Nočný ohňostroj nezabral, Nitra bola doma bezzubá. Michalovce si vybojovali mečbal

Aktivita nitrianskych priaznivcov, ktorí ohňostrojom v noci na nedeľu túžili súperom prekaziť spánok, nevyšla. Hokejisti Nitry totiž v treťom zápase štvrťfinále play off doma prehrali pred 3600 divákmi s Popradom 0:2. Víťaz základnej časti sa tak ujal vedenia v sérii 2:1. V druhom súboji vyhrali Michalovce vo Zvolene 6:2, v sérii majú navrch 3:0 a jeden triumf ich delí od postupu do semifinále.

24.03.2024 19:25 , aktualizované: 20:35
SR TEL hokej extraliga štvrťfinále Poprad Nitra... Foto: ,
V treťom štvrťfinálovom súboji dominovali pozorné obrany. Na snímke zľava Ben Betker (HK Poprad) a Robby Jackson (HK Nitra).

Štvrté zápasy sú na programe v pondelok 25. marca

Zápas medzi Nitrou a Popradom vynechal brankár hostí Vay, ktorý sa zranil v závere druhého zápasu a nahradil ho Belányi. Od úvodu stretnutia obe mužstvá dôsledne bránili stredné pásmo a bolo zrejmé, že rozohranú „šachovú partiu“ môže rozhodnúť jediný gól.

Popradčania sa presadili v úvode tretieho dejstva, keď brejk úspešne zakončil Coulter. Nitrania mohli vyrovnať v 47. minúte, no pri tutovke Bubelu podržal „kamzíkov“ Belányi. Triumf hostí poistil 77 sekúnd pred záverečnou sirénou gólom do prázdnej bránky Dmowski.

štvrťfinále play off Tipos extraligy – tretí zápas /na 4 víťazstvá/:
HK Nitra – HK Poprad 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 42. Coulter (Kukuča, Betker), 59. Dmowski (Bates). Rozhodovali: Stano, Štefik – Gegáň, Knižka, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov
Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Kousa, Fatul, Vitaloš, Stacha, Valent – Buček, Čederle, Lacka – Okoličány, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Pobežal, Hrnka, Bačo
Poprad: Belányi – Betker, Cardwell, Brincko, Brejčák, Svedberg, Turan, Mešár – Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Bates, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár

Nový tréner, žiadna zmena. Suverénne Michalovce

Zvolenu nepomohla ani zmena na trénerskom poste, keď tím neviedol odvolaný kanadský kouč Jamie Russel, ale jeho doterajší asistent už na hlavnej pozícii Norbert Javorčík.

Duel sa už v siedmej minúte predčasne skončil pre domáceho Viedenského, ktorý dostal za seknutie trest do konca zápasu. Hostia išli do vedenia 2:0 v trinástej minúte počas dvanástich sekúnd. Najprv využili presilovku o dvoch hráčov, keď sa pred odkrytou bránkou presadil Santos a vzápätí pridali druhý gól v piatich proti štyrom z hokejky nepokrytého Buca pri žrdi.

Alexander Ovečkin Čítajte viac Fehérváry bol na roztrhanie, suverénny Washington. Ovečkin úradoval

Aj v druhej tretine Michalovce ťažili z presilovky, vedenie zvyšoval Puliš z dorážky. Následne po nevyužitej šanci Zvolenčana Zuzina bolo už 0:4, keďže Santos z pravej strany presne švihom mieril k vzdialenejšej žrdi.

Hrozivý stav tím spod Pustého hradu do prestávky skresal dvoma gólmi, najprv po krížnej prihrávke Lukoseviciusom z kruhu v početnej výhode a potom z medzikružia predviedol peknú bekhendovú koncovku Bondra. Lenže na začiatku tretej tretiny arbitri prehliadli faul Newtona na Haina, z čoho ťažil pohotovou strelou spred bránky Daugavinš a šiesty zásah pridal ešte z veľkého uhla Buc.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Góly: 36. Lukosevicius (Fortin, Šiška), 40. R. Bondra (Zuzin, Marcinek) – 13. Santos (Newton), 13. Buc (Santos), 28. Puliš (Suja, J. Wilkins), 33. Santos, 43. Daugavinš (Newton), 48. Buc (Vašaš). Rozhodcovia: Žák, Snášel ml. – M. Orolin, Tichý. Vylúčení na 2. min: 5:7, vyššie tresty: 7. Viedenský (Zvolen) 5 + DKZ za seknutie, presilovky 1:3, oslabenia: 0:0, 2554 divákov.
Zvolen: Trenčan – Hain, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Mudrák, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – R. Bondra, Viedenský, Zuzin – Kašlík, Šiška, M. Hecl – Kolenič, Marcinek, Csányi – A. Mišiak
Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Bindulis, Bodák, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinč, Newton, Santos – J. Wilkins, Heard, Suja – M. Valach Solenský, Puliš – Kabáč, Buc, Vašaš