V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Ilustračná snímka, hokej

Žilina otočila zápas s dvadsiatkou

30.10.2014 20:08

Hokejisti tímu HK Orange 20 prehrali v zápase 19. kola najvyššej domácej dlhodobej súťaže Tipsport extraligy s hráčmi MsHK DOXXbet Žilina 1:3.

Miloš Říha

Říha trénerom Martina zrejme nebude. S nikým som zatiaľ nehovoril, tvrdí

30.10.2014 15:10

Novým trénerom hokejistov Martina sa nestane Miloš Říha. Denník Plus jeden deň vyrukoval s informáciou, že "veľkou rybou na lane" MHC Mountfield je spomenutý český odborník.

Branislav Konrád

Na hokej zabúdam so synom v náručí, vraví Konrád

29.10.2014 17:30

Stúpajúca forma mu zabezpečila návrat do slovenskej reprezentácie. S úspešnosťou zásahov 94,46 percenta žiari v bránke Trenčína.

Nováky

V nováckych závodoch horí trafostanica

31.10.2014 14:00

V Nováckych chemických závodoch od piatka rána horí. Požiar vypukol na prvom poschodí trafostanice s elektrickými káblovými rozvodmi.

Reality, stavba, vidiek, pole, satelit

Obce dostali limit na dane

Samosprávy dostanú od decembra tohto roka limit pri určovaní sadzby daní z ornej a lesnej pôdy.

Paríž, rozhlas, požiar,

Požiar zachvátil parížsku budovu verejnoprávneho rozhlasu

31.10.2014 13:50

Požiar podľa evakuovaných prepukol v časti, kde prebiehali stavebné práce.

Ukrajina, Doneck, vojak, zbraň, zásoby

V Donecku zabili civilistu, ruský herec vraj strieľal na vojakov

31.10.2014 13:00

Rozruch v médiách vyvolalo online video údajne zachytávajúce ruského herca Michaila Porečenkova, ako na doneckom letisku strieľa z povstaleckých pozícií.

Bleskové správy
  • 14:23

Tréner Arsenalu Londýn Arséne Wenger nemôže vo víkendovom zápase anglickej ligy s Burnley počítať so stredopoliarom Jackom Wilsherom. Dvadsaťdvaročného anglického reprezentanta vyradilo z hry zranenie kolena.

• 14:14

Kanadský obranca Logan Pyett ukončil angažmán v klube Kontinentálnej hokejovej ligy Admiral Vladivostok. V kádri slovenského trénera Dušana Gregora ho nahradí krajan Shaun Heshka.

• 11:37

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy zrušilo Pohár nádeje, v ktorom v posledných dvoch rokoch hrali kluby z dolných priečok tabuľky po základnej časti. Dôvodom je súčasná ekonomická situácia.