Posledná aktualizácia: 07.05.2012 13:41:56
Fínsko
8. Pesonen
Slovensko
Začiatok: Podrobná on-line reportáž

Pravda.sk ďakuje za pozornosť, najbližšie hrá slovenská reprezentácia na MS v pondelok o 19.15 proti USA, aj z tohto zápasu prinesieme online prenos.

Koniec. Slováci prehrali aj druhý zápas na turnaji. V závere už nevyrovnali ani v hre baz brankára.

59

Ešte 1:30 do konca tretej tretiny.

12 855 divákov v Hartwall arene.

58

Ešte 3 minúty má slovenský tím na vyrovnanie.

Vylúčenie 52

Ďalšia fínska presilovka, za seknutie je vylúčený Zdeno Chára.

Dôležitý moment 50

Jokinenova tutovka, skvelý Laco.

49

Zakázané uvoľnenie domácich, Slováci môžu po náročných minútach trochu oddýchnuť.

49

Fínsky kolotoč, ale Slováci sa ubránili a súv plnom počte!

48

Salmela si nakorčuľoval pred bránku a voľný pálil, Laco kryl.

Dôležitý moment 48

Salmelova šanca, ale Laco chytá!

47

Slováci už vo štvorici.

Vylúčenie 47

Ďalšie vylúčenie na slovenskej strane. Sekera 2 min a Fíni budú hrať 12 sekúnd presilovku o dvoch hráčov.

46

Zatiaľ sa Slováci úspešne bránia.

Vylúčenie 46

Druhýkrát si pôjde sadnúť na trestnú lavicu Dominik Graňák.

44

Imonen poslal k ľadu Cháru a vyslúžil si aplauz publika. Granlund strieľal od modrej, no Laco chytá zatiaľ veľmi dobre.

42

Fíni v plnom počte.

41

V druhej presilovke sa Slovákom nedarí.

,,Pri mojej šanci bol puk bol dosť dlho vo vzduchu, neskoro som ho zbadal. Zatiaľ je to vyrovanná partia, čakáme či Fíni urobia chybu, musíme ešte častejšie strieľať a prípadne využiť nejakú dorážku," znie komentár Miroslava Šatana po II. tretine pre RTVS.

Vylúčenie 40

Marcel Hossa však vybojoval presilovku, jej podstatnú časť odohrajú Slováci v treťom dejstve.

40

V závere druhej tretiny Hossov pokus, Vehanen chytá.

37

Hudáček po perfektnej prihrávke šiel na bránku, ale tiesnený nezakončil presne.

Najčastejšie strieľajúci hráč je zatiaľ Chára – päť pokusov.

35

Tatar posunul Mikúšovi, no jeho pokus Fíni zblokovali.

34

Prvú presilovku Slováci nevyužili. Hoci Fínov zatlačili, nevypracovali si vážnejšiu príležitosť.

33

Fíni sa zatiaľ dobre bránia.

Vylúčenie 32

Presilovku si zahrajú aj Slováci za faul na Bartoviča sedí na trestnej lavici Pyörälä.

30

Slováci v plnom počte.

30

Sekera vyhadzuje, ešte 20 sekúnd.

29

Slováci sa zatiaľ úspešne bránia, Fíni dokonca vyprodukovali zakázané uvoľnenie a buly strieľal Sekera.

Vylúčenie 28

Slovákov čaká druhé oslabenie. Graňák 2 min za hákovanie.

25

Miklík v šanci po Tatarovej prihrávke , no nestihol zakončiť.

Dôležitý moment 23

Fíni odpovedajú! Puk sa už kĺzal do bránky, no v poslednej chvíli ho odpratal René Vydarený.

Dôležitý moment 22

Veľká šanca! Po Chárovej delovke puk poskakoval v bránkovisku, no Šatan ho v pohybe neposlal do bránky.

Koniec prvej tretiny. Slováci korčuliarsky stíhajú, ale v zakončení nedokázali spoľahlivého Vehanena prekvapiť. ,,Zatiaľ hráme dobre, ešte zlepšiť prechod do stredného pásma, ofenzívu a bude to dobre," znie komentár Andreja Sekeru pre RTVS.

20

Šatan naservíroval Chárovi, aj jeho strelu chytá Vehanen.

17

Aj Mikúšov útok strávil dlhší čas vobrannom pásme Fínov, ale nevypracoval si streleckú možnosť.

Kopeckého útok zatlačil Fínov, ale bez vážnej strely.

14

13

Ešte 20 sekúnd.

12

Presilovku začína prvý fínsky útok, Slováci sa na momnet oslobodili.

Vylúčenie 12

Prvá fínska presilovka, na trestnú lavicu ide Marcel Haščák za podrazenie.

9

Salmelov aj Immonenov pokus kryje Laco.

9

Fínom dodal gól guráž, Laco v ohni striel, ale skóre sa nemení.

Gól 7

Gól padol na druhej strane… Granlund prihral spoza bránky Pesonenovi, ten najskôr minul puk, no z otočky bekhendom trafil – Fíni vedú.

Dôležitý moment 7

Prvá veľká šance. V prečísleni Hudáček s Radivojevičom, Vehanen však chytá.

6

Slováci sú strelecky aktívni, v zakončení však chýba moment prekvapenia.

5

Vydareného chyba v rozohrávke, Fíni ju nepotrestali. Na druhej strane pohrozil Haščák, Vehanen opäť chytá.

4

Surového dobrá strela, Vehanen s istotou kryje.

3

Tlak Fínov, prvé zákroky Jána Laca.

2

Hudáčkova strela z otočky, Vehanen vyrazil betónom.

V bránke Slovenska nastúpi Ján Laco, útočník Michal Handzuš v zostave nie je.

Redakcia Pravda.sk vás víta pri sledovaní druhého vystúpenia slovenských hokejistov na svetovom šampionáte vo Fínsku, keď od 15:15 nastúpia proti obhajcom titulu spred roka, domácim Suomi.