Kanaďania len tesne zdolali Švajčiarov

Hráči Kanady zvíťazili v stredajšom večernom dueli v helsinskej H-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji nad Švajčiarmi 3:2.

09.05.2012 21:38
ambuhl, tavares Foto:
Švajčiar Andres Ambühl v súboji s Kanaďanom Johnom Tavaresom.

Vyrovnaný duel lepšie začali Švajčiari, ktorý po prvom dejstve viedli zásluhou gólu Damiena Brunnera. Kanaďania vyrovnali okamžite po prvej prestávke zásluhou Johna Tavaresa, po ktorého prihrávke dostal „javorové listy“ do vedenia 2:1 na začiatku tretej tretiny Jordan Eberle. Švajčiar Goran Bezina opäť zdramatizoval stretnutie presilovkovou strelou v 44. min, po brejku však rozhodol v 49. min kapitán Kanady Ryan Getzlaf.

Výsledok – H-skupina:

Kanada – Švajčiarsko 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

• Góly: 21. Tavares (Eberle, Skinner), 41. Eberle (Tavares), 49. Getzlaf (C. Ward) – 2. Brunner (Bezina, Romy), 44. Bezina (Romy, Brunner).
  • Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Levonen (Fín.) – Blümel (ČR), Puolakka (Fín.), 4829 divákov.
  • Kanada: Ward – Methot, Phaneuf, Keith, Bouwmeester, Schenn, Quincey, Murray – Eberle, Tavares, Skinner – E. Kane, Perry, Getzlaf – Benn, Nugent-Hopkins, Sharp – Ladd, O'Reilly, Purcell.
  • Švajčiarsko: Stephan – Du Bois, Bezina, Streit, Sbisa, Blindenbacher, Furrer, Seger, Von Gunten – Brunner, Romy, Monnet – Niederreiter, Ambühl, Wick – Hollenstein, Bieber, Rüthemann – Rubin, Traschler, Plüss.