Slovan začal play off prehrou, Dynamu podľahol v Moskve 1:5

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v prvom zápase 1. kola play off KHL v moskovských Lužnikách s Dynamom 1:5.

20.02.2013 16:35
Rusko Hokej KHL Dynamo Moskva Slovan Bratislava... Foto:
Brankár Jaroslav Janus, vľavo Ján Tabaček (obaja Slovan) a strelec gólu Denis Mosaľov (Dynamo).
debata (6)

Druhý zápas série sa hrá vo štvrtok o 16.30.

Dynamo Moskva – Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) – stav série 1:0
Góly: 9. Cvetkov (Kokarev, Petružálek), 18. Mosaľov (Kvapil), 34. Derľuk (Soin, Koňkov), 48. Petružálek (Kvapil, Soloviov), 51. Petružálek (Kokarev, Cvetkov) – 28. Vondrka (Miklík, J. Tabaček) Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Ščeňov – Aľošin, Ivanov, 5212 divákov
Dynamo: Jeriomenko – Graňák, Višnevskij, Derľuk, Soloviov, Gorochov, Mironov, od 51. min Barancev – Soin, Babenko, Koňkov – Cvetkov, Kokarev, Petružálek – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Pestunov, Mosaľov, Kvapil – od 51. min Lukin
Slovan: Janus – Sersen, Sigalet, Mojžíš, J. Tabaček, V. Mihálik, Štajnoch – Miklík, J. Mikúš, Vondrka – Kukumberg, Bližňák, Bartovič – Kytnár, Lipiansky, L. Hudáček – M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš

Videozostrih zo zápasu nájdete tu

Úvod duelu patril obhajcovi Gagarinovho pohára. Domáci boli omnoho aktívnejší a vytvárali si aj šance. V 5. min úplne voľný Kasjančuk neusmernil puk za Janusov chrbát. Na druhej strane po úspešnom vhadzovaní Ölveckého preveril Jeriomenkovu pozornosť Marko Daňo. Vzápätí putoval na trestnú lavicu Kytnár, Kokarev našiel v presilovke Cvetkova a ten otvoril skóre – 1:0. V 12. min musel domáci brankár zasahovať pri tvrdej strele Sigaleta. Do dobrej šance sa potom dostal Kukumberg, ale namiesto 1:1 bolo 2:0 pre Dinamo – obranca Tabaček nechal veľa priestoru Mosaľovovi a ten prestrelil Janusa.

Milan Kytnár, vpravo brankár Jaroslav Janus... Foto: TASR/Martin Baumann
Rusko Hokej KHL Dynamo Moskva Slovan Bratislava playoff Milan Kytnár, vpravo brankár Jaroslav Janus (Slovan) a uprostred Jakub Petružálek (Dynamo).

Na začiatku II. tretiny domáci hokejisti nevyužili zmätok v defenzíve Slovana a do brejku sa dostal Vondrka, ale blafák na pracú stranu zlikvidoval Jeriomenko. V úniku pred Janusom nepochodil ani Kokarev a Petružálek nevyužil odkrytú bránku Slovana. Belasí sa premiérového gólu v play-off v histórii dočkali v 27. min, keď Miklík po prechode cez modrú čiaru našiel Vondrku a ten po sťahovačke na rutinérsky zakončil. V 33. min pálil tesne vedľa slovenský obranca Dinama Dominik Graňák, no o minútu neskôr už Derľuk od modrej nezaváhal – 3:1. Ešte pred druhou sirénou Janus vychytal Petružálka a Kasjančuka. Snahu Slovana držať krok s favoritom marili vylúčenia, Kytnár sedel v úvodných dvoch tretinách na trestnej lavici až trikrát.

V 45. min mal Janus šťastie pri pokuse Cvetkova, o dve minúty neskôr Petružálek poslal puk medzi betóny brankára Slovana – 4:1. Piaty gól domácich pridal opäť český útočník Petružálek, ktorého najprv vychytal Janus, vzápätí gólmana Slovana zachránil aj pri šanciach Kokareva, ale na ďalší pokus Petružálka už nestačil. V závere ešte mohol skorigovať J. Mikúš, no puk mu pred odkrytou bránkou súpera preskočil hokejku.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „V prvom zápase v play-off s nám dlho darilo so súperom krok. Dynamo viedlo 3:1 a tam sa prejavilo umenie jeho hráčov. Dopustili sme sa mnohých chýb a o výsledku bolo rozhodnuté. Teraz sa pokúsime oddýchnuť si a pripraviť sa na nasledujúci duel. Musíme hrať agresívnejšie v obrane a efektívnejšie v útoku.“

Oleg Znarok (tréner Dynama): „Až na úvod druhej tretiny som spokojný s našim výkonom. Nálada je dobrá a kabíne ťahá za jeden koniec povrazu. Som rád, že sa nám dnes darilo v presilovkách. Chcem sa poďakovať fanúšikom za podporu.“