Koniec víťaznej série. Slovan v Pekingu gól nestrelil

Hráči HC Slovan Bratislava po šnúre siedmich víťazstiev vo štvrtok vyšli v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) 2016/2017 bodovo naprázdno, keď v čínskom Pekingu prehrali s miestnym tímom Červená hviezda Kchun-lun 0:2.

26.01.2017 15:08 , aktualizované: 21:18
Barry Brust Foto: ,
Barry Brust zo Slovana Bratislava.
debata (2)

Neurobili tak ďalší krok k splneniu základného sezónneho cieľa – postupu do play off. „Belasí“ v KHL prehrali prvýkrát od 5. januára.

Zverenci trénera Miloša Říhu mali v prvej tretine miernu streleckú prevahu, ale vedenia sa ujali domáci v 18. min zásluhou Kanaďana Seana Collinsa. V druhej tretine mali navrch hráči čínskeho mužstva, gól však nepadol. Slovan sa snažil v tretej dvadsaťminútovke aspoň vyrovnať a vynútiť si predĺženie, ale v 58. min Alexej Ponikarovskij upravil na konečných 2:0. Asistenciu pri druhom góle domácich si pripísal slovenský útočník Tomáš Marcinko.

Slovan má po 54 súbojoch v tomto ročníku KHL na svojom konte 78 bodov (skóre: 126:145) a priebežne im patrí 10. priečka, za ôsmym miestom zaostáva o dva body.

Najbližšie sa „belasí“ predstavia v sobotu 28. januára o 8.00 h SEČ na ľade klubu Admiral Vladivostok.

Červená hviezda Kchun-lun – HC Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

• Góly: 18. Collins (Järvinen, Rau), 58. Ponikarovskij (Bellemore, T. Marcinko)
  • Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Kislov – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.)
  • Kchun-lun: Karhunen – Mäntylä, Järvinen, Bellemore, Jalasvaara, Viklund – Rau, Collins, Videll – Ponikarovskij, T. Marcinko, Wärn – M. Bakoš, Sallinen, Yuen – J. Aľševskij, Pereskokov, D. Fleury
  • Slovan: Brust – Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič – Michal Hlinka, Taffe, Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, A. Šťastný – Vopelka, J. Šiška, S. Petráš – Pätoprstý

Miloš Říha (tréner Slovana): „Začiatok sme mali dobrý, škoda, že sme nevyužili aspoň jednu z dvoch presiloviek. Rozhodla ich presilovka o dvoch hráčov, keď sme inkasovali. Bol to urputný zápas, v závere nám ako keby chýbalo viac síl. Kchun-lun dlho nehral, dobre sa na nás pripravil a mal viac síl. V závere sme vrhli všetky sily do útoku, urobili však chybičku a domáci rozhodli. Naša víťazná séria sa skončila, hráčom nemôžem nič vytknúť. Sústredíme sa už na ďalší dôležitý duel na výjazde.“

Ďalšie štvrtkové výsledky:

Amur Chabarovsk – Medveščak Záhreb 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 2. Kolář, 37. Rudenkov, 49. Kamalov, 59. Litovčenko – 21. Mahbod, 42. Glumac

Dynamo Minsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 3. a 47. Ellison, 49. Graborenko, 55. Gotovec – 29. Dvurečenskij

Jokerit Helsinki – Avtomobilist Jekaterinburg 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Góly: 35. V. Lajunen, 50. P. Regin – 13. ČAJKOVSKÝ, 26. A. Romanov, 34. Timašov (ČAJKOVSKÝ), 52. Alexej Vasilevskij, 53. Golyšev, 60. A. Garejev

Dynamo Riga – Barys Astana 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

5. Novgorod 53 25 2 5 2 4 15 126:105 95
6. Minsk 51 23 3 4 2 2 17 142:129 87
7. Podoľsk 53 22 3 4 3 0 21 137:140 83
8. Soči 52 22 2 4 1 1 22 123:122 80
9. Jokerit 53 19 2 3 6 6 17 128:147 79
10. Slovan 54 21 3 2 3 2 23 126:145 78
11. Záhreb 54 19 2 2 2 1 28 119:151 68
12. Čerepovec 52 16 1 2 4 4 25 114:144 62
13. Spartak M. 53 17 0 2 3 2 29 113:142 60
14. Riga 54 11 1 6 4 1 31 104:146 52