Debakel Slovana. Od lídra KHL dostal sedmičku

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelkovom súboji Kontinentálneho hokejovej ligy na ľade lídra celej súťaže SKA Petrohrad hladko 2:7.

06.10.2014 20:05 , aktualizované: 21:47
vondrka Foto:
Michal Vondrka strelil jeden z dvoch gólov Slovana.

O výsledku stretnutia rozhodla už druhá tretina, po ktorej viedli domáci 4:1. Hetrikom sa v drese Petrohradu prezentoval Artemij Panarin. Slovanisti utrpeli v dvanástom zápase sezóny šiestu prehru a v tabuľke Západnej konferencii zostali na 8. mieste s 18 bodmi. Petrohradu patrí líderská pozícia s 13 víťazstvami zo 14 zápasov. Slovanisti ťahali pred súbojom v meste na Neve trojzápasovú sériu víťazstiev. Najbližšie sa zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena predstavia v stredu 8. októbra na ľade Dynama Riga.

SKA Petrohrad – Slovan Bratislava 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)

• Góly: 17. Panarin (Šipačov, Dadonov), 23. Maartensson (Červenka, Thoresen), 28. Panarin (Kutejkin, Dadonov), 29. Kadejkin (Jermakov), 46. Červenka (sam. nájazd), 49. Panarin (Dadonov), 50. Červenka (Thoresen, Maartensson) – 24. Vondrka (Štajnoch), 60. Baranka (Bližňák)
  • Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Gamalej, Gašilov – Golovľov, Lazarev, 11 589 divákov
  • SKA: Ivannikov – Riasenskij, Chafizullin, Alexandrov, Kutejkin, Chudinov, Jermakov – Tichonov, J. Ericsson, Kovaľčuk – Dadonov, Šipačov, Panarin – Thoresen, Maartensson, Červenka – Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin
  • Slovan: Janus (29. Backlund) – Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, J. Brejčák, Starosta, Foster – L. Nagy, Murley, Vondrka – Netík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, L. Hudáček – Bližňák, A. Šťastný, Lunter

Zápas v Ľadovom paláci sa hral vo svižnom tempe. Slovan v prvej tretine prestrieľal v pokusoch na bránku domácich 13:10, ale jediný gól dosiahol v 17. min po presilovkovej kombinácii domáci Panarin – 1:0. Na druhej strane si nádejné strely Tičara, Bartoviča, resp. Nagya miesto v sieti nenašli. Z druhej tretiny ubehli dve minúty a jedna sekunda, keď Slovan inkasoval druhý raz a pomerne nešťastne. Po strele Červenku brankára Janus nevedel, kde má puk, a keď ho chcel obranca Starosta skryť pod jeho telom, brankár hostí si ho nechtiac zrazil za svoj chrbát – 2:0. Odpoveď slovanistov bola tentoraz rýchla. Od gólu ubehlo len 24 sekúnd, keď Vondrka tečoval strelu Štajnocha za Ivannikova – 2:1. V 28. min mal Surový ideálnu príležitosť na vyrovnanie, ale neuspel a z pritútoku Dadonov zvýšil na 3:1. O vyše minútu neskôr bolo už 4:1. Gól strelil Kadejkin a vyhnal Janusa z bránky.

Na strane Slovana síce pribúdali ďalšie šance, ale góly nie. Tie strieľali v tretej tretine opäť domáci hokejista a po dvoch zásahoch Červenku a jednom Panarina stanovili skóre na 7:1. Kozmetickú úpravu konečného výsledku na 2:7 z pohľadu slovenského zástupcu stanovil 36 sekúnd pred koncom obranca Baranka.

Čistý hetrik Wolského za 106 sekúnd

Hráči CSKA Moskva natiahli sériu víťazstiev už na desať zápasov. V pondelok triumfovali v Chabarovsku 2:1 a zvládli aj druhý duel na východe Ruska. Vo Vladivostoku vyhrali v sobotu 5:0, keď dali všetky góly v presilových hrách. V pondelok využili jednu zo štyroch početných výhod. Všetky tri góly padli v prvej tretine. CSKA bolo aktívnejšie, na strely vyhralo 37:19. Oba góly Moskovčanov strelil Stéphane Da Costa.

Poľský útočník Wojtek Wolski čistým hetrikom za 106 sekúnd zariadil triumf Nžného Novgorodu v Novosibirsku 3:2. Poliak prekonal gólmana Koskinena v 21., 22. aj 23. minúte a stanovil rekord KHL, ktorý bude veľmi ťažké prekonať.

Výsledky zostávajúcich zápasov:

Amur Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 18. Pereťagin – 9. S. Da Costa (Grigorenko), 16. S. Da Costa (D. Denisov)

Metallurg Novokuzneck – Severstaľ Čerepovec 3:7 (1:2, 0:2, 2:3)
Góly: 13. Stoa (Kosourov, Kaprizov), 47. Romanov (z tr. strieľania), 51. Kurepanov (Romanov, Maľcev) – 18. Trubačov (Kagarlickij, Mons), 18. Trubačov (Bučnevič, Mons), 34. Stoľarov (Bučnevič), 34. Mons (Černov), 43. Černov, 44. Bučnevič, 59. Nikoncev (Černov)

Sibir Novosibirsk – Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Góly: 17. Alexejev (Šumakov), 46. Šumakov (Gubin, Sannikov) – 21. Wolski, 22. Wolski (Bernackij), 23. Wolski (Hietanen)

Jugra Chanty-Mansijsk – Salavat Julajev Ufa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 49. Gusev – 21. Hartikainen (Kutuzov, Siomin), 34. Višnevskij (Kolcov, Kajgorodov)

Lada Togliatti – Avangard Omsk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Golubev (Petrov), 40. Zaťovič (Valujskij), 60. Zaťovič (Petrov) – 55. Kuľaš

Neftechimik Nižnekamsk – Barys Astana 4:5 po samost. nájazdoch (1:1, 3:1, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 9. Chochrjakov, 31. Rybin (Kulikov), 34. Stepanov (Rybin, Jevsejenkov), 39. Sexton (Stapleton, Belov) – 3. Blochin (Semionov), 30. Puškariov (Romanov), 41. Dawes (Bochenski, Boyd), 44. Bochenski (Dawes, Lundin), rozhodujúci samost. nájazd Starčenko

Jokerit Helsinki – Medveščak Záhreb 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 4. Hahl (Sallinen, Omark), 40. Kapanen (Omark) – 16. Anderson, 26. St. Pierre (Pelletier), 39. Segal (Pelletier, Katič)

Dynamo Riga – Dynamo Minsk 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 28. Redlihs (Meija, Bičevskis) – 14. Linglet (Ellison, Vesce), 53. Gavrus (Kaľužnyj), 60. Szczechura (Cheechoo, Šinkevič)

4. Jokerit 60 35 3 2 2 2 16 171:136 119
5. Minsk 60 27 3 4 4 1 21 171:159 100
6. Jaroslavľ 60 24 4 4 7 2 19 155:143 97
7. N. Novgorod 60 22 1 7 5 3 22 153:144 90
8. Soči 60 23 3 2 7 2 23 164:170 88
9. Mytišči 60 23 1 3 5 3 25 158:161 85
10. Čerepovec 60 19 1 7 6 6 21 157:168 85
11. Podoľsk 60 20 2 4 1 5 28 152:186 78
12. Riga 60 22 0 3 3 2 30 136:160 77
13. Záhreb 60 17 3 3 3 2 32 147:191 68