Slovan neuspel v Helsinkách a podľahol Jokeritu

HC Slovan Bratislava prehral v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Jokeritu Helsinki 1:4.

23.09.2015 20:10
Rok Tičar, Riku Helenius, Slovan, Jokerit Foto: ,
Rok Tičar pred brankárom Jokeritu Helsinki.

„Žolíci“ sa ujali vedenia v 9. minúte, keď z modrej čiary mieril presne obranca Jani Lajunen. Domáci svoj náskok zdvojnásobili o päť minút. Zlú rozohrávku „belasých“ využil nórsky center Mathis Olimb, ktorý nedal Stevenovi Brustovi šancu. Slovan v 51. min znížil, keď počas presilovej hry Lukáš Kašpar dorazil strelu Ladislava Nagya. Domáci však o šesť minút opäť viedli dvojgólovým rozdielom, keď kapitán Niko Kapanen potrestal zbytočné vylúčenie Mareka Viedenského. Na konečných 4:1 upravil v 59. min dánsky bek Jesper Jensen. Jokerit sa po triumfe s 28 bodmi vrátil na čelo Západnej konferencie. Slovan figuruje na 9. priečke a v piatok sa predstaví v lotyšskej Rige proti miestnemu Dinamu.

Jokerit Helskinki – HC Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

• Góly: 9. Lajunen (Kozun), 14. Olimb (Huhtala), 57. N. Kapanen (Jaakola, Kozun), 59. J. B. Jensen (Kozun, Lajunen) – 51. L. Kašpar (L. Nagy, Barker)
  • Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, A. Vasiliev – Raming, J. Ivanov, 9503 divákov
  • Jokerit: H. Karlsson – Ohtamaa, Lajunen, J. B. Jensen, P. Larsen, Jaakola, Korpikari – Huhtala, Olimb, Jormakka – N. Hagman, Regin, Kozun – Sallinen, N. Kapanen, J. Aaltonen – J. Rita, Wirtanen, Joensuu
  • Slovan: Brust – Barker, F. Novák, Starosta, Švarný, Sersen, V. Mihálik, Luža – Kašpar, V. Nedorost, Miklík – Jeglič, Tičar, L. Nagy – A. Šťastný, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák
Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Jokerit Helsinki