Handzušovo LA v play-off skončilo, Tampa si vynútila siedmy duel

Slovenský tím na domácom svetovom hokejovom šampionáte môže posilniť ďalší hráč z NHL, Michal Handzuš. Jeho Los Angeles totiž doma prehralo so San Jose 3:4 po predĺžení, čim si hráči Sharks zabezpečili postup do 2. kola play-off. Žraloci vyhrali sériu 4:2.

26.04.2011 07:37
Joe Thornton Foto:
Kapitán San Jose Joe Thornton práve strelil postupový gól svojho mužstva.

Play-off NHL, 1. kolo:

Východná konfere****ncia:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

TAMPA BAY – PITTSBURGH 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) – stav série 3:3

Góly: 17. Purcell (Malone, Downie), 26. Bergenheim (Moore, Downie), 45. Downie (Lecavalier, Gagne), 50. Malone (Öhlund) – 9. Dupuis (Talbot), 30. Conner (nepremenil trestné strieľanie), 44. J. Staal (Niskänen, Kennedy)
Strely na bránku: 21:29. Brankári: Roloson – Fleury. Vylúčení: 7:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 20 309 divákov
Hviezdy zápasu: Downie, Thompson, Moore.

Tampa ukázala, že to nie je len tím okolo Stevena Stamkosa, Vincenta Lecavaliera, Martina St. Louisa či Simona Gagneho, ale má viacero hráčov, ktorí vedia rozhodovať dôležité zápasy. V šiestom dueli série s Pittsbur­ghom to „no name“ hráči jasne potvrdili, keď sa postarali o všetky góly svojho mužstva.

Víťazný gól Steva Downieho

Blesky strelili v posledných dvoch dueloch tučniakom dokopy 12 gólov a pred siedmym zápasom série, ktorý sa bude hrať na ľade Pens, sú i napriek skutočnosti, že nehrajú doma, v psychickej výhode. „Každý, kto nás sleduje po celý rok, si musel uvedomiť, že hráme na štyri formácie a veríme naším hráčom. Veľa ľudí označuje hokejistov z tretieho a štvrtého útoku za ‚no name‘ hráčov, ale pre nás majú mená. Práca, ktorú odvádzajú pre náš klub, sa naplno zúročuje teraz v play-off,“ konštatoval kouč Tampy Guy Boucher.

Pittsburghu tak akoby bez najväčších hviezd Sidney Crosbyho a Jevgenija Malkina dochádzal dych. Mužstvo sa musí spoliehať na nové opory, ktoré však v posledných dvoch dueloch na blesky jednoducho nemajú. „Stále platí, že ak vyhráme najbližší zápas, postúpime. Musíme byť pozitívne naladení,“ vyhlásil gólman tučniakov Marc-Andre Fleury.

Rozhodujúci siedmy zápas je na programe v stredu.

Chris Conner z Pittsburghu dovrzal trestné strieľanie

Západná konferencia:

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

LOS ANGELES – SAN JOSE 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1) – konečný stav série 2:4

Góly: 35. Justin Williams (J. Johnson, Lewis), 41. Smyth (Stoll), 52. Lewis (Stoll, Martinez) – 23. Wellwood (J. Thornton), 37. Demers (Pavelski, Mitchell), 49. Heatley, 63. J. Thornton (Marleau, Setoguchi)
Strely na bránku: 29:35. Brankári: Quick – Niemi. Vylúčení: 3:4, z toho McGinn (SJ) na 5+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 18 118 divákov
Hviezdy zápasu: J. Thornton, Lewis, Pavelski.

San Jose potvrdilo postavenie zo základnej časti, keď ako druhý najlepší tím Západu vyradili Sharks po šesťzápasovej sérii kráľov z LA. Slovenský útočník Michal Handzuš odohral v domácom drese vyše 19 minút, no nebodoval. Chuť zo sezóny si môže napraviť na svetovom šampionáte, kde by mal byť jednou z opôr pre tím kouča Glena Hanlona.

Duel v Staples Center bol poriadne hojdačkový. San Jose vždy strelilo prvý,a tým pádom vedúci gól, Los Angeles odpovedalo. Takto sa zopakoval trikrát, šancu vyrovnať aj štvrtý raz už domáci nedostali – môže za to gól Joa Thorntona z predĺženia, po ktorom sa zápas skončil.