Slovan viedol nad Dinamom 2:0, ale nádejný stav neudržal. Prehral 3:4

Hráči Slovana Bratislava neuspeli v pondelkovom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v domácom prostredí podľahli tímu Dinamo Moskva 3:4. Pre Slovan je to druhá prehra z ostatných troch duelov, na svojom konte však má z posledných desiatich zápasov osem víťazstiev.

18.01.2016 21:36
Michel Miklík, Michal Sersen Foto: ,
Hore zľava: Michel Miklík a Michal Sersen z HC Slovan Bratislava a Nikita Filatov (na zemi) z Dinamo Moskva počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva.
debata (4)

Zverenci trénera Miloša Říhu viedli už 2:0, no moskovské Dinamo následne dosiahlo štyri góly a v 52. min viedlo 4:2. Za Slovan potom skorigoval Sersen, no skóre sa už nezmenilo ani v záverečnej hre domácich bez brankára.

Zaujímavosťou je, že Dinamo Moskva v Bratislave ešte nestratilo ani bod. Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu odohralo vrátane pondelka šesť súťažných duelov a v každom zvíťazilo v riadnom hracom čase.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 52 zápasoch 76 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 8. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví v stredu 20. januára opäť doma proti Medveščaku Záhreb, ktorý je priamym konkurentom „belasých“ v boji o play-off.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – pondelok:

HC Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)
Góly: 9. Jeglič (Tičar), 14. L. Kašpar (Barker), 54. Sersen – 37. Cvetkov (A. Fiodorov), 45. Osipov (M. Karpov, A. Fiodorov), 48. Šipov, 52. Igumnov (Šipov, Soloviov)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: L. Kašpar – Pestuško (obaja 5 min za hrubosť), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Ravodin – Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Luža, Švarný, Sersen, V. Mihálik, Kozák – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Miklík, T. Surový, Bartovič – D. Skokan, Lušňák, Skalický
Dinamo Moskva: Jeriomenko – Robinson, Osipov, A. Mironov, Barancev, Hietanen, Sinicyn, Soloviov – Pestuško, Cvetkov, M. Karpov – Babenko, Gorovikov, Kokarev – Filatov, Tereščenko, A. Fiodorov – E. Galimov, Šipov, Igumnov

Hostia si v úvodnej šesťminútovke vypracovali až štyri gólové šance, no k zmene stavu im chýbala dôslednosť i trochu šťastia. Zahrmelo na opačnej strane – v 9. min dostal puk do útočného pásma Tičar, na ľavej strane našiel voľného krajana Jegliča a ten strelou popod Jeriomenka otvoril skóre duelu. Slovan ešte v prvej tretine využil svoju prvú presilovku v zápase, keď po trinástich sekundách početnej výhody Kašpar prekonal gólmana súpera po prihrávke od Barkera.

V druhej časti malo hosťujúce Dinamo niekoľko presiloviek, ale podarilo sa mu skorigovať v rovnovážnom stave v 37. min – v ľavom kruhu útočnej tretiny sa k puku dostal voľný Cvetkov a švihom prekonal Brusta.

V úvode tretej tretiny sa Slovanu podarilo ubrániť sa v oslabení za nesprávne striedanie, no po návrate Skalického na ľad na 2:2 vyrovnal Osipov. Vzápätí domáci nevyužili početnú výhodu a po jej skončení využil zaváhanie „belasej“ defenzívy Šipov. Štvrtý gól do bratislavskej bránky pridal v 52. min Igumnov, ktorý v prečíslení prestrelil Brusta.

Iskru nádeje na dobrý výsledok pre domácich vykresal o dve minúty neskôr obranca Sersen, keď sa v presilovke najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii pred súperovou bránkou. Vzápätí Viedenský trafil iba do žŕdky. Tréner domácich v závere zvolil hru bez brankára, no skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): „Veľmi ťažko sa mi to hodnotí. V úvode mal súper veľa šancí, no my sme dali dva góly. V druhej časti sa réžia zápasu otočila a my sme na to nedokázali zareagovať. V tretej tretine sme urobili dosť chýb a napokon sme prehrali.“

Sergej Oreškin (trénera Dinama Moskva): „Ďakujem chlapcom, že až do konca bojovali a získali tri body. Bol to zaujímavý duel s fyzickými súbojmi.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Nezačali sme vôbec dobre a Dinamo mohlo ísť od úvodu do vedenia. Paradoxne sme my dali dva góly. Možno to bol dnes problém, lebo sme si začali myslieť, že to pôjde samo a súper si góly strelí sám. V druhej časti sa hostia dotiahli na rozdiel jedného gólu. Myslím si, že sme sa zdolali našimi chybami.“

Ivan Švarný (obranca Slovana): „Je veľmi ťažké povedať, kde bol zlomový moment, musíme si pozrieť video zo zápasu. Dostali sme tri góly v tretej tretine a to bola studená sprcha. Aj keď sme potom znížili, kvalitné mužstvo ako Dinamo si to ustrážilo.“