Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rázny vstup Nitry do predkola play off. Liptáci prekvapili favorita, vo Zvolene rozhodlo až predĺženie

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v prvom zápase predkola play off extraligy nad Duklou Trenčín 5:2. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia sa ujali vedenia v sérii 1:0. V druhom stretnutí prehral favorizovaný Zvolen s Liptovským Mikulášom 2:3 po predĺžení, keď o triumfe hostí rozhodol Marly Quince.

11.03.2024 20:26 , aktualizované: 21:03
Nitra vs Trenčín Foto: ,
Hokejisti Nitry prekvapenie nepripustili a nad Trenčínom sa ujali vedenia v sérii.

V prvej tretine domáci Zvolenčania dvakrát mierili do žŕdky, najprv po teči Šišku a pred prestávkou po koncovke Kašlíka.

Skóre sa zmenilo na začiatku druhej časti, keď sa po vyhratom buly Krišku trafil spoza kruhu Exzvolenčan v drese Liptákov Hraško. V polovici stretnutia po nedôraze domáceho Sládka skóroval z dorážky bekhendom Aurel Nauš a bolo 0:2.

Dalibor Dvorský Čítajte viac Vychutnal si brankára, nájazd ako víno. Talentovaný Slovák atakuje v kanadskej súťaži rekord

Domácich to zaskočilo a dlho hľadali recept na Krasikova. Napokon ho po dobrom clonení Šišku prekonal v 49. minúte od modrej Rauhauser. Vyrovnávajúci zásah obstaral necelé štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času voľný Fortin z ľavej strany do odkrytej časti bránky.

Duel muselo rozhodnúť predĺženie. Domáci sa dopustili prehrešku šiestich hráčov na ľade. Následnú presilovku Liptáci zvládli po delovke Quinceho z vrchnej časti kruhu a tešili sa z výhry.

prvý zápas predkola play off Tipos extraligy
HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 – 0:1)
Góly: 49. Rauhauser (Kašlík, Šiška), 57. Fortin (Zuzin, Gachulinec) – 23. Hraško (Kriška), 30. A. Nauš (Egle), 63. Quince (Egle, Ullman). Rozhodcovia: Crman, Snášel ml. – Orolin, Gegáň, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1618 divákov.
Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – R. Bondra, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Kašlík – Kolenič, Gabor, Csányi
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Ullman, Lalík, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avtsin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš
/stav série: 0:1/

Víťazný vstup Nitry, trojbodový Bubela

Domáci Nitrania vstúpili do duelu s Liptákmi lepšie a v 4. minúte sa strelou od modrej čiary presadil fínsky obranca Kousa. V polovici prvej tretiny vyrovnal Marek Hudec. Nitra odpovedala po 15 sekundách zásluhou Newella a pred prestávkou využil presilovú hru Cotton – 3:1.

V 38. minúte počas 24 sekúnd skórovali Gill a Bubela a zdalo sa byť rozhodnuté. Trenčania však v druhej tretine ešte znížili vďaka presnému zásahu Pietronira. V treťom dejstve už gól nepadol. Útočník Bubela zaznamenal v stretnutí okrem gólu aj dve asistencie. Druhý zápas je na programe v utorok 12. marca o 18.00 h opäť v Nitre.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Góly: 4. Kousa (Newell, Bubela), 10. Newell (Bubela, Gajdoš), 16. Cotton (Buček), 38. Gill, 38. Bubela (Stacha) – 10. M. Hudec (Conway, Ahl), 39. Pietroniro (Giľák). Rozhodovali: Baluška, Žák – Stanzel, Kacej, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2034 divákov.
Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal
Trenčín: LaCouvee (41. Borák) – Pietroniro, Starosta, Kielb, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny – Immo, Baláž, Petráš – Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, D. Hudec – Škvarek, Mikúš, Krajčovič