V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Hokej, hokejka, puk, hokejová bránka, hokejky

Zvolen prvýkrát v sezóne zakopol. Prekvapila ho dvadsiatka

17.09.2014 20:54

Hokejisti HKM Zvolen nečakane "zakopli" doma so slovenskou reprezentáciou do 20 rokov a podľahli jej 4:5 po samostatných nájazdoch.

Milan Kytnár

Milan Kytnár: Góly venujem Mirovi do neba

17.09.2014 17:00

Víťaznú premiéru v hokejovej extralige zaznamenal v drese Banskej Bystrice na ľade Martina (3:2).

Michal Hlinka

Nitra vyhrala v Žiline, formácia nestárnuceho Stümpela to poriadne roztočila

16.09.2014 20:04

Hokejisti Martina v domácom stretnutí 3. kola Tipsport extraligy proti Banskej Bystrici ani raz neviedli.

Galanta, Švermova ulica, polícia, výbušnina

Troch mužov obvinených po razii v Galante vzali do väzby

19.09.2014 13:38

Trojicu mužov, ktorých policajti obvinili po razii v Galante, vzal súd do väzby. Policajti už niekoľko dní zaisťujú rôzne chemické látky, ktoré našli v rodinnom dome.

Pavol Paška

Paška sa nemusí ospravedlniť Poliačikovi

19.09.2014 13:10

Predseda NR SR Pavol Paška sa nemusí ospravedlniť poslancovi Martinovi Poliačikovi (SaS) za výroky, ktoré predniesol na jeho adresu v parlamente i na tlačovej besede.

škôlkar, maľovanie, škôlka,

Škôlkari sa majú hrať na bádateľov

19.09.2014 13:00

Hravý spôsob učenia sa tajom prírody je súčasťou návrhu nového vzdelávacieho programu pre materské školy. Učiteľky v škôlkach k návrhu nemajú zásadnejšie výhrady.

tepláreň, Bratislavská teplárenská, BAT

Odstrihne spor s Pentou Bratislavu od tepla?

Veľká časť bratislavských domácností môže v prípade skorého príchodu zimy ostať bez tepla.

Bleskové správy
  • 12:53

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako štvrtá neuspela v piatkovom štvrťfinále proti Američanke Christine McHalovej na turnaji WTA v kórejskom Soule. Za stavu 2:6, 0:2 po 41 minútach odstúpila.

• 11:32

Dominika Cibulková nasadená ako šiesta prehrala v piatkovom štvrťfinále na turnaji WTA v Tokiu s nemeckou jednotkou tohto podujatia Angelique Kerberovou za 62 minút hladko 3:6, 0:6.

• 09:28

Hokejisti Sidney Crosby a Jevgenij Malkin budú chýbať v úvode kempu Pittsburghu Penguins. Obaja majú nešpecifikované zdravotné problémy, podľa vedenia klubu NHL však nejde o vážne zranenia.