Slovan trápi strelecká kríza. Prehral štvrtý zápas po sebe

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Traktora Čeľabinsk 2:3 (1:1, 1:1, 0:1).

18.10.2014 15:27 , aktualizované: 19:01
Tomáš Netík Foto: ,
Ani rýchly otvárací gól Tomáša Netíka (vľavo) Slovanu k bodom nepomohol.

Slovanisti v stretnutí viedli 1:0 aj 2:1, v strelách na bránku dominovali 34:25, ale napokon podľahli 2:3. Hostí dostal do vedenia už v 27. sekunde zápasu Tomáš Netík, ale 43 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnal český útočník v službách Čeľabinska Jan Bulis.

V druhej tretine Slovan opäť viedol v 36. min zásluhou Slovinca Žigu Jegliča, ktorý šikovne tečoval strelu Kurtisa Fostera. Za domácich po druhý raz vyrovnal v 39. min v presilovej hre Anton Glinkin a víťazný gól Traktora strelil v 45. min Semion Kokujev.

Je to už piata prehra zverencov trénera Petriho Matikainena z ostatných šiestich duelov a nie príliš povzbudivý začiatok štvorzápasového tripu po klziskách ruských súperov. Celkovo ide o desiatu prehru „belasých“ v 17 stretnutiach nového ročníka KHL, čo ich aktuálne odsúva s 21 bodmi na nepostupovú 10. priečku v Západnej konferencii. Čeľabinsk je v tabuľke „Východu“ ôsmy.

Z Čeľabinska sa slovenský zástupca v KHL presunie do Chanty-Mansijska, Nižnekamska a Togliatti. Najbližší súťažný súboj Bratislavčanov v Chanty-Mansijsku bude na programe v pondelok 20. 10. od 15.30 h SELČ.

Traktor Čeľabinsk – Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 20. Bulis (Čistov, Panov), 39. Glinkin (Andrej Popov), 45. Kokujov (Piganovič) – 1. Netík (Bartovič), 36. Jeglič (Foster, Tičar). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Akuzovskij, Lazarev – Maťuša, Karabanov (všetci Rus.)

Traktor: Garnett – Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aťušov, Chlystov, Kostromitin – Čistov, Panov, Bulis – K. Wilson, Penkovskij, Kokujov – Martin Růžička, Glinkin, Andrej Popov – Sajustov, Mokin, Toluzakov Slovan: Janus – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Starosta, Foster, V. Mihálik – Bartovič, Surový, Netík – Vondrka, V. Nedorost, L. Hudáček – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Lunter, Bližňák, P. White

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Je to pre náš ťažká prehra, pretože náš výkon bol dobrý. Najmä v prvej a druhej tretine sme dobre korčuľovali, boli dôrazní pred bránkou, utvorili si tlak a mali dostatok šancí na skórovanie. Dvakrát sme vyhrávali, domáci však vždy dokázali odpovedať. Bohužiaľ, na strelenie gólu potrebujeme až príliš veľa príležitostí.“

Ostatné zápasy:
Jugra Chanty-Mansijsk – Medveščak Záhreb 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 34. Magogin (Sergejev, Pepeľajev) – 17. Matt Anderson (Flood, Palushaj), 64. Bill (Mathieu Carle)

Neftechimik Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 1:2 – 1:0)
Góly: 27. a 35. Chochrjakov (druhý z tr. strieľania), 19. Koroľuk (Jevsejenkov, Bilalov), 51. Rybin (Žukov), 63. Stapleton (Belov) – 28. Szczechura (Šinkevič, Kaľužnij), 32. Linglet (Vesce, ŠVARNÝ), 48. Linglet (Ellison), 60. Ellison (Linglet, Cheechoo)

Lada Togliatti – Atlant Mytišči 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 56. Nikitenko (Zaťovič), rozh. sam. nájazd Nikitenko – 28. Černov (Engqvist)

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Traktor Čeľabinsk