V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Radovan Puliš

Radovan Puliš: V predĺžení som skóroval prvý raz v kariére

01.10.2014 16:08

Vo Zvolene pôsobí štvrtú sezónu, aktuálne si užíva bodové znovuzrodenie.

Poprad, Banská Bystrica

Vicemajster má krízu: Nitra prehrala so Skalicou 1:2

30.09.2014 19:34, aktualizované: 20:38

Menšia výsledková kríza postihla hokejistov úradujúceho vicemajstra HK Nitra. Tentokrát prehrali so Skalicou 1:2.

Matúš Kostúr

Matúš Kostúr: Do Popradu ma zlákal syn Juraj a Bartečko

30.09.2014 08:00

Zaznamenal druhú nulu v sezóne. Prvú vychytal v 1. kole doma proti Nitre (1:0 pp), druhú pridal na ľade úradujúceho majstra v Košiciach (1:0 sn).

Dukla, súsošie, Kulich

Výmenou súsošia na Dukle porušili práva autora, tvrdia Kulichovci

01.10.2014 20:00

Je správne vymazávať históriu odstraňovaním pamiatok? Verejnosť najnovšie rozdelila renovácia Pamätníka československej armády na Dukle.

radiator, energie, teplo

Kúriť sa začalo. V Bratislave napriek sporu s Pentou

Teplári už začali vykurovať domácnosti vo viacerých slovenských mestách. Kúri sa aj v niektorých častiach hlavného mesta.

obvinený farár, Nevidzany

Farár obvinený zo zneužívania odmietol vypovedať

01.10.2014 19:23

Sexuálny škandál na fare v Nevidzanoch začal v stredu riešiť Okresný súd v Nitre. Farár Pavol K. (48) k celému prípadu nepovedal ani slovo.

Richard Sulík, SaS

Sulík v Európskom parlamente vstupuje do novej frakcie

01.10.2014 18:49

Predseda SaS Richard Sulík vstupuje v Európskom parlamente do frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR).

Bleskové správy
  • 19:30

Navrátilec po zákaze štartu na dva roky za porušenie antidopingových pravidiel Oleksandr Rybka napokon figuruje medzi brankármi v nominácii futbalistov Ukrajiny na októbrové stretnutia v Bielorusku a doma s Macedónskom v "slovenskej" C-skupine kvalifikácie o postup na ME 2016.

• 18:34

Basketbalové vicemajsterky sveta z roku 2010 Češky sa s tohtoročným šampionátom v Turecku nečakane lúčia ešte pred jeho štvrťfinálovou fázou. V stretnutí o postup do osmičky najlepších podľahli Kanaďankám vysoko 71:91 (32:44).

• 18:03

Útočník futbalového klubu FK Senica Tomáš Majtán vynechá zvyšok jesennej časti. Dôvodom je opätovné zranenie ramena, ktoré si privodil po páde na zem v dueli proti pražskej Slavii ešte pred štartom novej sezóny.