Cenné víťazstvo pre Trenčín. Košice nasúkali Bystrici sedem gólov

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad HC Nové Zámky 5:4 po predĺžení.

27.11.2020 20:22 , aktualizované: 21:26
Trenčín Foto: ,
Hokejisti Trenčína.

Trenčania začali proti tímu z vrchných poschodí tabuľky aktívne. Už v prvom striedaní sa v šanci ocitol Drew Shore, ale Kiviaha neprekonal. V 6. minúte Västilä našiel pred bránkou na pravom kruhu Giľáka, ktorý nenašiel priestor na prestrelenie Valenta. O jediný gólový moment sa v prvej dvadsaťminútovke postarali domáci.

Trenčín – Nové Zámky 5:4 pp (1:0, 1:3, 2:1 – 1:0)
Góly: 14. Ackered (Alderson, N.Shore), 27. Chromiak (Hecl, Stacha), 41. Stacha (Hecl, Bokroš), 57. Kettunen (Bokroš, Valach), 61. Ackered (N. Shore) – 32. Holovič (Drtina, Giľák), 35. Bajtek (Obdržálek), 39. Holovič (Roman, Giľák), 45. Rogoň (Jurík) Vylúčení na 2 min: 6:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, hralo sa bez divákov. rozhodovali: Snášel, Baluška – Kacej, Durmis
Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, T.Bokroš, Stacha, Rajnoha, E.Švec, Ilenčík, Honzer – D.Shore, N.Shore, Okuliar – Chromiak, Valach, Hecl – Alderson, Kettunen, Kukuča – Ferényi, J.Švec, Krajč
Nové Zámky: Kiviaho – P.Mikuš, Hain, Västilä, M.Roman, Ordzovenský, M.Drtina, Šeliga – Obdržálek, Seppänen, Bajtek – Okoličány, Holovič, Števuliak – J.Jurík, Embrich, Rogoň – Giľák, Ondrušek, S.Rehák

V 14. minúte počas presilovej hry o dvoch hráčov Aldersonovi dobre nesadil puk. Odrazil sa k Ackeredovi, ktorý prestrelil gólmana. V úvode prostrednej časti hry sa hral vyrovnaný hokej. V 27. minúte potiahol puk po krídle Hecl. Prihral na opačnú stranu, kde sa po dorážke presadil Chromiak.

Zdalo sa, že domáci majú nakročené za víťazstvom. V polovici stretnutia Drew Shore neprekonal Kiviaha a udreli hostia. V presilovej hre sa presnou strelou z ľavého kruhu prezentoval Holovič. Aktivita hostí naberala na intenzite. V 35. minúte Valent vyrazil strelu Romana iba pred seba a Bajtek ponad ležiaceho brankára vyrovnal.

V závere druhej tretiny sa dokonca Nové Zámky dostali do vedenia. Rozhodca signalizoval vylúčenie hráča Dukly, Giľak poslal krížky pas na Holoviča, ktorý prekonal presúvajúceho sa Valenta. Úvod poslednej tretiny patril Trenčínu. Hecl prihral rozbehnutému Stachovi, ktorý šiel sám na brankára a bekhendovým zakončením vyrovnal.

Domáci sa z nerozhodného stavu netešili dlho. Už o štyri minúty Valent vyrazil ľahkú Bajtekovu strelu. Obrana nepokryla Rogoňa, ktorý ponad bezmocného brankára skóroval. V závere zápasu sa domácim podarilo poslať stretnutie poslať do predĺženia.

Bokrošovu strelu Kiviaho neudržal a puk do siete dorazil Kettunen. V predĺžení rozhodol už po 30 sekundách Ackered. Ten zobral zodpovednosť na seba, prekorčuľoval celé klzisko a strelou spoza obrancu zabezpečil Trenčínu dva body.

Detvu zostrelil Šoltés

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 17. kola Tipos extraligy na ľade HC 07 Detva 4:2. Štyrmi bodmi v drese hostí sa zaskvel Dávid Šoltés, ktorý strelil dva góly vrátane víťazného a na ďalšie dva prihral.

HC 07 Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 7. Valent (Askarov, F. Fekiač), 45. Cox (F. Fekiač) – 8. Bartánus (Šoltés), 21. Regenda (Hickmott, Šoltés), 34. Šoltés (Galamboš, Louis), 54. Šoltés (McCormack, Bartánus). Rozhodovali: D. Konc st., Stano – Frimmel, Jedlička, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, bez divákov
Detva: Sholl – Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rymsha, Golian, Rais, Marttinen, Gachulinec – Klíma, V. Fekiač, Askarov – Čacho, Valent, Cox – Magdolen, Halama, Ľupták – Ščurko, Downing, Sýkora
Michalovce: Škorvánek – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihalik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan – Šoltés, Hickmott, Regenda – Bartánus, Lalancette, Takáč – Török, Galamboš, Chalupa – Mašlonka, Češík, Majdan

Domáci sa dostali do vedenia v 7. minúte, po prihrávke Askarova sa v oslabení objavil v úniku Valent a prekonal hosťujúceho brankára Škorvánka – 1:0. Zemplínčania odpovedali už o 30 sekúnd neskôr, keď zužitkovali presilovú hru, v ktorej predtým inkasovali. Šoltés nastrelil puk a Bartánus ho tečoval do siete – 1:1.

