Slovan prehral doma s Ladou Togliatti

Hráči Slovana Bratislava neuspeli v stredajšom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď s Ladou Togliatti na domácom ľade prehrali hladko 2:5. Zverenci trénera Miloša Říhu pôsobili počas väčšiny duelu ťažkopádne, v koncovke sa im nedarilo a v defenzíve kopili veľké chyby, po ktorých pykali.

28.10.2015 21:34
Lada Togliatti Foto: ,
Hráči Lady počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Lada Togliatti.
debata (2)

V prvej aj druhej tretine dostali po dva góly a vyzeralo to s nimi veľmi zle, no v tretej dvakrát skorigovali vedenie súpera na rozdiel troch gólov. Na domácej strane sa do streleckej listiny zapísali útočník Pavol Skalický a premiérovo v KHL aj obranca Patrik Luža.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali „belasí“ v 27 zápasoch 36 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 11. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví v piatok 30. októbra o 19.00 h pred vlastnými fanúšikmi proti Ak Bars Kazaň.

HC Slovan Bratislava – Lada Togliatti 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Góly: 47. Skalický (Švarný), 53. Luža (Surový, Bartovič) – 1. Belousov, 7. Romanov (Valujskij), 33. Bočarov, 38. Zaťovič (V. Komarov, A. Streľcov), 50. Krysanov (Gurkin, Belousov)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Bondar – Koršak, Černyšiov (všetci Rus.), 7887 divákov
Slovan: Brust (7. Garnett) – Sersen, Barker, J. Valach, Švarný, Starosta, Luža, L. Kozák – Leblanc, V. Nedorost, L. Kašpar – Miklík, T. Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Lušňák, Viedenský, Skalický
Togliatti: Masalskis – D. Vorobiov, Romanov, Boľšakov, Flood, Viklund, Gurkin, Volgin – Šenfeľd, Krysanov, Belousov – Gurjanov, V. Komarov, Zaťovič – Bočarov, A. Streľcov, V. Streľcov – Valujskij, Mastriukov, Mokšancev

Slovan mal katastrofálny úvod do duelu, keď Belousov z rohu poslal puk pred bránku domácich a Barker ho v ľahu poslal v 28. sekunde za Brusta – 0:1. V úvode 7. min vystrelil od modrej čiary hosťujúci obranca Romanov a Brustovi puk vypadol do bránky – 0:2.

Kanadský gólman tak putoval na striedačku a nahradil ho krajan Garnett. „Belasí“ mali v úvodnej tretine dvakrát viac hráčov na ľade, v oslabení však neinkasovali. Tesne pred prvou sirénou netrafil Lušňák odkrytú bránku súpera.

Ani tlak počas vlastného oslabenia nebol Slovanu nič platný, keď už v rovnovážnom stave opäť nešťastne inkasoval. Bočarov vystrelil od modrej čiary a puk sa po Garnettovom pravom betóne skĺzol za jeho chrbát – 0:3.

Od štvrtého gólu zachránila domácich v 37. min horná žŕdka Garnettovej bránky. Lada sa však ďalšieho presného zásahu dočkala ešte pred druhou prestávkou – Zaťovič z ľavého kruhu trafil do horného rohu domácej svätyne.

Na začiatku III. tretiny „belasí“ nič nevyťažili z tlaku pred Masalskisom. Dočkali sa však v 47. min, keď Skalický pretlačil puk za gólmana hostí – 1:4.

Ladu poslal v 50. min opäť do štvorgólového vedenia Krysanov, no v 53. min v presilovke skorigoval svojím premiérovým gólom v KHL obranca Luža. Do konca duelu sa už skóre nezmenilo.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): „Pre nás to bol deň blbec. Na čo sme siahli, tam sme urobili chybu. Síce sme dali kontaktný gól, ale okamžite prišla hrúbka, aké normálne nerobíme. Musím sa ospravedlniť divákom, pretože takto by sme doma hrať nemali. Nechápem, ako sme takto mohli k duelu pristúpiť.“

Artis Abols (tréner Lady): „Mali sme veľmi dobrý začiatok a strelili dva rýchle góly. Potom sme dali viac priestoru súperovi. Aj v druhej časti sa nám podarilo dvakrát skórovať. Celkovo som spokojný s dnešným duelom.“

Patrik Luža (obranca Slovana): „Aj taký j hokej. Nie vždy sa šťastie prikloní na našu stranu. Dnes do našej bránky padali góly, aké by nemali. Musíme sa s tým vyrovnať, toto sme nemali dopustiť. Môj prvý gól v KHL bol na 2:5, ako sa mám asi cítiť. Radosť z neho budem mať možno až zajtra.“

Ivan Švarný (obranca Slovana): „Dostali sme prvý gól a hneď na to aj druhý. Ťažko sa to potom dobiehalo, aj keď sme sa trochu prebrali, už to nestačilo. Z našej strany to bol katastrofálny zápas. Dostávali sme náhodné góly, ale súper si pre ne šiel. Pozitívom bola tretia tretina, kde sme bojovali. Až v tretej časti sme začali plniť to, čo od nás tréner chcel od začiatku.“