Petrohrad postúpil do semifinále konferencie, CSKA zdolal 4:0 na zápasy

SKA Petrohrad zvíťazil v utorňajšom štvrtom zápase štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade CSKA Moskva 5:4 po predĺžení a spečatil svoj postup do ďalšej fázy po jasnom triumfe 4:0 na zápasy.

11.03.2014 19:24
hokej Petrohrad Foto: ,
Hokejisti SKA Petrohrad.

Sibir Novosibirsk rozdrvil Ak Bars Kazaň 7:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujal vedenia 2:1. Čistý hetrik v rozpätí trinástich minút dosiahol produktívny Fín Jonas Enlund.

Hráči tímu Admiral Vladivostok zvíťazili v utorkovom treťom zápase nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 po dvojnásobnom predĺžení, o osude duelu rozhodol v 86. min Iľja Zubov. Nováčik nadnárodnej súťaže pred vlastnými fanúšikmi viedol 1:0, 2:1 aj 3:2, ale hostia vždy vyrovnali. Na druhý presný zásahu I. Zubova v zápase však už nemali príležitosť odpovedať. Magnitogorsk vedie v sérii hranej na štyri víťazstva 2:1 na zápasy.

Barys Astana zvíťazil v Jekaterinburgu 2:1 a na zápasy vedie už 3:0.

V Pohári nádeje remizoval Chanty-Mansijsk s Chabarovskom 1:1 a kvalifikoval sa do ďalšej fázy. Okrem Jugry ide ďalej aj Nižnekamsk, ktorý si v utorok poradil s Novokuzneckom 2:1.

Výsledky utorkových zápasov play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) – hrá sa na štyri víťazstvá:

Východná konferencia – štvrťfinále – tretie zápasy

Sibir Novosibirsk – Ak Bars Kazaň 7:1 (2:0, 4:0, 1:1) – stav série 2:1
Góly: 13., 18. a 26. Enlund, 29. Moňa, 32. Ignatuškin, 40. Kopejkin, 50. Gubin – 46. Varnakov

Admiral Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 4:3 po dvojnásobnom predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0) – stav série 1:2
Góly: 3. a 33. Schütz, 21. a 86. I. Zubov – 9. Zaripov, 25. M. Juňkov, 52. Ch. Lee

Avtomobilist Jekaterinburg – Barys Astana 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) – stav série: 0:3
Góly: 7. Černov – 24. a 57. Romanov

Západná konferencia – štvrťfinále – štvrté zápasy

CSKA Moskva – SKA Petrohrad 4:5 po predĺžení (1:0, 2:2, 1:2 – 0:1) – konečný výsledok série: 0:4
Góly: 18. a 36. Zajcev, 22. Rylov, 46. Prochorkin – 27. Thoresen, 32. Maartensson, 54. Kovaľčuk, 59. Červenka, 64. Ponikarovskij

Pohár nádeje – 1. kolo – odveta

Jugra Chanty-Mansijsk – Amur Chabarovsk 1:1 (0:0, 0:1, 1:0) – prvý zápas: 4:2, do 2. kola postúpil Chanty-Mansijsk
Góly: 53. Magogin – 33. Dubinin

Neftechimik Nižnekamsk – Metallurg Novokuzneck 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) – prvý zápas: 3:1, do 2. kola postúpil Nižnekamsk
Góly: 6. Netík, 23. Belousov – 44. Kregan