Handzuš si zahrá v play-off, Chicago delí jedno víťazstvo

Hokejisti Los Angeles vyhrali v stredajšom zápase zámorskej NHL nad Phoenixom 3:2 po nájazdoch a zaistili si účasť v nadstavbovej časti. Michal Handzuš síce nebodoval, no v rozstrele premenil hneď prvý nájazd v sérii a dielo dokonal Stoll. Chicago vyhralo nad St. Louis 4:3 po predĺžení, Marián Hossa s Tomášom Kopeckým strelili po góle. Blackhawks delí od play-off ešte jedno víťazstvo.

07.04.2011 07:54 , aktualizované: 08:38
hokej Los Angeles Foto: ,
Radosť hráčov Los Angeles.

Los Angeles sa dostalo do play-off druhýkrát v rade. Aby sa to isté podarilo aj Kojotom, potrebujú získať ešte jeden bod. V základnej časti Kings odohrú už len jeden zápas, a to proti Anaheimu, ktorý v stredajšom programe vybúchal San Jose 6:2 (Ľubomír Višňovský si pripísal bod za asistenciu). Odkedy Anaheim vstúpil v roku 1993 do ligy, ani raz sa nestalo, že by s Los Angeles postúpili v tom istom roku do play-off.

V Anaheime to bol veľký večer pre Coreyho Perryho. Útočník domáceho tímu dal tretí hetrik vo svojej kariére a v tabuľke strelcov kraľuje s 50 gólmi. Ryan Getzlaf pozbieral štyri body za asistencie. Zatiaľ čo Perry je na najlepšej ceste získať Maurice Richards Trophy pre najlepšieho strelca, Višňovský je krok od toho byť najproduktívnejším obrancom základnej časti NHL. Slovenský bek má na konte 67 bodov a pred druhým Nicklasom Lidströmom z Detroitu päťbodový náskok.

Anaheim vs San Jose

Perry sa stal tretím hráčom v histórii Ducks, ktorý to s gólmi v jednej sezóne dotiahli na päťdesiatku. Pred ním to dokázali Paul Kariya a jeho ešte stále spoluhráč Teemu Selänne. V tabuľke strelcov dlho vládol Steve Stamkos z Tampy Bay, no v závere sezóny mu to nesypalo, zatiaľ čo Perry strelil v posledných 14 dueloch 19 gólov. V tabuľke produktivity je Perry druhý za Danielom Sedinom z Vancouvru.

Kapitán Chicaga Jonathan Toews sa ocitol v o niečo hrdinskejšej pozícii než v utorok. Zatiaľ čo včera v dueli s Montrealom v predĺžení fauloval a jeho pobyt na trestnej lavici využili Canadiens na strelenie víťazného gólu, v stredu to bol on, kto rozvlnil sieť. Vo štvrtej minúte nadstaveného času zabezpečil výhru 4:3 nad St. Louis a víťaz Stanleyho pohára je tak už len dva body od postupu. V posledných dvoch zápasoch v sezóne sa stretne s Detroitom.

Chicago vs St. Louis

Zvyšné góly Chicaga padli v druhej tretine, postupne sa presadili Hossa, Kopecký a Nick Leddy. Najlepší strelec tímu Patrick Sharp sa vrátil do zostavy po siedmich zápasoch, v ktorých absentoval pre poranené ľavé koleno. „Výrazne pozdvihol tímového ducha a priniesol veľa energie,“ povedal tréner Chicaga Joel Queneville. Sharp aj bodoval vďaka asistovaniu pri Hossovom góle. Že puk prešiel za bránkovú čiaru, usúdil videorozhodca po šiestich minútach skúmania.

