Slovan na domácom ľade s debaklom. Petrohrad zvíťazil 6:0!

Domáci hráči HC Slovan Bratislava prehrali 0:6 s favorizovaným tímom SKA Petrohrad v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

04.10.2016 21:40 , aktualizované: 22:20
Ilja Kovaľčuk Foto: ,
Ilja Kovaľčuk z Petrohradu sa blysol hetrikom.
debata (5)

Pre „belasých“ to bola piata prehra z ostatných šiestich duelov. Hetrikom sa zaskvel Iľja Kovaľčuk, ďalšie presné zásahy hostí pridali Jarno Koskiranta, Nikolaj Prochorkin a Steve Moses. SKA strelil štyri góly v rozpätí 40. a 46. minúty. Bratislavčania pred vypredaným domácim hľadiskom vyšli strelecky naprázdno.

Slovan má po 15 zápasoch v aktuálnom ročníku KHL na svojom konte 16 bodov, nepriaznivé skóre 33:49 a patrí mu predposledné 13. miesto v tabuľkovom poradí Západnej konferencie. Nižšie na „západe“ je len šesťbodové Dinamo Riga. Slovan sa najbližšie predstaví opäť na domácom ľade, vo štvrtok 6. októbra si zmeria sily so Severstaľom Čerepovec (19.00 h).

HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

• Góly: 1. Kovaľčuk, 31. Kovaľčuk, 40. Koskiranta (Moses, Chochlačov), 41. Kovaľčuk (V. Tichonov, Plotnikov), 43. Prochorkin (Barabanov, Rukavišnikov), 46. Moses (Dadonov)
  • Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: A. Belov, Gašilov – Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov
  • Slovan: Brust – Plastino, Švarný, A. Meszároš, P. Luža, Marek Ďaloga, Kundrátek, Pokorný – Jeglič, Taffe, V. Nedorost – Cheechoo, Viedenský, Andrej Šťastný – Chipchura, Zigo, Valský – T. Kubalík, Lušňák, P. Skalický
  • Petrohrad: Šesťorkin – Rukavišnikov, Zubarev, Čudinov, Chafizulin, A. Belov, Jakovlev, Rykov – Plotnikov, V. Tichonov, Kovaľčuk – Dadonov, Šipačov, Gusev – Chochlačov, Koskiranta, Moses – Barabanov, Prochorkin, S. Širokov

Slovan mal úvod ako zo zlého sna – v 37. sekunde duelu otvoril skóre Kovaľčuk, ktorý spoza bránky trafil Plastinovu korčuľu a puk skončil v Brustovej sieti. Slovan sa do príležitostí dostával len sporadicky, v 5. min pred bránkou Petrohradu neuspel Valský. SKA pomohli v úvodnej časti do tempa aj dve presilovky, nezužitkoval ich však.

Bratislavčania sa v druhej tretine usilovali prevziať iniciatívu a zmazať manko. V 25. min puk poskakoval pred Šesťorkinom, ale v bránke neskončil. V polovici stretnutia sa opäť presadil kanonier Kovaľčuk, ktorý využil zlú Brustovu rozohrávku – 2:0 pre SKA. Slovan v prostrednej časti inkasoval ešte raz – 42 sekúnd pred sirénou unikol Moses a Koskiranta bez problémov posunul puk do odkrytej časti bránky.

Zbabraný začiatok tretej tretiny vzal Slovanu nádeje na obrat, v priebehu piatich minút skórovali Kovaľčuk, Prochorkin aj Moses. „Belasí“ sa usilovali aspoň skorigovať výsledok, ale bez úspechu. V závere sa stretnutie dohrávalo, štyri sekundy pred koncom zaujala šarvátka v útočnej tretine Slovana.

Hlas:

Miloš Říha (tréner Slovana Bratislava): „Po dvoch našich vlastných góloch sa Petrohrad upokojil a začal hrať svoj hokej. Myslel som si, že mužstvo má charakter, ale dnes ho vôbec neukázalo. Mrzí ma to najmä kvôli divákom, ktorí vypredali arénu. Už dávno som sa nestretol s takým individuálnym vypúšťaním zápasu ako dnes. Verím, že sa už ani nestretnem. Niektorí hráči ma strašne sklamali, musíme si to vyhodnotiť a začať opäť od základov.“

Oleg Znarok (tréner SKA Petrohrad): „Pre nás to bol dobrý zápas. Dosiahli sme skvelý výsledok vo výbornej atmosfére. Aj keď je skóre 6:0, neznamená to, že to bolo pre nás jednoduché. K ideálnemu výkonu máme ešte ďaleko.“

Andrej Meszároš (obranca a kapitán Slovana): „Opäť bez gólu… Za tri duely jeden gól, to nevyhráme veľa zápasov. Držali sme sa, dve tretiny to nebolo zlé; keby sme dali nejaké góly, je to úplne iný zápas. Tretia tretina – z nepochopiteľného dôvodu sme ju úplne vypustili. Mrzí nás to, najmä pre fanúšikov, prišiel plný dom. Musíme si pozrieť video, poučiť sa a ísť ďalej. O dva dni máme ďalší súboj, musíme sa na to pripraviť.“