Gáborík asistoval pri víťazstve Rangers, hráči St. Louis doma zaváhali

Druhé kolo play-off v NHL začali v sobotu lepšie hokejisti New York Rangers a Los Angeles Kings. Slovák v drese Rangers Marián Gáborík prispel k víťazstvu nad Washingtonom jednou asistenciou.

29.04.2012 07:40
Radosť z gólu v podaní hráčov NY Rangers. Foto:
Radosť z gólu v podaní hráčov New York Rangers.

2. kolo play-off NHL, Východná konferencia:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

NY RANGERS – WASHINGTON 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) – stav série 1:0

Góly: 33. Anisimov (Fedotenko, McDonagh), 47. Kreider (Stepan), 49. B. Richards (Kreider, GÁBORÍK) – 39. Chimera (Laich)
Strely na bránku: 14:18. Brankári: Lundqvist – Holtby. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 200 divákov.
Hviezdy zápasu: Kreider, Richards, Fedotenko

Oba tímy museli v sériách prvého kola odohrať po sedem zápasov a aj preto nepredviedli plnokrvný ofenzívny výkon. Domáci vystrelili na bránku hostí len štrnásťkrát, ale stačilo im to na víťazstvo. Rangers zvíťazili vďaka dvom gólom v rozpätí jeden a pol minúty v záverečnej tretine. Ich prvou hviezdou sa stal krídelník Chris Kreider. Strelec víťazného gólu na 2:1 pridal aj asistenciu a dal si darček k pondelkovým 21. narodeninám. Málo skúsený hráč predtým rozhodol aj zápas číslo šesť proti Ottawe.

Marián Gáborík si svoje štatistiky vylepšil o jednu asistenciu, keď bol pri góle Richardsa v 49. min na 3:1. ,,Naskočila mi husia koža, keď diváci začali skandovať moje meno. V tom momente som necítil únavu, len veľkú radosť," priznal po svojom góle Chris Kreider. ,,Rozhodujúce bolo, že sme sa v záverečnej tretine ujali vedenia a nečakali na to, čo sa stane. Potom sme už mohli hrať svoju hru," vyhlásil brankár Rangers Henrik Lundqvist.

Zápas NY Rangers – Washington vo videoskratke

2. kolo play-off NHL, Západná konferencia:

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

ST. LOUIS – LOS ANGELES 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) – stav série 0:1

Góly: 10. Backes (Perron, Pietrangelo) – 17. Vojnov (Penner, M. Richards), 39. Greene (Brown), 60. Penner (Scuderi)
Strely na bránku: 29:29. Brankári: Elliott – Quick. Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Crombeen (STL) 10 min osobný trest, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 19 391 divákov.
Hviezdy zápasu: Quick, Elliott, Brown

Z očakávaného súboja dvoch elitných brankárov Eliotta a Quicka vyšiel zatiaľ ako víťaz Jonathan Quick. Brankár Los Angeles zneškodnil 28 striel z hokejok hráčov St. Louis na ich ľade a potvrdil oprávnenosť nominácie na Vezinovu trofej. V šiestich zápasoch play-off pustil za svoj chrbát len 9 pukov s úspešnosťou zásahov 95,5%. ,,Dosiahli sme veľké víťazstvo. Radosť z neho však môžeme mať len päť minút. Potom už nastupuje sústredenie na najbližší pondelkový zápas," vyhlásil Quick pre nhl.com.

Kings vyhrali v Scottrade Center aj vďaka dvom gólom v podaní obrancov. Nováčik Slava Vojnov v prvej tretine vyrovnával na 1:1 a Matt Greene strelil minútu pred koncom druhej časti dôležitý gól v oslabení na 2:1 pre hostí. Boli to ich prvé góly v play-off v kariére. „Nie je mojou prácou strieľať góly. Keď sa však naskytla príležitosť, využil som ju,“ uviedol Greene, ktorý nasmeroval do siete odrazený puk po strele Browna. Slovenský brankár Jaroslav Halák ešte nie fit po zranení,aj preto dostal v bránke St. Louis prednosť Elliott.