Sumáre zápasov NHL:

BOSTON – NEW YORK ISLANDERS 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Góly: 20. S. Thornton (Paille, Campbell), 28. Seidenberg (Kelly, Peverley), 30. Campbell (McQuaid, Kaberle) – 24. Grabner (Comeau, DiPietro), 35. Grabner (Bailey, Wishart).
Strely na bránku: 33:32. Brankári: Thomas – DiPietro. Vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 17 565 divákov
Hviezdy zápasu: Campbell, Grabner, Thornton

CAROLINA – DETROIT 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 25. Joslin (Stillman, E. Staal), 39. Skinner (Staal), 46. Cole (Staal).
Strely na bránku: 32:42. Brankári: Ward – Howard. Vylúčení: 2:4, z toho Bowman (CAR) na štyri minúty, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 17 602 divákov
Hviezdy zápasu: Ward, Staal, Joslin

NEW JERSEY – TORONTO 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 14. Kovaľčuk (Josefson, Fayne), 35. Tedenby (Kovaľčuk, Eliáš), 36. Tallinder (Mair, Pelley), 60. Eliáš – 47. Kessel (Lupul, Lashoff), 53. Bozak.
Strely na bránku: 33:24. Brankári: Brodeur – Reimer (41. Giguere). Vylúčení: 1:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 14 207 divákov
Hviezdy zápasu: Kovaľčuk, Tedenby, Bozak

WASHINGTON – FLORIDA 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 2. Knuble (Laich, Ovečkin), 20. Chimera (Bäckström, Laich), 32. Collins (Ovečkin), 47. Hendricks (Gordon, Schultz), 60. Ovečkin (Bäckström) – 54. Booth (Samsonov, Wilson), 59. Santorelli (Samsonov, Reasoner).
Strely na bránku: 25:33. Brankári: Varlamov – Clemmensen. Vylúčení: 5:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0
Hviezdy zápasu: Varlamov, Ovečkin, Laich

CHICAGO – ST. LOUIS 4:3 po predĺžení (0:1, 3:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 28. HOSSA (Sharp, Leddy), 34. KOPECKÝ (Seabrook, Campoli), 39. Leddy (Keith, Dowell), 64. Toews (Keith, Campbell) – 1. Backes (Oshie, McDonald), 22. Oshie (Pietrangelo), 50. Stewart (D'Agostini, Berglund).
Strely na bránku: 39:24. Brankári: Crawford – Conklin. Vylúčení: 2:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
Hviezdy zápasu: Toews, Leddy, Stewart

CALGARY – EDMONTON 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)

Góly: 24. Bourque (O. Jokinen, Bouwmeester), 34. Iginla (Bäcklund, Babchuk), 37. Iginla (Tanguay, Bäcklund), 41. Tanguay (Bäcklund, Iginla), 47. Glencross (Nemisz, Babchuk), 47. Iginla (Jackman, Tanguay) – 44. Pääjärvi (Cogliano).
Strely na bránku: 47:23. Brankári: Kiprusoff – Chabibulin. Vylúčení: 4:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 19 289 divákov
Hviezdy zápasu: Iginla, Tanguay, Bäcklund

ANAHEIM – SAN JOSE 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Góly: 13. Perry (Ryan, Getzlaf), 19. Fowler (VIŠŇOVSKÝ, Perry), 27. Perry (Ryan, Getzlaf), 31. Perry (Selänne, Getzlaf), 33. Selänne (Fowler, Getzlaf), 36. Blake (S. Koivu, Ryan) – 29. Boyle (Wellwood, Murray), 46. Eager (Desjardins, Mitchell).
Strely na bránku: 34:38. Brankári: Ellis (30. Emery) – Niittymäki. Vylúčení: 7:9, z toho Winchester, Parros – Murray, Mashinter na päť minút, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0
Hviezdy zápasu: Perry, Getzlaf, Selänne

LOS ANGELES – PHOENIX 3:2 po nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Stoll (Brown), 38. Clifford (Simmonds, Scuderi), rozhodujúci nájazd: Stoll – 15. Stempniak (Pyatt, Fiddler), 18. Pyatt (Stempniak, Fiddler).
Strely na bránku: 33:35. Brankári: Quick – Bryzgalov. Vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0
Hviezdy zápasu: Clifford, Stempniak, Stoll