Slovan v samom závere stratil bod. Višňovský si pripísal prvú asistenciu

Hráči HC Slovan Bratislava v sobotnom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zdolali ruský tím CSKA Moskva 3:2 až po samostatných nájazdoch.

14.11.2015 20:40
Ľubomír Višňovský Foto: ,
Ľubomír Višňovský opäť v drese Slovana.

Úvodný gól stretnutia na vypredanom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu strelil takmer presne v polovici duelu Andrej Šťastný, ktorý vyťažil z práce kanadského zadáka Cama Barkera. Svoj tohtosezónny debut v „belasom“ drese absolvoval obranca Ľubomír Višňovský.

Tridsaťdeväťročný veterán strávil na ľade 20:13 min a pripísal si asistenciu pri druhom zásahu Slovana v podaní slovinského legionára Roka Tičara. Armádnemu klubu v sobotu chýbala jeho najväčšia hviezda Alexander Radulov. Moskovčania však napriek tomu v úplnom závere vyrovnali vďaka dvom gólom Dmitrija Kugryševa. V nájazdovej lotérii uspeli Bratislavčania na úkor lídra Západnej konferencie KHL.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – sobota:

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 3:2 po sn (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 29. A. Šťastný (Barker, Viedenský), 53. Tičar (L. Nagy, Ľ. Višňovský), rozh. sam. nájazd Jeglič – 59. Kugryšev (Kiselevič, Muršak), 60. Kugryšev (Ľubimov)
Vylúčení: 10:11 na 2 min, navyše: Valach na 10 min za nebezpečný útok na hlavu, A. Šťastný na 10 min za podrazenie – Mamin na 10 min za nebezpečný útok na hlavu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Alexej Anisimov, Sergejev – Sivov, Šeľanin (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Brust – Starosta, Ľ. Višňovský, Barker, Švarný, Valach, Sersen, L. Kozák – Jeglič, Tičar, L. Nagy – D. Skokan, V. Nedorost, L. Kašpar – A. Šťastný, T. Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák
CSKA: Fasth – N. Zajcev, Kiselevič, D. Denisov, Ožiganov, Bondarev, A. Kutuzov, Pivcakin – Platt, Andronov, Mamin – Kugryšev, Muršak, Pihlström – Telegin, Ľubimov, V. Žarkov – I. Makarov, Juňkov, Kvartalnov – Kuzmenko

Slovan mal na úvod presilovú hru, zostala však nevyužitá. Domáci boli aktívnejší, mnoho času na ľade trávil Višňovský. V 13. min si vybojovali druhú početnú výhodu, ale ani v nej neskórovali, aj keď quarterbackom prvej presilovkovej formácie bol práve Višňovský. Bodku za úvodným dejstvom dal hosťujúci krídelník Platt, ktorý vypálil nebezpečne, no nepresne. V prvej dvadsaťminútovke sa hralo svižne a bez častého prerušovania.

Na začiatku druhej tretiny čelili “belasí” oslabeniu o dvoch hokejistov, prežili ho bez inkasovaného gólu. Naopak, pri hre štyroch proti piatim sa k zakončeniu dostal Kašpar, lenže minul.

V 25. min Bartovič delovkou vyskúšal pozornosť brankára CSKA Fastha. Bratislavčania sa dočkali o štyri minúty neskôr: po akcii obrancu Barkera dostal puk za Fasthov chrbát Šťastný – 1:0. Blízko k zdvojnásobeniu náskoku bol po zaváhaní moskovskej defenzívy Kašpar. Ku koncu prostredného dejstva letel Viedenského tvrdý projektil len tesne mimo.

V tretej tretine Slovan súpera zatlačil a párkrát nebol ďaleko od vsietenia druhého zásahu. S blížiacou sa poslednou sirénou už na konto obidvoch mužstiev pribúdali viac trestné minúty než príležitosti. V 53. min predsa len Bratislavčania pridali druhý gól. Strelecky sa v presilovej hre presadil slovinský legionár Tičar. Asistovali mu Nagy a muž, na ktorého sa v sobotu sústredilo najviac pozornosti – Višňovský.

V 59. min však hostia znížili na 1:2 zo svojho pohľadu zásluhou Kugryševa a ten istý hokejista osem sekúnd pred koncom poslal zápas do predĺženia. To víťaza neurčilo, rozhodujúci samostatný nájazd premenil iný Slovinec v službách domácich Jeglič.

Hlas

Ľubomír Višňovský (obranca Slovana): „Som veľmi rád, že prišlo tak veľa divákov a mohol som si znova užiť tú atmosféru. Boli fantastickí. V poslednej tretine sme hrali na štyroch obrancov, preto som bol tak dlho na ľade. Hnevá ma, že v úplnom závere sme prišli o jasné víťazstvo, to by sa takému ostrieľanému mužstvu nemalo stávať. V tom čase sme boli na ľade najskúsenejší hráči.“