V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Skalica, Banská Bystrica

Skaličania ešte majú šancu. V lige chcú pokračovať

09.02.2016 14:40, aktualizované: 14:50

Hokejisti HK 36 Skalica ešte "nezabalili" svoje účinkovanie v najvyššej slovenskej súťaži.

HOKEJ-TL: Nitra – Žilina

Brankár Žiliny Tomek: Teší nás, že sme Košiciam pretrhli sériu

08.02.2016 19:30

Hokejisti Žiliny prehrávali po prvej tretine v Košiciach 0:2. Za 113 sekúnd však prišiel nevídaný obrat a víťazstvo 3:2 si hostia už udržali.

Jozef Stümpel

Stümpel v Nitre skončil. V kariére chce pokračovať

08.02.2016 15:59

Vždy sníval, že na záver bohatej a úspešnej kariéry privedie rodnú Nitru k vytúženému majstrovskému titulu.

pivo, alkohol

Japonci kúpia dve európske značky pivovaru SABMiller

10.02.2016 11:03

Japonská spoločnosť Asahi Group Holdings sa dohodla na prevzatí značiek piva Peroni a Grolsch, ktoré teraz vlastní pivovar SABMiller.

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea,

Šéfa armády KĽDR zrejme popravili pre korupciu

10.02.2016 10:49

Náčelníka generálneho štábu severokórejskej armády popravili, dôvodom je korupcia.

čína, ningbo,

Čína hlási prvý prípad infekcie vírusom Zika

10.02.2016 10:44

Čína oznámila svoj prvý prípad nákazy vírusom Zika. Infikoval sa 34-ročný muž, ktorý sa nedávno vrátil z Venezuely.

Gašparovič

Exprezidenta Gašparoviča opäť operovali na onkológii

10.02.2016 10:32

Slovenský exprezident Ivan Gašparovič po necelom roku podstúpil v pondelok ďalšiu operáciu. Aj tentokrát ho hospitalizovali v bratislavskom onkologickom ústave.

Bleskové správy
  • 11:10

Slovenský futbalový útočník Jakub Vojtuš, ktorý na jeseň pôsobil v Spartaku Trnava, sa v týchto dňoch pokúša presvedčiť o svojich kvalitách v poľskom klube Miedz Legnica. Účastník tamojšej druhej najvyššej súťaže sa snaží pred jarnou časťou posilniť ešte aspoň o jedného ofenzívneho hráča.

• 09:51

Tridsaťdvojka bude v basketbalovom klube Miami Heat čoskoro nedotknuteľná. Práve dres s týmto číslom, ktoré nosil na chrbte Shaquille O'Neal, vytiahnu pod strechu American Airlines Areny začiatkom budúcej sezóny.

• 07:05

Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil nad rovnako nenasadeným Španielom Tommym Robredom za 126 minút 6:2, 6:7 (5), 6:3 v zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 v holandskom Rotterdame.