Magnitogorsk siaha na postup. Omsk vykresal nádej

Hokejistov Magnitogorska delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále Východnej konferencie Kontinentálnej ligy 2016/2017.

13.03.2017 20:21
KHL, Kontinentálna hokejová liga Foto:
KHL, Kontinentálna hokejová liga

Metallurg triumfoval v pondelňajšom treťom zápase semifinále na ľade Barysu Astana 5:3 a v sérii vedie už 3:0.

O všetky góly hostí sa postaral prvý útok Danis Zaripov, Jan Kovář, Sergej Moziakin, prvý menovaný dosiahol hetrik. Rovnako sa do štatistík zapísal aj domáci Dustin Boyd, ale jeho tri presné zásahy iba zmiernili prehru Barysu.

Omsk dosiahol prvé víťazstvo v sérii s Kazaňou, keď v pondelok zvíťazil na jej ľade 4:3 po predĺžení, hoci po I. tretine zaostával 1:3.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA – semifinále – tretie zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá):
Barys Astana – Metallurg Magnitogorsk 3:5 (0:0, 0:2, 3:3) – stav série 0:3
Góly: 42., 59. a 60. Boyd – 28., 38. a 56. Zaripov, 48. Moziakin, 54. Jan Kovář
Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 – 0:1) – stav série 2:1
Góly: 2. Lukojanov, 6. Andrej Popov, 18. Glinkin – 7. a 30. I. Zubov, 58. Pjanov, 70. Booth

Viac na túto tému: #Avangard Omsk #Metallurg Magnitogorsk #Barys Astana #Ak Bars Kazaň