Miklík so Špirkom sa postarali o víťazný vstup Chabarovska do sezóny

Slovenskí útočníci Michel Miklík a Rastislav Špirko sa gólmi podieľali na domácom triumfe Amuru Chabarovsk vo štvrtkovom domácom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti Admiralu Vladivostok.

04.09.2014 16:32
Michel Miklík Foto:
Michel Miklík.

Špirko v 9. minúte skorigoval v presilovej hre na 1:2, Miklík v 37. minúte upravil na 3:2 a ešte predtým asistoval Niinimäkimu pri vyrovnaní na 2:2. Amur neskôr viedol 5:3, hostia síce znížili ma rozdiel jedného gólu, no ani v hre bez brankára už nedokázali vyrovnať.

Súťažnú premiéru na lavičke Admiralu Vladivostok absolvoval slovenský tréner Dušan Gregor, na prvý bod z KHL si však ešte musí počkať. V ďalšom dueli uspel Metallurg Novokuzneck na ľade Avangardu Omsk 1:0.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – štvrtok:

Avangard Omsk – Metallurg Novokuzneck 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 25. Komaristy (Garifullin)

Amur Chabarovsk – Admiral Vladivostok 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Góly: 9. ŠPIRKO (Tarasov), 22. Niinimäki (A. Loginov, MIKLÍK), 37. MIKLÍK (A. Loginov), 45. Litovčenko, 54. Baškirov (Safronov, Taimi) – 4. Bergfors, 9. Gorškov, 38. Pyett (Gorškov), 57. Kolář (Lisin)

Viac na túto tému: #Rastislav Špirko #Michel Miklík