Gáborík na MS nepríde, Rangers zvládli rozhodujúci duel

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali v rozhodujúcom siedmom stretnutí druhého kola play-off zámorskej NHL nad Washingtonom 2:1. Marián Gáborík zaznamenal jeden bod, keď asistoval na víťazný gól obrancu Michaela Del Zotta.

13.05.2012 07:27 , aktualizované: 07:54
Hokej, NY Rangers, radosť Foto:
Hokejisti New Yorku Rangers oslavujú víťazný gól Michaela Del Zotta v siedmom stretnutí proti Washingtonu.
debata (3)

2. kolo play-off NHL, Východná konferencia:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

NY RANGERS – WASHINGTON 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) – výsledok série 4:3

Góly: 2. B. Richards (Hagelin, Del Zotto), 51. Del Zotto (GÁBORÍK, Hagelin) – 51. Hamrlík (Laich, Chimera).
Strely na bránku: 31:23. Brankári: Lun­dqvist – Holtby. Vylúčenia: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 200 divákov.
Hviezdy zápasu: Lundqvist, B. Richards, Del Zotto.

NY Rangers – Washington vo videoskratke

Hráči Rangers zvládli záverečný tlak súpera a za odmenu ich po jednom dni voľna už v pondelok čaká prvý súboj finálovej série Východnej konferencie proti New Jersey Devils. Zverenci trénera Johna Tortorellu viedli v rozhodujúcom súboji od druhej minúty, keď sa po šiesty raz v play-off gólovo presadila letná posila Brad Richards. Druhého gólu sa priaznivci Rangers dočkali až v polovici tretej tretiny, keď po zblokovanom pokuse Mariána Gáboríka pohotovo reagoval Michael Del Zotto.

Capitals o 38 sekúnd vďaka Romanovi Hamrlíkovi znížili a následne mali výhodu jedinej presilovej hry v zápase, po výlúčení Ruslana Fedotenka. Hokejisti New Yorku však potvrdili dobrú úspešnosť vo vlastných oslabeniach a po 15 rokoch postúpili do konferenčného finále.

„Hoci sme inkasovali a súper hral presilovú hru, všetci sme presne vedeli, čo máme robiť. Podobnú situáciu sme počas sezóny zažili viackrát a teraz nám to pomohlo. Boli sme koncentrovaní a zvládli sme to,“ tešil sa po stretnutí brankár Henrik Lundqvist.

Jeho náprotivok v bránke Wasingtonu Branden Holtby neskrýval sklamanie. „Verili sme, že máme na to a dokážame to. O to nepríjemnejšia je prehra. Treba však uznať kvality Rangers. Majú skvelý tím a nič sme im nedali zadarmo,“ skonštatovala najväčšia hviezda Capitals v play-off.

Gáborík odohral v stretnutí takmer dvadsať minút, šesťkrát vystrelil na bránku a na ľade bol pri oboch góloch svojho tímu.

„Je skvelý pocit vyhrať takúto sériu. Chvíľu si to vychutnáme, od pondelka však začíname odznova. Musíme sa čo najlepšie pripraviť na ďalšiu sériu,“ cituje agentúra AP trenčianskeho rodáka.