Sezóna sa pre Zvolen ešte nekončí, po urputnej bitke utiekol hrobárovi z lopaty. Predlžovanú drámu v Nitre rozhodli nájazdy

Hokejisti Zvolena po troch prehrách zvládli štvrtý štvrťfinálový duel play off Tipos extraligy s Michalovcami. Na svojom ľade vyhrali 3:2 a znížili stav série hranej na štyri víťazstvá na 1:3.

25.03.2024 20:28 , aktualizované: 21:35
HKM Zvolen, Ingema Michalovce Foto:
Roztržka medzi hráčmi Zvolena a Michaloviec.

Oproti nedeľnému duelu nastali v domácom mužstve dve zmeny, do bránky išiel Kupsky a Bondra sa ocitol mimo zostavy, pričom v prvých dvoch dueloch série nenastúpil pre zranenie. Piaty duel sa hrá už v stredu v Michalovciach.

Do vedenia išli hostia v šiestej minúte, keď odrazený puk od mantinelu upratal v početnej výhode Santos. Lenže Zvolenčania do prestávky vyrovnali, pretože Hain z kruhu prestrelil Škorvánka.

HKM Zvolen, Ingema Michalovce. Čítajte viac Napínavý štvrtý zápas play-off medzi Zvolenom a Michalovcami sme sledovali ONLINE

V strednom dejstve mali viac šancí domáci hokejisti a otočili vývoj, v presilovke sa z dvoch metrov presadil Kašlík.

Na začiatku tretej tretiny sa dostal odrazený puk pred útočníka Dukly Valacha a ten pred odkrytou bránkou nezaváhal, no rovnako sa pred ňou v presilovke bez prípravy nepomýlil ani Hecl po skvelej prihrávke Zuzina a bolo 3:2.

Michalovce to v závere skúsili v šestici bez brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

štvrťfinále play off Tipos extraligy – štvrtý zápas /na 4 víťazstvá/:
HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 16. Hain (Zuzin, Marcinek), 39. Kašlík (Viedenský, Rauhauser), 50. M. Hecl (Zuzin, Viedenský) – 6. Santos (Bodák, Daugavinš), 42. M. Valach (Suja, Michalčin). Rozhodovali: Hronský, Výleta – Šoltés, Stanzel. Vylúčení na 2. min: 4:7, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, 1703 divákov.
Zvolen: Kupsjy – Gachulinec, Rauhauser, Hain, C. Hults, Mudrák, Sládok – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – Kašlík, Šiška, M. Hecl – Kolenič, K. Gabor, Csányi
Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Bindulis, Bodák, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinč, Newton, Santos – J. Wilkins, Heard, Suja – M. Valach Solenský, Puliš – Vašaš Buc, Kabáč
/stav série: 1:3/

Hokejisti Nitry zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom zápase Tipos extraligy 2023/2024 na domácom ľade nad Popradom 2:1 po nájazdoch.

HK Nitra, HK Poprad. Čítajte viac Dlhočizný štvrtý zápas play off medzi Nitrou a Popradom sme sledovali ONLINE

V sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnali stav na 2:2. Piaty zápas je na programe v stredu 27. marca pod Tatrami a šiesty o dva dni neskôr opäť v Nitre.

Pod Zoborom sa hral ofenzívny hokej, no prím hrali obaja brankári. Prvý gól padol z hokejky Tomáša Záborského, ktorý v 10. minúte využil spoluprácu s Petrom Bjalončíkom, domáci vyrovnali až v hre bez brankára.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Filipovi Belányimu prekazil druhý shutout za sebou 18 sekúnd pred koncom tretej tretiny Sahir Gill.

V nájazdoch boli najskôr úspešní domáci Robby Jacskon a Miloš Bubela, hostia potom premenili dva nájazdy zásluhou Andreja Kukuču a Ryana Dmowského. Rozhodla až ôsma séria, v ktorej mieril presne opäť Bubela.

štvrtý zápas štvrťfinále play off:
HK Nitra – HK Poprad 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 60. Gill (Buček, Kousa), rozhodujúci nájazd Bubela – 10. Záborský (Bjalončík). Rozhodovali: Klejna, Crman – Durmis, Bogdaň – Gajan, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3195 divákov. Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
Poprad: Belányi – Betker, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Svedberg, Turan, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Bates, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár