Gáborík udrel 2x za 139 sekúnd

Slovenským hokejistom sa darilo v nočných zápasoch NHL. Celkovo zaznamenali deväť kanadských bodov. Dvomi gólmi v priebehu 139 sekúnd sa zaskvel najlepší slovenský strelec v tejto sezóne Marián Gáborík z Minnesoty. Pri oboch jeho zásahoch asistoval Pavol Demitra.

03.02.2008 01:03 , aktualizované: 07:30
Marián Gáborík Foto:
Marián Gáborík

Hrdinom floridského derby sa stal Richard Zedník. Slovenský útočník Panthers strelil na ľade Tampy Bay v 59. minúte víťazný gól Floridy. Bol to jeho desiaty presný zásah v sezóne.

Hviezdny útočník Atlanty Marián Hossa spečatil víťazstvo Thrashers 2:0 na ľade Washingtonu gólom (23. v sezóne) do prázdnej bránky. Šiesty gól v sezóne dal obranca Los Angeles Ľubomír Višňovský, ale králi prehrali v New Jersey 3:6.

Víťazstvo Colorada v St. Louis vychytal brankár Peter Budaj, ktorý pri zranení Josého Theodora opäť dostáva pravidelne možnosť v bránke. Slovenský gólman čelil 32 strelám, z ktorých štyrikrát inkasoval. Pre zranenie slabín nenastúpil v drese Avalanche najlepší strelec tímu Slovák Marek Svatoš.

Hokejisti Montrealu Canadiens potvrdili skvelú formu v zápase s NY Islanders, keď vyhrali 4:1. Hosťom nepomohol ani bod slovenského útočníka Miroslava Šatana. Odchovanec topoľčianskeho hokeja vypracoval jediný gól svojho tímu. Jednu asistenciu zaznamenal aj obranca Andrej Meszároš z Ottawy.

Hokejisti Minnesoty sú vo forme a víťazstvom v Columbuse si upevnili prvenstvo na čele Severozápadnej divízie. Wild rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine, kedy v priebehu šiestich minút strelili tri góly. Najskôr Brian Rolston dostal Minnesotu do vedenia a potom Gáborík dvomi gólmi za 139 sekúnd zabezpečil Wild komfortné vedenie.

„Chceme na súpera vyvíjať tlak. Bavili sme sa o tom spolu a darí sa nám to. Odohrali sme skvelý zápas s Anaheimom a teraz sme to potvrdili. Musíme formu potvrdiť aj v utorok doma s Detroitom,“ povedal Gáborík, ktorý má na konte už 28 gólov.

Atlanta vyhrala vo Washingtone 2:0, hoci na strely prehrala 13:36! Hviezdou zápasu bol fínsky brankár Kari Lehtonen, ktorý sa tešil z tretieho shutoutu v sezóne. Sedem striel chytil ruskému kanonierovi Alexandrovi Ovečkinovi. Víťazný gól duelu strelil až v 52. minúte Ian White a triumf Thrashers positil v poslednej minúte do prázdnej bránky svojim 23. gólom v sezóne Marián Hossa. Atlante chýbal zranený Iľja Kovaľčuk.

Richard Zedník strelil v derby s Tampou Bay asi svoj najdôležitejší gól v drese Floridy. Minútu a pol pred koncom zápasu rozhodol o víťazstve hostí, keď dorazil do siete strelu Jassena Cullimora. Panteri tak dokonal skvelý obrat z 1:2 na 3:2. Na 2:2 totiž vyrovnal až v 55. minúte kapitán Olli Jokinen. V bránke hostí žiaril český gólman Tomáš Vokoun, ktorý čelil až 46 strelám bleskov! Pre zranenie ramena opäť za hostí nehral slovenský center Jozef Stümpel. Ďalší Slovák v drese Floridy obranca Branislav Mezei sa prezentoval bitkou s Andre Royom.

MONTREAL – NY ISLANDERS 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 21. Plekanec (Kovaľov), 28. Streit (S. Koivu, Higgins), 33. Kovaľov (A. Markov), 58. Dandenault (Streit, A. Markov) – 26. Comeau (ŠATAN)
Strely na bránku: 32:30. Brankári: Huet – DiPietro. Vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 21 273 divákov.
Hviezdy zápasu: Kovaľov, Streit, Plekanec.

SAN JOSE – CHICAGO 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 26. Cheechoo (J. Thornton, Rivet), 44. Vlasic (J. Thornton, Rivet), rozh. nájazd Roenick – 19. Sharp (Barker, Havlát), 46. Keith (T. Ruutu, Wisniewski).
Strely na bránku: 40:21. Brankári: Nabokov – Chabibulin. Vylúčení: 7:8, navyše D. Murray – Burish na 5 min, Sopel (Chi.) na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 17 496 divákov.
Hviezdy zápasu: J. Thornton, Chabibulin, Cheechoo

BOSTON – DETROIT 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Kobasew (Metropolit, Lucic) – 36. Zetterberg (Dacjuk), 42. Dacjuk (Zetterberg, Holmstrom), 55. Rafalski (Lidstrom).
Strely na bránku: 23:32. Brankári: Thomas – Osgood. Vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 17 565 divákov.
Hviezdy zápasu: Zetterberg, Dacjuk, Kobasew

