V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Mika Noronen

Banská Bystrica ulovila Fína so skúsenosťami z NHL a reprezentácie

25.01.2015 12:44

Slovenský extraligový tím HC '05 Banská Bystrica angažoval fínskeho hokejového brankára Miku Noronena.

banská bystrica, handzuš, michal handzuš

Handzuš ešte nevie, či zostane v Banskej Bystrici. Je mi tu dobre, vraví

24.01.2015 22:12

Hokejový útočník Michal Handzuš sa stále definitívne nerozhodol, či dohrá sezónu v Banskej Bystrici.

Martin Dudáš, Dukla Trenčín

Košičania pod novým trénerom prelomili trojzápasovú sériu prehier

23.01.2015 19:44, aktualizované: 20:55

Hokejisti HC Košice zvíťazili v prestížnom dueli 43. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport extraligy nad hráčmi HK Poprad 3:1.

Peter Pellegrini

Pellegrini nevie, či obnovia poslanecký klub SaS. Poslanci Smeru sa chcú poradiť

25.01.2015 15:06

Šéf parlamentu Peter Pellegrini (Smer) nevie, či v Národnej rade odobria obnovenie poslaneckého klubu SaS. Poslanci Smeru sa musia najprv poradiť.

SAV, Slovenská akadémia vied

Čína začala loviť vedecké mozgy aj na Slovensku

25.01.2015 15:00

My rozprávame, Čína koná. Cez obrovské investície do vedy a výskumu už dlhšie láka na svoje univerzity a projekty vedcov z Európy a Ameriky.

Ukrajina, Petro Porošenko

Porošenko: Obávam sa, že separatisti jednostranne odstúpili od dohôd z Minska

25.01.2015 14:55

K riešeniu krízy na Ukrajine nevedie iná cesta než cez mierové dohody z Minska, vyhlásil Porošenko na rokovaní bezpečnostnej rady v Kyjeve.

Počítač, internet banking, peniaze

Krym čelí digitálnej blokáde. Apple, Google, PayPal ho ignorujú

25.01.2015 14:31

Americké technologické firmy začali v rámci sankčných opatrení obmedzovať poskytovanie platených služieb na Kryme.

Bleskové správy
  • 14:54

Víťazmi pretekov mužských štafiet na 4x 7,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve sa stali reprezentanti Nórska.

viac »
  • 14:44

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková získala v individuálnych pretekoch žien na 15 km na svetovej zimnej univerziáde v Osrblí bronzovú medailu.

viac »
  • 14:09

Francúz Sébastien Ogier sa stal víťazom Rely Monte Carla, úvodného podujatia tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta WRC.