V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

hokej Nitra fanúšikovia

Z eufórie depresia! Ale hokej sa musel páčiť, hľadá pozitíva Školiak

30.03.2015 15:04

Obrovské sklamanie a beznádej. Hokejisti Nitry dlho nemohli uveriť, že je koniec. A ten už horší pre nich ani byt nemohol.

Michal Handzuš

Handzuš: Máme veľa odchovancov, preto sme veľmi chceli postúpiť do finále

29.03.2015 21:02

Jeden večer si to užijeme, ale od pondelka sa už musíme pripravovať na Košice, tvrdil po sérii proti Nitre líder Banskej Bystrice Michal Handzuš.

Banská Bystrica

Bystričania vyhrali obrovskú drámu v Nitre, vo finále vyzvú majstra z Košíc

29.03.2015 19:54

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica si prvýkrát v histórii zahrajú o extraligový titul. V siedmom semifinálovom dueli vyhrali v Nitre 2:1 po predĺžení.

Euro, peniaze, ekonomika, Paríž, Eiffelovka, Francúzsko

Na český a slovenský bankový trh vstúpi francúzska BNP Paribas

30.03.2015 23:13

Na český a slovenský bankový trh vstúpi najväčšia francúzska banková skupina BNP Paribas.

Irán, rokovania, Švajčiarsko

Iránsky novinár požiadal Švajčiarsko o azyl počas rokovania o jadre

30.03.2015 21:29

Iránsky novinár Amír Hosejn Motagí, ktorý bol kedysi mediálnym poradcom prezidenta Hasana Rúháního, požiadal o politický azyl vo Švajčiarsku.

Sociálna poisťovňa, budova

Sociálna poisťovňa vyvolala zvadu

30.03.2015 20:00

Sociálna poisťovňa začala boj o sporiteľov. Jej modelové príklady, ktoré im rozposlala listom, vyvolali búrku medzi ňou a správcami súkromných penzií.

Barack Obama

Obama potvrdil, že príde do Kene, rodnej krajiny svojho otca

30.03.2015 19:35

Americký prezident Barack Obama v júli príde na očakávanú návštevu Kene, odkiaľ pochádzal jeho otec.

Bleskové správy
  • 23:02

Futbalisti Macedónska remizovali v prípravnom stretnutí na domácom trávniku v Skopje s Austrálčanmi 0:0.

• 21:12

Aj tretie finále Západnej konferencie KHL sa skončilo triumfom hráčov CSKA Moskva. Hokejisti z hlavného mesta Ruska tentoraz zvíťazili na horúcom ľade SKA Petrohrad 3:1.

• 19:59

Brankár Minnesoty Devan Dubnyk, pravý krídelník Columbusu Cam Atkinson a center Colorada Ryan O´Reilly sa stali hviezdami uplynulého týždňa v Národnej hokejovej lige.