TORONTO – OTTAWA 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 10. D. Moore (Deveraux), 15. Tlustý (Stajan, J. Blake), 45. Colaiacovo (Earl, D. Moore), 49. J. Blake (Stajan) – 16. Foligno (Robitaille, MESZÁROŠ), 42. Neil (McAmmond, Robitaille).
Strely na bránku: 26:21. Brankári: Toskala – Emery. Vylúčení: 0:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 19 543 divákov.
Hviezdy zápasu: D. Moore, J. Blake, Kubina

NEW JERSEY – LOS ANGELES 6:3 (1:0, 4:2, 1:1)

Góly: 5. Clarkson (C. White, Brylin), 23. Eliáš (Gionta, Oduya), 30. Rachunek (Langenbrunner, Zajac), 34. C. White (Madden), 40. Zajac (Zubrus, Martin), 57. Brylin (Madden, Clarkson) – 29. B. Boyle (Giuliano, Stuart), 33. J. Johnson (B. Boyle), 55. VIŠŇOVSKÝ.
Strely na bránku: 27:26. Brankári: Brodeur – LaBarbera (40. Aubin). Vylúčení: 2:1, navyše Rupp – Ivanans na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 15 279 divákov.
Hviezdy zápasu: C. White, Zajac, B. Boyle

PHILADELPHIA – ANAHEIM 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 26. Knuble (Hatcher, Upshall), 40. Knuble (M. Richards, Briere), 46. Knuble (Coburn, Umberger).
Strely na bránku: 25:27. Brankári: Biron – Hiller. Vylúčení: 5:5, navyše Cote – Parros na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 19 822 divákov.
Hviezdy zápasu: Knuble, Biron, Hatcher

WASHINGTON – ATLANTA 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 52. C. White (Recchi), 60. MARIÁN HOSSA (Recchi).
Strely na bránku: 36:13. Brankári: Kolzig – Lehtonen. Vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 17 205 divákov.
Hviezdy zápasu: Lehtonen, T. White, Ovečkin

COLUMBUS – MINNESOTA 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly: 24. Brassard (Fritsche) – 10. Foster (M. Koivu), 26. Rolston (Bouchard), 31. GÁBORÍK (Fedoruk, DEMITRA), 32. GÁBORÍK (DEMITRA, Johnsson).
Strely na bránku: 34:20. Brankári: Norrena – Bäckstrom. Vylúčení: 6:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 529 divákov.
Hviezdy zápasu: GÁBORÍK, Bäckstrom, DEMITRA

PITTSBURGH – CAROLINA 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Góly: 41. Christensen (Talbot, J. Staal), 48. Malone (Malkin, Gončar), 50. Malkin (Sýkora, Orpik), 54. Sýkora (Gončar, Malkin).
Strely na bránku: 29:28. Brankári: Conklin – Ward. Vylúčení: 4:5, navyše Orpik – Cole na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 17 058 divákov.
Hviezdy zápasu: Malkin, Conklin, Sýkora

TAMPA BAY – FLORIDA 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Góly: 25. Gratton (MacDonald, Lukowich), 39. Prospal (D. Boyle, Ranger) – 3. Bouwmeester (Horton, Booth), 55. O. Jokinen (Bouwmeester, Horton), 59. ZEDNÍK (Cullimore, Kreps).
Strely na bránku: 46:32. Brankári: Ramo – Vokoun. Vylúčení: 5:4, navyše Roy – MEZEI na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 19 977 divákov.
Hviezdy zápasu:
ZEDNÍK, Prospal, Ramo

NASHVILLE – PHOENIX 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 4. Legwand (Erat, Peverley), 26. Erat (Hamhuis, Bonk), 65. Radulov (Bonk, Weber) – 32. Doan (Morris), 58. Reinprecht (Mueller, Jovanovski).
Strely na bránku: 37:37. Brankári: Ellis – Bryzgaľov. Vylúčení: 4:5, navyše Hordichuk (Nas.) na 5 min, Carcillo (Pho.) 5+10+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 17 113 divákov.
Hviezdy zápasu: Radulov, Erat, Ellis.

ST. LOUIS – COLORADO 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)

Góly: 7. Hinote (Mayers, Johnson), 15. Kariya (Boyes, Backes), 47. McDonald (Perron, Boyes), 53. Tkachuk (Backes, Brewer) – 6. Hensick (Laperriere, McLeod), 14. Hlinka (Wolski, Clark), 31. Guite (Wolski, Hannan), 41. Hensick (Arnason, Liles), 52. Arnason (McLeod), 60. Guite.
Strely na bránku: 32:24. Brankári: Legace – BUDAJ. Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 19 150 divákov.
Hviezdy zápasu: Hensick, Wolski, Hinote

CALGARY – DALLAS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Langkow (Tanguay, Iginla) – 34. Morrow (Ribeiro, Miettinen), 43. Hagman (Norstrom, J. Jokinen).
Strely na bránku: 32:24. Brankári: Kiprusoff – Turco. Vylúčení: 1:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 19 289 divákov.
Hviezdy zápasu: Turco, Iginla, Langkow