Laco dosiahol prvý bod v KHL, Astana vyhrala

Slovenský hokejový brankár Ján Laco z Barysu Astana dosiahol v posledný hrací deň základnej časti Kontinentálnej ligy (KHL) asistenciu.

24.02.2015 20:35
Ján Laco Foto:
Ján Laco.

Tridsaťtriročný rodák z Liptovského Mikuláša si pripísal v utorkovom domácom zápase proti Nižnému Novgorodu na konto prihrávku pri góle Talgata Žailauova v 13. min na 2:0. Pre Laca to bol vôbec prvý bod v KHL. Astana napokon vyhrala 4:2 a do play-off pôjde z 5. miesta Východnej konferencie. Vo vyraďovacej časti sa kazašský tím stretne s Avangardom Omsk, ktorý v utorok prehral doma s Novokuzneckom 2:3 po predĺžení.

Bod za asistenciu si do štatistík pripísal aj slovenský obranca Dinama Riga Milan Jurčina. Bývalý hráč Washingtonu Capitals prihral na gól Miksovi Indrašisovi v 4. min, jeho presný zásah otvoril skóre duelu na ľade Atlantu Mytišči. Riga potom pridala aj druhý gól, ale to bolo zo strany hostí všetko. Tí následne do konca zápasu inkasovali až sedemkrát a prehrali vysoko 2:7. Riga ani Mytišči nepostúpili do play-off.

V derniére základnej časti neuspelo Dinamo Minsk pod taktovou slovenského kouča Ľubomíra Pokoviča. Bieloruský zástupca v KHL prehral v Moskve s Dinamom 1:3. Minsku to však v súvislosti s play-off nijako neublížilo, vo vyraďovacej časti narazí na helsinský Jokerit, ktorý od 19.00 h hrá v Bratislave proti Slovanu.

Vo veľkom štýle zakončil základnú časť líder Východnej konferencie Ak Bars Kazaň. Ruský klub vyhral na ľade Nižnekamska 6:0, o svojom úspechu rozhodol už v prvej tretine, v ktorej súpera prevýšil jednoznačne 4:0. Potom v tréningovom tempe domácim v zostávajúcich dvoch tretinách strelil po jednom góle. Kazaň sa v 1. kole play-off stretne s Jekaterinburgom, ten v utorok prehral v Čeľabinsku 2:3 po sam. nájazdoch.

Výsledky utorkových stretnutí:

Atlant Mytišči – Dynamo Riga 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)
Góly: 24. a 46. Taratuchin, 20. Babčuk, 22. Levickij, 23. Černov, 44. Novopašin, 52. Sošnikov – 4. Indrašis (JURČINA), 9. Meija

Dynamo Moskva – Dynamo Minsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 32. Volkov, 49. Višnevskij, 60. Karsums – 36. Linglet

HK Soči – Lada Togliatti 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 9. Warn, 22. A. Kosticyn, 45. Sčastlivyj – 57. Zaťovič

Viťaz Podoľsk – CSKA Moskva 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 44. Mamin – 39. Žafiarov, 61. I. Makarov

Lokomotiv Jaroslavľ – Severstaľ Čerepovec 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 47. Gorochov, 65. Galimov – 15. Mons

Neftechimik Nižnekamsk – Ak Bars Kazaň 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Góly: 3. a 16. I. Nikulin, 2. S. Kosticyn, 8. Lukojanov, 31. Mirnov, 55. Zacharčuk

Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 11. Gusev, 26. P. Medvedev, 50. Buľanskij, 65. Koroľuk – 17. a 57. Brent, 59. Juňkov

Traktor Čeľabinsk – Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 12. Quint, 35. Martin Růžička, rozhodujúci sam. nájazd: Pare – 7. Antonov, 39. Jemelin

Avangard Omsk – Metallurg Novokuzneck 2:3 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 27. a 34. ŠIrokov – 50. Romanov, 60. Komaristyj, 65. Maľcev

Barys Astana – Torpedo Nižnij Novgorod 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Góly: 3. Dawes, 13. Žailauov (J. LACO), 50. Antropov, 59. Puškarjov – 38. a 46. Dvurečenskij

Salavat Julajev Ufa – Sibir Novosibirsk 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 24. Mereskin, 30. Hartikainen, 43. Slepyšev – 29. Šumakov, 59. Bobrov

Admiral Vladivostok – Amur Chabarovsk 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Góly: 18. Bergfors, 35. Jan Kolář, 43. Li, 46. Sigariov, 54. Wandell (z tr. strieľania), 55. Ušenin

CSKA Moskva má prvý Pohár kontinentu, začína sa play-off

Hokejisti CSKA Moskva sa stali prvýkrát v histórii víťazmi Poháru kontinentu pre najlepší tím základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V ostatných troch sezónach trofej vždy získali tímy zo Západnej konferencie: vlani Dynamo Moskva a predvlani SKA Petrohrad. Víťaz Poháru kontinentu ešte nikdy nezískal aj hlavnú trofej Gagarinov pohár.

Tím CSKA Moskva nazbieral v 60 stretnutiach sezóny 139 bodov. Bývalý armádny klub bol v Západnej konferencii i celej súťaži suverénny, premožiteľa našiel iba v jedenástich dueloch. V prvom kole play-off čaká na CSKA nováčik zo Soči, ktorý si účasť v play-off zabezpečil v utorok víťazstvom nad Ladou Togliatti 3:1. Klub od Čierneho mora odrazil útok Čerepovca a Atlantu Mytišči, ktorí v konečnom zúčtovaní zaostali za ním o tri body. Ďalšie dvojice na Západe utvoria Petrohrad a Nižnij Novgorod, Dinamo Moskva s Jaroslavľom a Jokerit Helsinki s Dinamom Minsk.

Východnú konferenciu vyhrala Kazaň so ziskom 120 bodov. Na Východe bolo o účastníkoch play-off rozhodnuté už pred utorkovými záverečnými zápasmi. Na Kazaň čaká Jekaterinburg, Novosibirsk sa stretne s Čeľabinskom, obhajca Magnitogorsk s Ufou a Omsk s Astanou.

Dvojice prvého kola play-off – Gagarinovho pohára:
Západná konferencia: CSKA Moskva – Soči, Petrohrad – Nižnij Novgorod, Dynamo Moskva – Jaroslavľ, Jokerit Helsinki – Minsk
Východná konferencia: Kazaň – Jekaterinburg, Novosibirsk – Čeľabinsk, Magnitorgorsk – Ufa, Omsk – Astana

Viac na túto tému: #Ján Laco #Barys Astana