Potupný koniec pre Slovan, so sezónou sa lúčia aj Barani. Východniari vo štvrťfinále dominovali

Obom klubom z Východu stačil najmenší počet zápasov na postup do semifinále play off hokejovej extraligy. Spišská Nová Ves uspela na ľade Banskej Bystrice 6:3 a sériu ovládla 4:0. To isté sa podarilo aj obhajcovi titulu z Košíc, ktorý vyhral v Bratislave nad Slovanom 4:2.

23.03.2024 20:24 , aktualizované: 20:37
Slovan vs. Košice Foto: ,
Hosťujúci hráči z Košíc sa tešia po strelení gólu počas štvrtého zápasu štvrťfinále play off hokejovej extraligy.
debata (3)

Najmä v súvislosti so štvrťfinálovou dvojicou Košice – Slovan sa pred štartom štvrťfinále hovorilo, že ponúkne dramatický a vyrovnaný hokej. Optimisti dokonca verili, že bratislavský tím môže prekvapiť.

K vyrovnanosti predurčovalo dvojicu aj tabuľkové postavenie po základnej časti, keďže Oceliari obsadili 4. miesto a belasí skončili piaty. Aj kvôli tomu sa dá povedať, že zahanbujúcu sériu na nulu očakávalo málo nie veľa fanúšikov aj expertov.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Dajte Slafkovskému 64 miliónov dolárov! Legenda Montrealu vie, čo musí vedenie Canadiens urobiť

Slovan išiel do vedenia už po 55 sekundách, no Jääskeläinen a Bartánus otočili skóre. Na konci druhej tretiny vyrovnal Mahbod, no v 50. minúte dal rozhodujúci gól Slovák a do prázdnej bránky pridal poistku Rogoň. Košice tak zdolali Slovan aj v ôsmom zápase v tejto sezóne.

4. zápas štvrťfinále play off
HC Slovan Bratislava – HC Košice 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 1. Ranford (Pecararo, Maier), 38. Mahbod – 9. Jääskeläinen (Pollock, Mikuš), 16. Bartánus (Pollock, Chovan), 50. Slovák (Šimun, Rogoň), 60. Rogoň (Pollock). Rozhodovali: Novák, J. Konc ml. – Pribula, Stanzel, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Holway 5+DKZ za faul kolenom a Lalonde 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8234 divákov.
Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Romančík, Sersen – Pecararo, Findlay, Ranford – Poirier, Mahbod, Takáč – Fominykh, Šille, Žitný – Török, Preisinger, Lukošik – Kukumberg, Dudáš
Košice: Janus – Olsson, Breton, Lalonde, Zech, Ferenc, Šedivý, Beluško, Dravecký – Bartánus, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Šimun – Bartoš, Havrila, Jokeľ

/konečný stav série: 0:4, Košice postúpili do semifinále/

Spišiakov potiahol k postupu trojbodový Nellis

Spišská Nová Ves vyhrala v Banskej Bystrici 6:3. Dvoma gólmi a asistenciou sa na triumfe podieľal kanadský útočník hostí Anthony Nellis. Spišská Nová Ves si na meno svojho ďalšieho súpera ešte musí počkať.

Do vedenia išli v prvej tretine domáci hokejisti, keď sa po vyhratom buly ujala strela Lužu spoza kruhov. Následne ‚barani‘ nezvýšili vedenie v presilovke o dvoch hráčov a pykali. Vandasov únik v oslabení ešte neskončil gólom, ale Dužuganov po chybe D. Stránskeho bol úspešný – 1:1.

Poprad vs. Nitra Čítajte viac Dozvuky hromadnej bitky v Poprade. Smiešna pokuta a stopka pre štyroch hráčov

V strednom dejstve otočil vývoj Myklucha pred odkrytou bránkou a na 3:1 zvýšil v presilovke od modrej Merežko. Lenže Bystričania o 22 sekúnd odpovedali zásluhou Bačíka na 2:3.

V tretej tretine základ úspechu hostí položil Nellis, ktorý pred prázdnou bránkou nezaváhal a pridal aj poistku v podobe gólu na 5:2. Posledný šiesty zásah Spišiakov obstaral v úniku bekhendom Kerbashian, za domácich už iba skorigoval Vela.

štvrťfinále play off Tipos extraligy – štvrtý zápas /na 4 víťazstvá/:
HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Góly: 9. Luža (A. Stránský), 35. Bačík (Lngkow, R. Faith), 59. Vela (Hora, Turnbull) – 14. Džugan, 23. Myklucha (Vandas), 35. Merežko (Archambault, Nellis), 45. Nellis (Romaňák, Archambault), 53. Nellis (Archambault), 56. Kerbashian (Bakoš). Rozhodovali: Štefik, Crman – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčenia: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2562 divákov.
Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, R. Faith – Macek, A. Stránsky, Výhonský
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Björkung, J. Valach, Žiak – Rapáč, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Hamráček, Drábek – Vandas Myklucha, Džugan

/konečný stav série: 0:4, Spišská Nová ves postúpila do semifinále/

Výnosy klubov hokejovej extraligy v minulom roku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Údaje pochádzajú z účtovných závierok...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HC Košice #Play Off #HK Spišská Nová Ves #Tipos extraliga