V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Marcel Melicherčík

Košice uspeli v Bratislave, nepriestrelnosť Melicherčíka trvá štyri zápasy

21.10.2014 19:54

Hráči úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Košice uspeli v utorkovom súboji 15. kola extraligy, na bratislavskom ľade HK Orange 20 zdolali 3:0.

Daniel Babka

Odvolaný Babka: Horeli sme v zakončení

20.10.2014 18:30

Po siedmich odohratých stretnutiach im patrila druhá priečka s rovnakým bodovým ziskom aký mal líder z Košíc. Odvtedy však hokejisti Martina nepoznajú chuť víťazstva.

Melicherčík ťahá impozantnú sériu. Neinkasoval už takmer dvesto minút

20.10.2014 15:18

Brankár hokejistov HC Košice Marcel Melicherčík neinkasoval už 194 minút a 2 sekundy.

download, internetoví piráti, hackeri, nelegálne sťahovanie

Maďari protestujú proti zavedeniu novej dane za internet

22.10.2014 22:26

Maďarská verejnosť sa už začala zjednocovať proti plánom vlády zaviesť daň za prenos dát cez internet. Chcú ísť aj protestovať pred ministerstvo.

Jeruzalem, útok Palestínčana

Palestínčan v Jeruzaleme vrazil autom do ľudí, zabil tromesačné dieťa

22.10.2014 21:26

Trojmesačné dievčatko zabil v Jeruzaleme palestínsky vodič, ktorý podľa izraelskej polície zrejme zámerne narazil do skupiny osôb, ktoré stáli na električkovom peróne

polícia, policajt

Polícia zadržala opitého vodiča, po dvoch dňoch v cele zomrel

22.10.2014 20:47

Po tom, ako polícia v nedeľu zadržala opitého vodiča, po dvoch dňoch v policajnej cele zomrel. Policajti tvrdia, že zadržaného kontrolovali pár minút predtým.

Jurij Prodan

Ukrajina nemá peniaze a nemá ich ani Brusel

22.10.2014 20:00

Vyriešenie ukrajinskej plynovej krízy je stále v nedohľadne. Ukrajina sa na dodávkach plynu nedohodla s Ruskom ani na rokovaní v Bruseli.

Bleskové správy
  • 23:07

Staronovou akvizíciou hokejovej Dukly Trenčín sa stal 25-ročný útočník Martin Filo. Sezónu 2014/2015 začal v poľskom tíme Unia Oswienčim, kde pred pár dňami ukončil angažmán.

• 21:51

Výkonný výbor Medzinárodného olympijského výboru (MOV) provizórne uznal Kosovo a odporučil jeho plné prijatie do olympijskej rodiny na decembrovom zasadnutí pléna v Monaku.

• 20:18

Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nasadená ako štvrtá prehrala v zápase osemfinálového 2. kola na turnaji ITF vo francúzskom Poitiers s domácou držiteľkou voľnej karty Océane Dodinovou 6:4, 2:6, 1:6.