V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Peter Šťastný, Ivan Droppa

Droppa: Pôjdeme najmä cestou vlastných odchovancov

18.08.2016 10:49

Liptovský Mikuláš sa po šiestich rokoch vracia do najvyššej hokejovej súťaže.

Richard Lintner

Licenciu pre extraligu dostalo 10 klubov. Liptovský Mikuláš nahradí Piešťany

17.08.2016 16:42

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja udelil licencie desiatim klubom Tipsport ligy pre nadchádzajúci súťažný ročník 2016/2017.

Poprad, zimný štadión

Zdraví po slovensky. Švédsky brankár si získava popradských fanúšikov

31.07.2016 08:44

Hokejový klub HK Poprad angažoval švédskeho brankára Linusa Fernströma.

Miloš Zeman, prezident

Zeman by proti IS nasadil i české špeciálne jednotky

24.08.2016 20:51

Česká republika sa priamo v boji proti džihádistom zo skupiny Islamský štát (IS) angažovať nebude, vyhlásil v Prahe predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka.

fico

Fico sa stretne s lídrami európskych sociálno-demokratických strán

24.08.2016 20:10

Predseda vlády Robert Fico absolvuje z iniciatívy francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda pracovný obed s lídrami európskych sociálno-demokratických strán.

Vojany, elektráreň,

Elektráreň vo Vojanoch dostane dotácie

24.08.2016 20:00

Tepelná elektráreň vo Vojanoch na východe Slovenska dostane ešte jednu šancu. Vláda sa na výjazdovom rokovaní v Trebišove rozhodla elektráreň zachrániť.

Andor Šándor

Šándor: Školy by mali učiť, ako si pomôcť v kríze

24.08.2016 19:00

V Nemecku vláda v rámci plánu civilnej obrany hovorí o tom, že by ľudia mali mať doma zásoby potravín na desať dní. Český bezpečnostný analytik Andora Šándora súhlasí.

Bleskové správy
  • 23:19

Obranca St. Louis Blues Jay Bouwmeester bude reprezentovať Kanadu na hokejovom Svetovom pohári. V nominácii nahradil beka Chicaga Blackhawks Duncana Keitha, ktorého trápi zranenie.

• 22:24

Slovenské tenistky Kristína Kučová a Jana Čepelová postúpili do 2. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže US Open. Prvá menovaná si podarila s Američankou Sachiou Vickeryovou 0:6, 7:5, 4:6, druhá s Ukrajinkou Marinou Zanevskou 6:1, 6:3.

• 20:52

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička bude v aktuálnej sezóne pôsobiť v zámorskej OHL v tíme Sarnia Sting. Kanadský klub si ho vybral v ostatnom vstupnom drafte CHL v druhom kole z celkovej 107. pozície.