Jurčina skóroval, Riga po prestrelke vyhrala v Čerepovci

Hráči Barysu Astana zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Sibirom Novosibirsk tesne 3:2 a nedovolili súperovi postúpiť na druhé miesto v tabuľke Východnej konferencie.

22.01.2015 21:03
jurčina Foto:
Milan Jurčina.

Kazašský tím, v drese ktorého pre zranenie absentoval slovenský brankár Ján Laco, rozhodol o výhre v záverečnej tretine.

Slovenský obranca Milan Jurčina v drese Dynama Riga skóroval v 41. min na ľade Severstaľu Čerepovec a poslal hostí do vedenia 3:2, hráči lotyšského klubu napokon zvíťazili tesne 4:3.

Vo štvrtkovom šlágri podľahli hokejisti CSKA Moskva v domácom prostredí tímu SKA Petrohrad 1:3. Víťazný gól strelil v 37. min skúsený ruský útočník Iľja Kovaľčuk. Petrohrad sa na druhom mieste v Západnej konferencii priblížil lídrovi CSKA na rozdiel troch bodov (108, resp. 111).

Utorňajší premožiteľ Slovana Bratislava, bieloruský tím Dynamo Minsk, prehral v Záhrebe s domácim Medveščakom 2:4 – korigoval až v tretej tretine.

Výsledky KHL:

Barys Astana – Sibir Novosibirsk 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Góly: 9. Žajlauov, 48. N. Antropov, 50. Starčenko – 16. Hersley, 37. Sannikov

Ak Bars Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 27. M. Varnakov, 46. P. Vrána, 46. Azevedo

Severstaľ Čerepovec – Dynamo Riga 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly: 10. Stasenko, 32. Truňov, 60. A. Thuresson – 20. B. Trotter, 30. Abols, 41. JURČINA, 44. Jerofejevs

Lokomotiv Jaroslavľ – Jugra Chanty-Mansijsk 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Góly: 34. a 37. Galimov, 9. Plotnikov, 40. Apaľkov, 54. A. Loktionov – 46. A. Koroľuk, 56. Buľanskij

CSKA Moskva – SKA Petrohrad 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 17. S. Andronov – 3. Burdasov, 37. Kovaľčuk, 42. Ketov

Dynamo Moskva – Neftechimik Nižnekamsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 31. M. Soloviov, 60. K. Daugaviňš

Jokerit Helsinki – Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 16. Sallinen, 25. N. Hagman, 28. Aaltonen – 16. Salminen, 25. Immonen

Viťaz Podoľsk – Traktor Čeľabinsk 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Góly: 3. I. Ivanov, 11. Soloduchin, 15. Kousal, 56. A. Koroľov – 8. a 28. Pestunov

Medveščak Záhreb – Dinamo Minsk 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Góly: 2. E. Hedberg, 33. Bjorkstrand, 37. J. Wright, 40. Leino – 48. Linglet, 53. Goroško

Viac na túto tému: #Dynamo Riga #Milan Jurčina