Slovan sa strelecky trápi. Doma nedal gól a prehral 0:1

Hráči Slovana Bratislava neuspeli v piatkovom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v domácom prostredí podľahli tímu Lokomotiv Jaroslavľ tesne 0:1. Pre Slovan je to už piata prehra v sérii, predtým Bratislavčania ťahali sériu šiestich víťazstiev.

11.12.2015 21:36
Barry Brust Foto: ,
Barry Brust.

„Belasí“ majú v tejto sezóne už tretiu sériu piatich prehier, ich maximom v tejto súťaži je sedem neúspechov za sebou v závere základnej časti predchádzajúceho ročníka.

Zverenci trénera Miloša Říhu počas celého duelu nedokázali nájsť recept na brankára Murygina, ktorý si pripísal už deviate čisté konto v aktuálnej sezóne. O všetkom rozhodla delovka Gorochova z 15. min, ktorou ruský útočník popri Brustovej lapačke trafil presne horný roh bránky Slovana.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 42 zápasoch 55 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 11. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť doma, po reprezentačnej prestávke v stredu 22. decembra o 19.00 h privíta Dinamo Minsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – piatok:

HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 15. Gorochov (Enlund, J. Novotný)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Barker 5+10 min za bitku – Ľubuškin 5 min za bitku, Koledov 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Komarov – Goľak, Misiur (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Brust – Sersen, Barker, Valach, V. Mihálik, Luža, Švarný, L. Kozák – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Miklík, T. Surový, Bartovič – Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – D. Skokan, Lušňák, Skalický
Jaroslavľ: Murygin – Hersley, S. Kronwall, Gavrikov, Ľubuškin, Gorochov, Grigoriev, Koledov – Averin, Kontiola, D. Apaľkov – Sigariov, J. Novotný, Enlund – Galimov, Kartajev, Kapustin – Maľcev, A. Loktionov, Koňkov – Korškov

Hokejisti Slovana Bratislaca síce mali v úvodnej tretine 47-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, no z tlaku v útočnom pásme nedokázali skórovať. „Belasí“ sa potom ubránili pri vylúčení Valacha, no po jeho návrate na ľad sa po pravej strane pretlačil k strele Grochov a puk umiestnil popri Brustovej vyrážačke do horného rohu jeho bránky – 0:1.

V druhej tretine mali obaja súperi niekoľko šancí na gól, ale Brust a Murygin previedli pekné zákroky. V závere dvadsaťminútovky Ľubuškin tvrdo narazil Miklíka na mantinel, za čo ho v pästiarskej výmene „pomstil“ spoluhráč Barker.

V tretej časti mohli na rozdiel dvoch gólov zvýšiť Enlund či J. Novotný, no Brust si poradil s ich pokusmi. Na opačnej strane chcel vyrovnať Skalický, no proti bola vyrážačka Murygina. Slovan si predĺženie nevynútil ani pri záverečnej hre bez brankára.