Slovan nevyužil osem presiloviek. CSKA podľahol po predĺžení

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v štvrtom z ostatných piatich duelov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v nedeľu večer doma podľahli CSKA Moskva 1:2 po predĺžení.

02.10.2016 19:47
Slovan - CSKA Foto: ,
Momentka zo zápasu Slovan - CSKA.

Zverenci trénera Miloša Říhu nad týmto súperom v predchádzajúcej sezóne dvakrát triumfovali v základnej časti a štyrikrát mu podľahli v 1. kole play-off.

Slovan v súboji nevyužil osem presiloviek, na gól Kirilla Petrova z 11. min odpovedal v polovici druhého dejstva Václav Nedorost. V predĺžení o triumfe hostí rozhodol Pivcakin.

Slovan má po štrnástich stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 16 bodov (skóre 33:43) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledné 13. miesto.

Najbližšie sa „belasí“ predstavia v utorok 4. októbra opäť doma proti slávnemu SKA Petrohrad. Duel sa začne o 19.00 h.

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 32. V. Nedorost (Jeglič, Viedenský) – 11. K. Petrov, 63. Pivcakin
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Panin DKZ za nešp. správanie, D. Denisov (obaja CSKA) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Ravodin – Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Brust – Plastino, Švarný, A. Meszároš, P. Luža, Marek Ďaloga, Pokorný, Kundrátek, P. Bačík – Jeglič, Taffe, V. Nedorost – Andrej Šťastný, Viedenský, Cheechoo – Chipchura, Zigo, Valský – J. Šiška, Lušňák, P. Skalický
CSKA: Sorokin – Ožiganov, D. Denisov, Kiselevič, Kutuzov, Naumenkov, Panin, Pivcakin – Kugryšev, Scott, Telegin – K. Petrov, A. Popov, V. Ničuškin – Enlund, S. Da Costa, Muršak – Žarkov, Andronov, D. Kvartaľnov – Košelev

Slovan mal v úvodnej tretine výhodu štyroch presiloviek, ale na gól sa mu nepodarilo využiť ani jednu. Niekoľkokrát však dostal súpera pod tlak a brankár Sorokin sa na nedostatok práce nemohol sťažovať.

Hokejisti CSKA využili druhú početnú výhodu, keď v 11. min puk zachytil medzi kruhmi K. Petrov a Brust prvýkrát inkasoval. Šancu vyrovnať mali pred prvou sirénou Cheechoo, Skalický či Švarný, no skóre sa nezmenilo.

V úvode druhého dejstva mohol pri vylúčení Meszároša zvýšiť náskok hostí opäť K. Petrov, ale gólman Brust si s jeho pokusom poradil a vrátil puk do hry. Slovanu sa podarilo vyrovnať na 1:1 v 32. min, keď po skončení presilovky unikol po pravej strane Jeglič, na opačnej strane našiel voľného V. Nedorosta a ten nedal Sorokinovi šancu.

V úvode tretej časti Slovan nevyužil dve presilovky a duel dospel do predĺženia. V 63. min zariadil bod navyše pre CSKA Pivcakin.

Miloš Říha (tréner Slovana):
„Bol to vynikajúci duel z oboch strán. Stále sme sa zbierali z debaklu v Záhrebe. Verím, že sa to zlomí a konečne nám začnú padať puky do bránky súpera. Záver stretnutia proti CSKA sme nezvládli takticky.“

Dmitrij Kvartaľnov (tréner CSKA):
„Bol to veľmi ťažký zápas. Sme spokojní s jeho výsledkom.“

Andrej Meszároš (obranca Slovana):
„Všetko bolo o presilovkách a mohli sme duel vyhrať aj o dva góly. Teraz je to o tom, kto dá viac gólov v početnej výhode. Presilovky rozhodujú zápasy, my sme nevyužili ani jednu. Dobre sme bránili, síl sme mali dosť a máme za sebou kvalitný duel.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #CSKA Moskva