Slovan si vezie z Ruska cenné body. V Jaroslavli vyhral 3:2 po predĺžení

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili 3:2 po predĺžení na ľade Lokomotivu Jaroslavľ v pondelňajšom stretnutí KHL. Hostia viedli po prvej tretine nádejne 2:0, keď presne namierili Kyle Chipchura (12.) a Tomáš Kundrátek (13.).

10.10.2016 21:22
hokej, Slovan Bratislava, radosť Foto: ,
Radosť hráčov Slovana Bratislava.
debata (4)

Domáci odpovedali až v záverečnej časti. Na 1:2 znížil v 43. min Alexander Polunin a na 2:2 – takisto v presilovke – vyrovnal o 11 minút neskôr Petri Kontiola. V predĺžení však predsa len rozhodol v prospech „belasých“ Jeff Taffe.

Zverenci Miloša Říhu v sedemnástom zápase sezóny dosiahli siedmy triumf, päť z nich malo prívlastok trojbodový. V tabuľke Západnej konferencie nadnárodnej súťaže figurujú na 12. mieste s 21 bodmi pri skóre 39:53. Za „postupovo“ ôsmym Viťazom Podoľsk sú Bratislavčania o štyri body.

Súboj v Jaroslavli bol pre slovanistov prvým meraním síl z trojzápasového tripu po klziskách súperov. Pokračovať budú 12. októbra s Dinamom Moskva a 14. októbra sa nastúpia proti spomenutému Podoľsku.

Jaroslavľ – Slovan Bratislava 2:3 po predl. (0:2, 0:0, 2:0 – 0:1)
Góly: 43. Polunin (Kraskovskij, Korškov), 54. Kontiola (Kozun, S. Kronwall) – 12. Chipchura, 13. Kundrátek (A. Šťastný), 65. Taffe (Lušňák, Kundrátek)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Buturlin, Komarov – Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), 8000 divákov
Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin – Koledov, Gavrikov, S. Kronwall, Ľubuškin, Pašnin, Rafikov, Manuchov – Averin, Čistov, Loktionov – Kozun, Talbot, Kontiola – Apalkov, Mosaľov, E. Galimov – Kraskovskij, Kadejkin, Korškov – Polunin.
Slovan Bratislava: Pogge – Marek Ďaloga, Kundrátek, Plastino, Švarný, A. Meszároš, Rosandič, Pokorný – Cheechoo, Taffe, Andrej Šťastný – Jeglič, Viedenský, V. Nedorost – Kubalík, Chipchura, Valský – Vopelka, Lušňák, Michal Hlinka – J. Šiška

Slovan sa ubránil úvodnému tlaku domáceho tímu, keď úradoval kanadský brankár Pogge. Hosťom trvalo takmer desať minút, kým sa dostali do riadnej útočnej akcie, ale potom nečakane udreli. Zmätky v obrane Jaroslavľa využil v 12. min Chipchura – 0:1.

Od úvodného gólu ubehlo 1:23 min a slovanisti šokovali vypredanú Arénu 2000 druhý raz. V úlohe zakončovateľa v brejku sa nečakane objavil obranca Kundrátek a bekhendom prekvapil Sudnicina – 0:2. V 17. min ďalšiu takmer stopercentnú šancu Kraskovského v presilovej hre opäť zmaril Pogge, a tak hostia išli do kabín s dvojgólovým náskokom.

V druhej tretine mali domáci chvíľami veľmi výrazný tlak, ale Pogge bol naďalej pozorný a po tejto dvadsaťminútovke napokon mal na konte už 21 zákrokov a žiadny inkasovaný gól. Vstup do tretej tretiny slovenskému zástupcovi nevyšiel. V 43. min obrana Slovana v oslabení nepokryla Polunina a ten po prihrávke Kraskovského znížil – 1:2.

Potom prišli šance Jegliča a Chipchuru, ale Slovan tretí gól nepridal. Trest prišiel v 54. min, keď Lokomotiv využil presilovú hru pri vylúčení Valského. Poggeho už po niekoľkých sekundách prekonal aktívny Kontiola – 2:2.

Zverenci trénera Říhu hrali v závere riadneho hracieho času presilovku, no víťazný gól v nej nestrelili, podarilo sa im to až v predĺžení.

Hlas:

Miloš Říha (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): „Dva body v Jaroslavli sú krásne, ale mohli z toho byť tri. Žiaľ, za stavu 2:0 sme sa báli o výsledok, mohli sme byť aktívnejší. Taktickým výkonom v obrane sme však súpera eliminovali, Lokomotiv nám dal góly len v presilových hrách. Nejako veľa mužstiev tu nevíťazí, na začiatok ‚tripu‘ sme s dvoma bodmi spokojní.“