Michalovce otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech už 32 sekúnd po začiatku druhej tretiny. Hickmott prihral spoza bránky, pred Sholla si nakorčuľoval Regenda a domáceho brankára prestrelil pomedzi betóny – 1:2.

Hokejisti HC 07 Orin Detva. Foto: SITA, Martin Havran
HOKEJ-TL: Nitra - Detva Hokejisti HC 07 Orin Detva.

Hostia si v ďalšom priebehu vypracovali aj ďalšie príležitosti, veľkú mal Šoltés, ktorého tečovaný puk opečiatkoval žrď. Tretieho zásahu sa Dukla dočkala v 34. minúte a tentoraz už Šoltés skóroval tvrdým pokusom s prispením bránkovej konštrukcie.

Detva znížila nepriaznivý stav v 45. minúte, keď po úspešnom osobnom súboji vyrazila z obranného pásma do rýchleho protiútoku a na jeho konci zakončil kombináciu do odkrytej bránky Cox – 2:3.

Obrat sa však nekonal, v 54. minúte si Michalovce prinavrátili dvojgólový náskok ďalšou využitou presilovkou. Delovkou k žrdi pridal svoj druhý gól a štvrtý bod v zápase Šoltés – 2:4.

Prestrelka pod Zoborom

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:5.

HK Nitra – MHK 32 L. Mikuláš 7:5 (3:2, 1:0, 2:3)
Góly: 17. Žitný (Lantoši, Bodák), 19. Žitný (Šťastný), 20. Tvrdoň (Nemec, Hrnka), 24. Hrnka (Tvrdoň, Slovák), 43. Lantoši (Holešinský), 56. Šiška (Pätoprstý, Minárik), 59. Šťastný – 3. Surový, 13. Michalík, 44. Rusina (Valtola, Oško), 44. Kurali (Štrauch, Huna), 56. Štrauch (Oško, Huna) Rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich – Synek, Jurčák, vylúčení na 2 min: 1:4, navyše: Holešinský (Nitra), Pavúk (L. Mikuláš) obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Nitra: Nagy – Pupák, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Molnár, Holešinský, Lantoši – Minárik, Šiška, Pätoprstý – Škvarek
Liptovský Mikuláš: Krasanovský (24. Kozel) – Rusina, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Valtola – Štrauch, Oško, Rudolf Huna – Hamráček, Lištiak, Michalík – Duran, Uhrík, Surový – Haluška, Matoušek, Kalousek

Liptovský Mikuláš vyhrával už v prvej tretine nad Nitrou o dva góly, čím sa zopakoval rovnaký scenár spred troch týždňov. Gólovo sa presadili Surový a Michalík. Liptáci však náskok rovnako expresne rýchlo stratili. V 16. minúte ešte Nitrania prehrávali, ale dva góly Žitného a presná strela Tvrdoňa dostali Nitru na koňa.

Lavička Liptovského Mikuláša. Foto: TASR, František Iván
Liptovský Mikuláš Lavička Liptovského Mikuláša.

Druhá tretina bola jasne v réžii domácich. Hernú i streleckú prevahu však dokázali “Corgoni” pretaviť iba na jeden presný zásah z hokejky Hrnku. Po štvrtom góle nahradil Krasanovského v bráne Kozel.

V úvode tretej tretiny sa zdalo, že definitívne zlomí odpor Liptákov gól Lantošiho, ale opak bol pravdou. Góly Rusinu a Kuraliho v priebehu 45 sekúnd dokázali zápas zdramatizovať. V 55. minúte Nitra odskočila o dva góly, keď puk do brány pretlačil Šiška, ale aj toto skóre vydržalo iba 92 sekúnd.

