Neskutočný obrat Slovana! V tretej tretine nasúkal súperovi šesť gólov

Slovan Bratislava získal v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) 2016/2017 prvé tri body do tabuľky Západnej konferencie.

29.08.2016 21:52
Slovan Bratislava, Matej Beňuš Foto: ,
Úvodné buly v zápase Slovana proti Novgorodu vhodil vodný slalomár a strieborný medailista z OH v Riu de Janeiro Matej Beňuš.
debata (5)

Hoci to tak v pondelňajšom dueli proti Nižnému Novgorodu dve tretiny nevyzeralo, keďže „belasí“ v premiérovom domácom zápase v ročníku zaostávali po štyridsiatich minútach 1:3, Torpedo v poslednej časti hry sfúkli šiestimi gólmi a napokon triumfovali 7:4. Slovan v stredu 31. augusta privíta opäť na svojom ľade HK Soči (19.00).

HC Slovan Bratislava – Torpedo Nižnij Novgorod 7:4 (0:1, 1:2, 6:1)

Góly: 25. Švarný (Taffe), 43. V. Nedorost (A. Meszároš), 47. Jeglič (V. Nedorost, Viedenský), 52. Taffe (A. Meszároš), 53. Plastino (Cheechoo), 53. Valský (P. Luža, T. Kubalík), 58. A. Meszároš (Viedenský) – 17. Rasskazov (Mozer), 29. Daugaviňš (Galuzin, Norman), 36. Pettersson, 55. Gračiov (Urakov, V. Kuľomin)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kulakov, Olenin – Gordenko, Sysujev, 8773 divákov
Slovan: Pogge – Plastino, Švarný, A. Meszároš, P. Luža, Marek Ďaloga, Kundrátek, Bačik, Pokorný – Jeglič, Taffe, V. Nedorost – Cheechoo, Chipchura, Valský – T. Kubalík, Viedenský, Skalický – J. Šiška, T. Zigo, Lušňák
Torpedo: Kasutin – Aľajev, M. Osipov, I. Višnevskij, Kalašnikov, Jegoršev, Lofquist – Galuzin, Norman, Daugaviňš – Mozer, Rasskazov, Pettersson – D. Siomin, M. Potapov, Ashton – Gračiov, V. Kuľomin, Urakov – Veriajev, Žerdev

Slovan mohlo mrzieť, že zo svojej streleckej prevahy v prvej tretine nevyťažil ani gól. Aktivitou hýril najmä novic v jeho drese Marek Ďaloga, ale on ani nik z jeho spoluhráčov neprekonali spoľahlivého brankára hostí Kasutina. Hostia z mála vyťažili vedúci gól, o ktorý sa v 17. min umiestnenou strelou postaral Rasskazov.

Slovanisti sa predsa dočkali v 25. min, keď sviatočný strelec Švarný už svojím druhým gólom v sezóne vyrovnal. Domáci sa však z nerozhodného stavu netešili dlho. Pred ich gólmanom Poggem sa v 29. min ocitol úplne voľný lotyšský kanonier Daugaviňš a prinavrátil Torpedu vedenie. To v 36. min zdvojnásobil Švéd Pettersson, ktorý sa presadil z prvej v presilovej hre.

Krátko pred koncom II. tretiny tréner Slovana Miloš Říha inkasoval za protesty osobný trest a musel opustiť striedačku. Jeho zverencom však až neuveriteľne vyšla tretia tretina. Najprv Meszároš v brejku z ľavej strany našiel pred bránkou Nedorostovu hokejku – 2:3 a v čase 46:05 Jeglič z ostrého uhla vyrovnal.

Dokonalý obrat zavŕšil v 52. min v presilovke Taffe a slovanisti šokujúco v krátkom čase pridali ešte ďalšie tri góly – presadili sa rovnako v početnej výhode Plastino, aj Valský a bodku za gólovými hodmi namaľoval do prázdnej bránky kapitán tímu A. Meszároš. Prehru hostí iba zmiernil Gračiov, ktorý upravil na priebežných 4:6. Slovan dal sedem gólov premiérovo v KHL, v ktorej teraz odštartoval piaty ročník.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): „Hrali sme dobre, no súperovi sme dovolili odskočiť. Chlapci sa k situácii postavili skvele a otočili zápas. Torpedo nedostáva veľa gólov a dať mu ich šesť v jednej tretine, to je veľká vec.“

Peteris Skudra (tréner Torpeda Nižnij Novgorod): „Bol to pre nás náročný duel. Tretia tretina nám vôbec nevyšla, zlyhali sme v nej a hrali nedisciplinovane. Súper bol rýchlejší a zaslúžene zvíťazil.“

Andrej Meszároš (obranca Slovana): „Bol to dosť divoký zápas. Klobúk dolu pred všetkými chalanmi, vstupovať do tretej časti za stavu 1:3 a dosiahnuť takýto obrat. Všetci dreli a myslím si, že počas celého duelu sme boli lepší, aj keď sme po druhej tretine prehrávali. Odviedli sme dobrú robotu.“

Marek Ďaloga (obranca Slovana): „Hrali sme síce v tretej tretine bez trénera, ale dodržali sme to, čo nám kázal. V zlomových minútach nás podržal brankár a vyšlo to. Pískajú Rusi a tí si robia, čo chcú. Oni môžu. Ustáli sme to a nedali sa strhnúť. Dodržali sme pokyny a vyšlo to. Šesť gólov v jednej tretine je dobrá vizitka pre útočníkov, ale dúfam, že sme sa nevystrieľali pred ďalšími zápasmi. Verím, že už v stredu budeme pokračovať v takom výkone. Takýto obrat som ešte asi nezažil. Dlho som nehral, tak v úvode mi to šlo ťažšie. Celkovo to však bolo v pohode.“