V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Mike Pence, CPAC

Pence kritizoval Obamovu zdravotnú reformu, sľúbil náhradu

24.02.2017 10:32

Americký viceprezident Mike Pence ubezpečil, že terajšia administratíva pripravuje "naozaj fungujúcu náhradu" zdravotníckej reformy bývalého prezidenta Baracka Obamu.

ministerstvo vnútra, pribinova

Spor pre vodičák z Malaciek sa dostal na inšpekciu ministerstva vnútra

24.02.2017 10:16

Zadržaný vodičský preukaz vyústil do konfliktu na malackej policajnej stanici. Hádku s riaditeľom obvodného oddelenia si poškodený Peter nahral a podal aj trestné oznámenie.

Viedeň, Rakúsko, Chrám sv. Karla

Viedeň zastavila projekt realizácie pamätníka Ho Či Mina

24.02.2017 10:04

Vedenie hlavného mesta Rakúska nesúhlasí so zámerom vybudovať na jeho území pamätník venovaný bývalému vodcovi vietnamských komunistov Ho Či Minovi.

prepúšťanie

Na Slovensku pracuje už vyše 36-tisíc cudzincov

24.02.2017 09:38

V porovnaní s koncom januára minulého roka ide o nárast o 10,7 tisíca osôb.

Bleskové správy
  • 10:50

Rakúska zjazdárka Anna Veithová si príliš neužila návrat do súťažného diania a už musí znova na operáciu. Úradujúca olympijská šampiónka v super G predčasne končí sezónu pre zápal v šľache kĺbu v ľavom kolene.

• 08:24

Slovenská tenistka Viktória Kužmová nasadená ako štvrtá nezaváhala vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF v austrálskom Perthe, keď si za 121 minút poradila s Tessah Andrianjafitrimovou z Francúzska 6:4, 6:3.

• 23:30

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala 6:7 (3), 1:6 so domácou Kaylou Dayovou v stretnutí osemfinálového 2. kola na turnaji ITF v americkom Rancho Santa Fe v Kalifornii.