Halák sa zranil, Chára a Gáborík po drámach smútili, Hossa oslavoval

Slovenský brankár odchytal v druhom zápase 1. kola play off NHL proti San José len prvú tretinu, no i tak ho vyhlásili za tretiu hviezdu.

15.04.2012 07:21
Jaroslav Halák Foto:
Jaroslav Halák

Východná konferencia, 1. kolo play off

NY RANGERS – OTTAWA 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
stav série: 1:1

Góly:11. Stralman (Girardi, Anisimov), 43. Boyle (Fedotenko, Del Zotto) – 34. Karlsson (Kuba), 56. Foligno (Konopka, Turris), 62. Neil (Cowen, Smith).
Strely na bránku: 29:32. Brankári: Lundqvist – Andreson. Vylúčení: 4:4, navyše Hagelin, Carkner, Boyle a Neil 5 min (bitka), Carkner a Dubinsky 10 min (trest do konca zápasu), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 18 200.
Hviezdy zápasu: Neil, Boyle, Alfredsson.

Hoci domáci Rangers dvakrát v zápase viedli, na víťazstvo a zvýšenie vedenia v sérii na 2:0 im to nestačilo. Ottawa zakaždým dokázala gólovo odpovedať a tentokrát ustrážila aj najlepšieho strelca New Yorku – Mariána Gáboríka.

Slovenský kanonier strávil na ľade vyše 20 minút, ale na bránku Senators nevystrelil ani raz. Navyše, pripísal si do štatistík jeden mínusový bod.

Hrdinom americko – kanadskej bitky sa tak stal úplnie niekto iný. Dramatický duel dospel do predĺženia, ale to netrvalo dlho. Už po jednej minúte a sedemnástich sekundách ho rozhodol Neil.