Piaty gól hostí strelil v 57. minúte Štrauch. Liptáci skúsili aj hru bez brankára, ale na konečných 7:5 uzavrel Šťastný. V závere ešte zaujala pästná výmena Holešinského s Pavúkom.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Z našej strany to bol zlý začiatok. Za stavu 5:2 som si myslel, že sa my tréneri, dočkáme pokojnejšieho zápasu, keď sa nebudeme triasť do posledných minút. Mužstvo nám to nedoprialo, takže to bol typický priebeh a zbytočne sme sa do konca báli o výsledok.“

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: „Tento zápas bol „ako cez kopirák“ ako v prvom zápase v Nitre, kedy sme vyhrávali 2:0. Musím povedať, že dnes nás ani brankár nepodržal. V priebehu troch minút sme dostali tri góly. Držali sme sa statočne až do záveru, no v power play sme dostali gól. Škoda, keby sme udržali prvú tretinu bez gólu, tak by zápas inak vyzeral.“

Explózia Košičanov

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 17. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 7:3.

HC Košice – HC'05 Banská Bystrica 7:3 (0:1, 3:1, 4:1)
Góly: 21. B. Mráz (Pavlin, Michal Chovan), 28. Klhůfek (Michal Chovan, Réway), 31. Michal Chovan (D. Růžička), 44. Klhůfek (Pospíšil, Krasničan), 56. Michal Chovan (Réway, Pavlin), 58. B. Mráz (Baránek, Michal Chovan), 59. Pospíšil (Klhůfek, Jenyš) – 4. Winquist (Faško-Rudáš, Lamper), 34. Faško-Rudáš (Vašaš), 55. Vašaš (Tamáši, Vybiral). Rozhodovali: Žák, Štefik – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše Jenyš (Košice) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0.
HC Košice: Sedláček – Baránek, Pavlin, D. Růžička, Michalčin, Deyl, T. Slovák, Cibák, Mudrák – Michal Chovan, B. Mráz, Réway – Klhůfek, M. Pospíšil, Jenyš – O. Jokeľ, Eliaš, Milý – Frič, Havrila, Krasničan
HC'05 Banská Bystrica: Rabčan (31. Vay) – Brejčák, Ďatelinka, Drew, Breton, A. Žiak, Demo, Biro, Petrinec – Vašaš, Tamáši, Vybíral – P. Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Sojka, Šimun, Výhonský – K. Gabor, O. Giertl, Sarvaš

Úvodná tretina sa skončila v prospech Banskobystričanov, keď z priestoru tesne pred bránkou skóroval Joshua Winquist. Domáci tím však dokázal v druhej tretine prevážiť misky váh na svoju stranu.

Tridsaťdeväť sekúnd po začiatku druhej tretiny vyrovnal Bruno Mráz a do vedenia poslal „oceliarov“ v presilovke v 28. min Pavel Klhůfek.

Striedačka hokejistov Košíc s trénerom Janom... Foto: TASR, Roman Hanc
Košice, hokej, Jan Šťastný Striedačka hokejistov Košíc s trénerom Janom Šťastným.

Dvojgólový náskok zaistil domácim prvýkrát takmer presne v polovici duelu Michal Chovan. Banská Bystrica sa v ďalšom priebehu dvakrát priblížila na rozdiel jediného gólu.

Martin Faško-Rudaš znížil na 2:3 v 34. min a v 55. min aj Filip Vašaš na 3:4. Lenže záverečná päťminútovka patrila Košiciam a zásluhou troch gólov v nej im napokon patrili tri body.

Drámu rozlúskli nájazdy

Hokejisti HKM Zvolen prehrali v 17. kole Tipos extraligy so Slovanom Bratislava 2:3 po predĺžení a nájazdovom rosztrele.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 40. Puliš (Stupka, Mikúš), 53. Mikúš (Puliš, R. Bondra) – 11. Harris (Štajnoch, Gašpar), 39. Ranford (Gašpar), 65. Ranford (rozh. sam. nájazd). Rozhodovali: Hronský, Műllner – Šefčík, J. Konc ml., vylúčení na 2 min: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, vyššie tresty: Harris (Slovan) 10 minút za vrazenie na mantinel, bez divákov.
Zvolen: Rahm – Kubka, Hraško, Melancon, Ivan, Hatala, Betker, Meliško – Kelemen, Helewka, Stupka – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Puliš, Mikúš, R. Bondra – Tibenský, Viedenský, Ďuriš
Slovan: Makarov – Sersen, Ališauskas, Bačík, Štajnoch, J. Valach, Lee, Maier – Ranford, Kytnár, Studenič – Kundrík, Bortňák, S. Petráš – Jendek, Urbánek, Zigo – Gašpar, Harris, O'Donnell

V prvej tretine boli lepší na ľade hostia. Mali pohyb, boli aktívnejší a vytvorili si aj viac šancí. Už v prvej minúte sa pekne natlačil pred bránku Ranford, ale Rahma nepokoril.

Domáci mohli skórovať v dvoch presilovkách, v prvej mali dve dobré možnosti, najprv Mikúš mieril vedľa odkrytej bránky a potom Kelemen po preštrikovaní sa dopredu stroskotal na Makarovovi, ktorý sa po zranení vrátil medzi žrde.

