V hokejovej extralige nebudú remízy

Zo slovenskej hokejovej extraligy zmiznú v budúcej sezóne nerozhodné výsledky. Po vzore zámoria budú v prípade remízy v riadnom hracom čase i po predĺžení nasledovať samostatné nájazdy. Predstavitelia klubov sa zároveň dohodli, že za víťazstvo po 60 minútach získa tím tri body.

Za výhru v predĺžení alebo po nájazdoch dostane mužstvo dva body. Za prehru v päťminútovom nadstavení či po nájazdoch bude jeden bod a po porážke po troch tretinách zostane tím bez bodu.

Od budúceho ročníka budú musieť tiež všetci brankári chytať vo výstroji, ktorý bude zodpovedať pravidlám Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Oproti minulosti tak bude musieť byť menší a užší.

IIHF totiž zaviedla pre šampionáty podobné predpisy ako zámorská NHL, ktorá sa aj týmto krokom snaží zatraktívniť ligu a zvýšiť počet strelených gólov..

Branislav Mezei

Nitra s Mezeiom zdolala Trenčín, východniarske derby pre Košice

24.10.2014 19:24, aktualizované: 20:59

Košičania zvládli prestížne východniarske derby, Poprad zdolali 3:1. Nitra si poradila s Trenčínom rovnakým výsledkom.

Lukáš Hvila

Poprad nastrieľal dvadsiatke sedem gólov, Hvila s hetrikom

23.10.2014 19:26

Popradskí hokejisti potvrdili úlohu favorita a vo štvrtkovom zápase 16. kola Tipsport extraligy 2014/2015 zvíťazili nad HK Orange 20.

Marcel Melicherčík

Košice uspeli v Bratislave, nepriestrelnosť Melicherčíka trvá štyri zápasy

21.10.2014 19:54

Hráči úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Košice uspeli v utorkovom súboji 15. kola extraligy, na bratislavskom ľade HK Orange 20 zdolali 3:0.

hodiny, polnoc, obed, čas

K zimnému času sa vraciame v nedeľu

25.10.2014 06:00

V noci zo soboty na nedeľu si väčšina ľudí pospí o hodinu dlhšie, pretože sa končí letný čas a začína sa zimný. O tretej hodine ráno sa ručičky hodín posúvajú dozadu na druhú hodinu.

Atény, povodeň

Grécku metropolu zaplavila voda z prívalového dažďa

24.10.2014 22:01

Nečakanú povodeň zažili obyvatelia Atén po náhlom prívalovom lejaku, ktorý premenil mnoho ulíc v rozvodnené kanály.

zbraň, pištoľ, vražda, lupič

V škole pri americkom Seattle sa strieľalo, dvaja mŕtvi

24.10.2014 21:19, aktualizované: 23:11

Americký stredoškolák strieľal v škole v meste Marysville na severozápade USA po svojich spolužiakoch. Jednu osobu zabil a najmenej štyri zranil.

Mochovce

ČEZ má problém s Mochovcami, môžu zmariť predaj elektrární

24.10.2014 20:39

Bez vyriešenia neistôt a rizík okolo jadrovej elektrárne Mochovce sa bude česká spoločnosť ČEZ zdráhať predložiť ponuku na Slovenské elektrárne​​.

Bleskové správy
  • 21:32

Slovenský hokejový brankár klubu Kometa Brno Marek Čiliak sa v piatkovom dueli 15. kola najvyššej českej súťaže na ľade Zlína zapísal do strekeckej listiny a prispel k víťazstvu svojho zamestnávateľa 6:3.

• 21:00

Prekvapenie na úkor španielskeho tenistu Rafaela Nadala sa zrodilo v piatkovom štvrťfinále na turnaji ATP v Bazileji, v ktorom ako druhý nasadený hráč podľahol Chorvátovi Bornovi Čoričovi 2:6, 6:7 (4).