Slovan skĺzol z víťaznej vlny. Po troch výhrach v rade prehral v Podoľsku

Hokejisti Slovana Bratislava v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy prehrali na ľade Víťaza Podoľsk 2:3.

14.10.2016 21:20 , aktualizované: 15.10.2016 11:28
Barry Brust Foto: ,
Brankár Slovana Bratislava Barry Brust.

Zverenci trénera Miloša Říhu po víťazstvách v Jaroslavli (3:2 po nájazdoch) a na ľade Dinama Moskva (5:3) do tretice na tripe nezabodovali. Po prvej tretine zaostávali 0:2, keď už v 2. min skóroval Miro Aaltonen a v 16. min prekonal Barryho Brusta Alexej Kopejkin.

Slovanisti v 43. min zásluhou strelca Jeffa Taffeho znížili na 1:2. Zámorskú akciu Jonathana Cheechooa zakončil Taffe pohotovým sklepnutím puku vyrazeného brankárom domácich do odkrytej časti bránky. V 47. min mohol opäť Taffe vyrovnať, ale trestné strieľanie nepremenil.

Naopak o minútu neskôr Alexej Makejev zvýšil náskok Podoľska na 3:1. Slovan v záverečnej snahe 75 sekúnd pred koncom tretej tretiny znížil na 2:3 obrancom Andrejom Meszárošom. Na vyrovnanie už hosťom nezostal čas.

Slovan má 24 bodov a klesol z desiatej na jedenástu priečku v tabuľkovom poradí Západnej konferencie.

Viťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly: 2. M. Aaltonen, 16. Kopejkin, 48. Makejev – 43. Taffe (Cheechoo), 59. A. Meszároš Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lavrentiev, Naumov – Misjur, Otmachov , 3250 divákov
Podoľsk: Sateri – Lukin, Rubcov, A. Semionov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, Voronkov – Kokšarov, Cyganov, Alexander Stepanov – Makejev, R. Horák, Afinogenov – Kempe, Aaltonen, Kopejkin – A. Nikulin, Vyglazov, Soloduchin
Slovan: Brust – Kundrátek, Starosta, Švarný, Plastino, P. Bačík, A. Meszároš, Pokorný, Marek Ďaloga – Cheechoo, Taffe, Michal Hlinka – Jeglič, Valský, V. Nedorost – Vopelka, Chipchura, Lušňák – Kubalík, Viedenský, J. Šiška

Miloš Říha (tréner Slovana, zdroj: www.hcslovan.sk): „Zaspali sme začiatok zápasu, dostali sme dva góly po zbytočných chybách. Od druhej tretiny sme boli jasne lepší, ale nie dôrazní v koncovke. Mohli sme vyrovnať z trestného strieľania, no ďalšou chybou sme si zápas prehrali. “

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Viťaz Podoľsk