Handzuš rozhodol duel v Minnesote, stal sa prvou hviezdou zápasu

Slovenský hokejista Michal Handzuš rozhodol duel jeho Los Angeles na ľade Minnesoty, keď premenil rozhodujúci samostatný nájazd. Králi tak triumfovali 3:2n, jedného z najlepších defenzívnych útočníkov ligy vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

26.10.2010 07:36
Michal Handzuš Foto:
Michal Handzuš sa raduje so spoluhráčmi z gólu.

Banskobystričan Handzuš odohral takmer 20 minút, no hoci sa v riadnom hracom čase či predĺžení do kanadského bodovania nezapísal, i tak sa po zápase radoval z honoru prvej hviezdy zápasu. V piatej sérii samostatných nájazdoch totiž rozhodol forhendovým blafákom o triumfe kráľov, ktorí sa tak dostali na čelo Pacifickej divízie.

„V Minnesote sa nehrá ľahko, sú tu výborní diváci, ktorí vždy pripravia skvelú atmosféru, navyše domáci hrajú dobre v defenzíve, nerobia veľa chýb a spoliehajú sa na presilovky. Je to skvelý pocit získať dva body z ľadu súpera,“ konštatoval brankár víťazov Jonathan Qucik.

Zápas mal okrem gólov a napätia do poslednej sekundy aj kotroverziu v podaní (ne)faulu kapitána hostí Dustina Browna. Toho poslali rozhodcovia predčasne pod sprchy po tom, čo sa Brown dostal do kontaktu s Antti Miettinenom. Jeho zákrok bol totiž posúdený ako ilegálny úder do hlavy, za čo je hráč automaticky vylúčený. Ako však ukázali spomalené zákroky, Brown sa Miettinenovej hlavy nedotkol, narazil mu do ramena.

Napínavý duel videli aj diváci v montrealskom Bell Centre, kde domáci Canadiens vyhrali nad Phoenixom 3:2 po predĺžaní. O triumfe najslávnejšiho tímu NHL rozhodol bieloruský útočník Andrej Kosticyn, a pripísal si piaty gól v sezóne. „Cítim sa skvelo,“ stroho hodnotil hrdina zápasu.

Finalista Stanley Cupu z poslednej sezóny, Philadelphia, zažíva v úvode nového ročníka ligy peklo. Slabé výkony a prehra za prehrou, tak vyzerá tím Flyers. „Je to frustrujúce, ale nič iné ako prehru sme si nezaslúžili. Ak nehráte so zanietením, s chuťou a túžbou vyhrať, tak body nezískate,“ hromžil po zápase s Columbusom (1:2) kouč letcov Peter Laviolette. Jeho zverenec Andrej Meszároš odohral vyše 19 minút, pripísal si plusku.

Sumáre zápasov NHL:

MINNESOTA – LOS ANGELES 2:3 po nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. Madden (Stoner), 8. Schultz (M. Koivu, Burns) – 19. Stoll (J. Johnson, Kopitar), 40. Kopitar (J. Johnson, Justin Williams), rozhodujúci nájazd HANDZUŠ
Strely na bránku: 22:34. Brankári: Bäcsktröm – Quick. Vylúčení: 7:5, z toho D. Brown (LA) na 5+10+DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 17 094 divákov
Hviezdy zápasu: HANDZUŠ, Bäcsktröm, Kopitar.

MONTREAL – PHOENIX 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 28. Plekanec (A. Kosticyn, Cammalleri), 30. Cammalleri (Hamrlík, Subban), 62. A. Kosticyn (Eller, Gorges) – 23. Turris (Wolski, Lepistö), 42. Morris
Strely na bránku: 29:29. Brankári: Price – Bryzgalov. Vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 21 273 divákov
Hviezdy zápasu: A. Kosticyn, Cammalleri, Plekanec.

COLUMBUS – PHILADELPHIA 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 13. Wilson (Clark, Methot), 30. Brassard (Nash, Voráček) – 55. Leino (Briere, Hartnell)
Strely na bránku: 25:29. Brankári: Boucher – Garon. Vylúčení: 3:9, z toho Hartnell (Phi.) na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 11 727 divákov
Hviezdy zápasu: Garon, Wilson, Clark.