Slovanisti v hre piatich proti piatim dominovali a išli do vedenia po strele Štajnocha a pohotovej dorážke Harrisa. Tento hráč mohol skórovať aj v následnej presilovke a vyložené šance nevyužil ani ďalší legionár v bratislavskom tíme O'Donnell – a to až dvakrát. Domáci pohrozili Helewkom z dorážky, no skóre do prestávky nemenili.

V strednom dejstve hrozil najprv Slovan v presilovke, gólové príležitosti pred Rahmom nevyužili Zigo a Kundrík. Na opačnej strane už pri rovnovážnom počte mali dobré možnosti Bondra a Nuutinen.

Hostia potom nevyužili presilovku a hra sa vyrovnala. Zvolen dokázal miestami zatlačiť súpera a v 29. minúte strieľal Melancon z pravej strany do žŕdky. Bratislavčania sa tiež vedeli dostať do šancí, Jendek neuspel zoči – voči gólmanovi HKM a v presilovke Harris mieril zblízka tesne vedľa.

Góly padli v závere tretiny počas zvolenskej presilovky. Na 0:2 zvýšil po úniku a bekhendovom blafáku Ranford a na 1:2 potom znižoval z prečíslenia spomedzi kruhov Puliš, keď vymietol ľavý horný roh svätyne Makarova.

V poslednej dvadsaťminútovke si najprv zahrali oba tímy presilovky, v nich sme šance nevideli, hoci hostia mali tlak na rozdiel od domácich. Hralo sa dôrazne na oboch stranách, Zvolen sa snažil vyrovnať a mal k tomu blízko v 51. minúte, keď v početnej výhode nebezpečne zakončovali Stupka a McPherson.

S pribúdajúcim záverom hrali Slovanisti viac takticky a nevyplatilo sa im to, pretože po nahodenom puku od modrej z hokejky Puliša sa ujal teč Mikúša vo vzduchu a bolo 2:2.

Brankár Slovana Andrej Makarov. Foto: TASR, Martin Baumann
Andrej Makarov, Patrik Bačík, Patrik Lamper Brankár Slovana Andrej Makarov.

Na konci riadneho hracieho času mali viac fyzických síl hráči spod Pustého hradu a mohli otočiť duel vo svoj prospech, veľkú šancu mal Stupka, Makarova zastúpil obetavý Štajnoch. Na opačnej strane však po veľkej chybe Mikúša nedokázal skórovať sám pred Rahmom Kytnár.

V predĺžení nebola núdza o gólové príležitosti na oboch stranách v hre troch proti trom, na domácej ich nevyužili Nuutinen a Helewka, na hosťujúcej v úniku Ranford. Rozhodnutie tak priniesli samostatné nájazdy a v nich zaznamenal víťazný zásah Ranford v štvrtej sérii, keď sa nik nepresadil z piatich zvolenských exekútorov.

Líder sa trápil v Maďarsku

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom zápase 17. kola hokejovej Tipsport extraligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení. Udržali sa tak na čele tabuľky.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HK Poprad 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 40. D. Kiss (Wehrs, Vas), 55. Z. Jordan (Wehrs, Osterberg) – 3. Haščák (Skokan, Svitana), 22. Drgoň (Skokan, Haščák), 62. Drgoň (Preisnger, Handlovský). Rozhodovali: Goga, Výleta – Crman, Ordzovenský, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0.
DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Rauhauser, Láda, Vojtkó – Révész, Vas, Rokaly – Magosi, Galanisz, Lövei – Z. Jordan, Osterberg, Csányi – Mattyasovszki, Miskolczi, Ritó
HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, Repe, Brejčák, Dalhuisen, Hudec, Česánek, Kramár – Haščák, Skokan, Svitana – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Mešár

Popradčania sa v Maďarsku rýchlo dostali do vedenia, v 3. min otvoril skóre Marcel Haščák po prihrávke pred bránu od Dávida Skokana. Dvojgólový náskok zaistil Podtatrancom zásahom minútu a 14 sekúnd po začiatku druhej tretiny Adam Drgoň.

Radosť hokejistov Popradu po jednom z gólov v... Foto: TASR, Radovan Stoklasa
Poprad Radosť hokejistov Popradu po jednom z gólov v zápase s Trenčínom.

Miškovec však v ďalšom priebehu dokázal vyrovnať a posunúť duel do predĺženia. Daniel Kiss znížil na 1:2 21 sekúnd pred koncom druhej dvadsaťminútovky a Zachary Jordan vyrovnal v presilovke v 55. min. Hrdinom Popradu sa napokon stal Adam Drgoň, ktorý svoj druhý gól v zápase zaznamenal v 62. min.