Slovenský hokejista Dominik Graňák je v kolotoči osláv.

Dominik Graňák
Dominik Graňák.
Autor: SITA

Zo Slovenska, kde sa so spoluhráčmi i s fanúšikmi tešil zo zisku strieborných medailí na majstrovstvách sveta v Helsinkách, zamieril do Moskvy, kde sa zúčastnil na oslavách zisku majstrovského titulu jeho klubu OHK Dynamo. Podobne ako v pondelok v Bratislave, aj o pár dní neskôr v Moskve absolvoval Graňák jazdu v otvorenom autobuse. Celé mužstvo sa v dvojposchodovom autobuse bez strechy presunulo z haly na Chodynských poliach aj s Gagarinovým pohárom do Krylackého. Cestou mužstvo sprevádzali fanúšikovia, ľudia popri ceste i vodiči áut sa podľa ruských médií začudovane prizerali, keďže podobná oslava sa v Moskve ešte nekonala.

V Krylackom sa uskutočnil v Paláci športu slávnostný galavečer, na ktorom podľa klubového webu prečítali aj pozdrav od ruského prezidenta Vladimira Putina. Nasledovali ocenenia pre hráčov i funkcionárov, hlavný tréner Dynama Olegs Znaroks i jeho asistent Harijs Vitoliňš dostali Rad družby. Hráči a členovia realizačného tímu si z rúk prezidenta Ruskej hokejovej federácie Vladislava Tretiaka prevzali zlaté medaily. Súčasťou večera bol aj bohatý kultúrny program.

Dynamo Moskva získalo prvýkrát v histórii Gagarinov pohár po finálovom víťazstve 4:3 na zápasy nad Avangardom Omsk.

Ďalšie články
SR Hokej KHL Slovan Lev

Lev vyhral prvé finále v Magnitogorsku, veterán Vehanen vychytal shutout

18.04.2014 17:36

Hokejisti HC Lev Praha vyhrali prvé finále Gagarinovho pohára KHL na ľade Metallurgu Magnitogorsk hladko 3:0 a v sérii na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

HC Lev Praha, radosť

Lev, kráľ západu, zaútočí na Gagarinov pohár

11.04.2014 16:27

Lev je kráľ zvierat i cár západu. Aj takto ruské médiá opisujú postup hokejistov pražského Leva do finále Kontinentálnej hokejovej ligy.

Prvým finalistom KHL je Lev Praha, v sérii triumfoval nad Lokomotivom 4:1

10.04.2014 21:47

Hráči tímu HC Lev Praha vo štvrtkovom piatom zápase finále play off Západnej konferencie KHL využili na domácom ľade druhý mečbal.

KHL, Kontinentálna hokejová liga

KHL: Magnitogorsk krok od postupu do finále Gagarinovho pohára

09.04.2014 17:38

Hráči Salavatu Julajev Ufa nedokázali zvíťaziť na domácom ľade vo štvrtom zápase finále Východnej konferencie KHL, a tak ich už len jediná prehra delí od vyradenia z play-off.

Bleskové správy
  • 12:34

Slovenské hádzanárske juniorky sa s kvalifikáciou MS rozlúčili prehrou so Srbskom 19:27 (8:15) a v tabuľke obsadili poslednú 4. priečku.

• 09:52

Tenisové reprezentantky Nemecka vedú po sobotňajších dvojhrách semifinále svetovej skupiny Pohára federácie nad domácimi Austrálčankami 2:0. Petkovicová zvíťazila nad Stosurovou za 6:1, 7:6 (7) a Kerberová deklasovala Dellacquovú 6:1, 6:0.

• 08:22

Ukrajinská šprintérka Maria Remeňová dostala dvojročný dištanc za doping. Bronzová medailistka zo štafiet na 4x100 m z olympijských hier 2012 v Londýne a dvojnásobná majsterka Európy neprešla kontrolou 10. januára.