V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

hokej, Zvolen, radosť

Zvolenčania zvíťazili na popradskom ľade, Košice vedú tabuľku

25.09.2016 18:50, aktualizované: 20:04

Hokejisti Zvolena po troch prehrách opäť bodovali v Tipsport lige 2016/2017 naplno, keď v nedeľu zvíťazili na ľade Popradu tesne 4:3.

žilina, rozhodca,

Žilina zdolala majstrovskú Nitru, Košice zvíťazili vo Zvolene

23.09.2016 20:40, aktualizované: 22:10

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom stretnutí 6. kola Tipsport ligy na ľade HKM Zvolen 6:3. Oceliari viedli pod Pustým hradom 2:0, no domácim sa podarilo otočiť na 3:2.

hokej NHL ilustračná

Mladíci odolávali majstrovi do polovice zápasu

22.09.2016 20:52

Favorizovaní hráči HK Nitra zvíťazili v stretnutí 6. kola Tipsport Ligy v Piešťanoch nad tímom HK Orange 20 presvedčivo 4:0.