ ho napálil do siete práve Pener.

Naposledy si zahrali Kings o najcennejšiu hokejovú trofej planéty pred devätnástimi rokmi. Vtedy však v zostave s legendárnym Wayneom Gretzkym podľahli Montrealu Canadiens 1:4 na zápasy. Na prvý zápis na slávny pohár tak stále čakajú.