Michalovce pretlačili Trenčín, Liptáci s debaklom

Hokejisti Dukly Michalovce zvíťazili v utorkovej dohrávke 10. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 3:2.

24.11.2020 20:03
SR Hokej Extraliga Dohrávka 10. kolo NRX Foto: ,
Martin Knižka (Nitra) a Karol Csányi (Miškovec) v súboji o puk.

V ďalšom zápase Zvolen deklasoval Liptovský Mikuláš 10:3 a Nitra prehrala s Miškovcom 2:3 po predĺžení.

Tipos Extraliga – utorok

Dukla Ingema Michalovce – Dukla Trenčín 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 27. Lalancette (Southorn, Takáč), 37. Regenda (Takáč, McCormack), 43. Török (Mihálik) – 40. Alderson (Ackered, N. Shore), 59. N. Shore (Ackered). Rozhodovali: Korba, Štefík – Bogdaň, Beniač, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Michalovce: Tomek – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihálik, Ťavoda, Louis, Zekucia – Regenda, Hickmott, Šoltés – Takáč, Lalancette, Bartánus – Majdan, Galamboš, Török – Chalupa, Češík, Mašlonka – Ragan
Trenčín: Valent – Ackered, Lemcke, Stacha, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Sládok – Bezúch, Kettunen, Alderson – Hecl, Valach, Chromiak – Okuliar, N. Shore, D. Shore – Krajč, J. Švec, Kukuča – Ferenyi

Michalovce po nezdare v uplynulom kole, keď prehrali doma s Miškovcom 1:2, chceli tentoraz bodovať naplno. Rovnaké ambície však mali aj Trenčania, ktorí posilnení o zámorské trio Justin Lemcke, Nick Shore a Drew Shore zdolali v nedeľu Liptovský Mikuláš 5:1.

V prvej tretine však boli aktívnejší domáci, ale gól sa im rovnako ako Trenčanom streliť nepodarilo.

Po zmene strán prišli veľké šance Trenčanov, ale ani hostia sa z gólu netešili. Blízko k nemu mal v 25. minúte Christophe Lalancette, ale trafil iba hornú žŕdku. Ten istý hráč už však o dve minúty mieril presne a poslal domácich do vedenia.

Trenčín mal potom šance na vyrovnanie, ale v 37. minúte dal Pavol Regenda druhý gól Michaloviec. Dvojgólový náskok si však do kabín neodniesli, pretože 55 sekúnd pred sirénou znížil Brandon Alderson.

Tretia tretina priniesla dramatický záver. Najskôr poslal domácich opäť do dvojgólového vedenia Tomáš Török, no tri minúty pred koncom duelu odvolal tréner Ján Pardavý brankára Valenta a hostia to skúsili v šiestich.

Minútu a pol pred sirénou znížil Nick Shore, ale domáci si napokon tesný náskok udržali.

Liptáci naďalej v mínuse

Hokejisti HKM Zvolen deklasovali MHK 32 Liptovský Mikuláš 10:3 v utorňajšej dohrávke 3. kola Tipos extraligy.

Zvolen sa v tabuľke posunul zo šiesteho na piate miesto, Liptáci sú beznádejne poslední a stále majú na konte mínus dva body.

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 10:3 (4:1, 4:1, 2:1)
Góly: 2. McPherson (Zuzin, Hatala), 5. Mikúš (Betker, Helewka), 12. Mikúš (R. Bondra), 15. Nuutinen (McPherson, Melancon), 23. Nuutinen (Mikúš, Melancon), 29. R. Bondra (Nuutinen, McPherson), 37. Puliš (Hatala, R. Bondra), 38. Melancon (Nuutinen), 47. Nuutinen (McPherson, Ivan), 47. Hraško (Kubka) – 15. Štrauch (Ru. Huna, Rusina), 26. S. Droppa (Haluška, Kalousek), 60. Pavúk (Ru. Huna, Štrauch). Rozhodovali: Adamec, Žák – D. Konc ml., Valo, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše: Kelemen (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:1, zmeny: Kozel za Krasanovského od 5. do 40. Min (L. Mikuláš), bez divákov.
Zvolen: Rahm – Kubka, Hraško, Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Helewka, Stupka – Puliš, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Tibenský, Jedlička, Marcinek
Liptovský Mikuláš: Krasanovský (5. Kozel) – Kurali, Rusina, Pavúk, Petran, Matej Bača, Mezovský, Parobek, Droppa – Ru. Huna, Oško, Štrauch – Michalík, Lištiak, Hamráček – Surový, Uhrík, Králik – Kalousek, Matoušek, Haluška

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Teší ma vysoký počet strelených gólov na našej strane, i keď tam boli nejaké chyby, ale výsledok je zaslúžený. Víťazstvo si cením. Bolo badať, že Mikuláš má tretí zápas za päť dní, ovplyvnilo to ich hru, ale ja som bol z väčšej časti s výkonom mojich zverencov spokojný. Nebolo rozhodujúce, ktorá päťka sa presadila. Bola to dnes kolektívna práca.“

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: „Som sklamaný. Zápas nám absolútne nevyšiel. Čo sa týka korčuľovania, pohybu, bolo to slabé. Prehrávali sme osobné súboje, z toho vyplynuli aj naše fauly. Po nich sme dostali veľa gólov. Výsledok je taký, aký je. Mali sme však nabitý program, neustále hráme zápasy vonku a to bolo v tomto zápase cítiť. Chalani boli unavení, z toho tiež vyplynul náš slabý výkon.“

Zvolenčania hrali naposledy minulý týždeň v stredu s Liptovským Mikulášom, takže boli oddýchnutí a v dohrávke tretieho kola mali tentoraz s týmto súperom už jednoznačne navrch. Predviedli dobrý vstup do stretnutia, v 92 sekunde sa preštrikoval dopredu McPherson a pred gólmanom Krasanovským nezaváhal.

Na 2:0 potom zvýšil z presilovky Mikúš, presadil sa v piatej minúte tvrdou strelou z vrchnej časti kruhu. Liptáci vystriedali brankárov medzi žrde išiel mladý Kozel a prepli na vyššie obrátky.

Šance nevyužili Štrauch z medzikružia, Rudlof Huna v presilovke a ani aktívny Haluška. Práve po jeho príležitosti nasledoval protiútok Zvolenčanov, na jeho konci sa zoči – voči Kozlovi presadil znovu Mikúš – 3:0. Ďalšie góly padli v pätnástej minúte.

Najprv v oslabení unikol hosťujúci Štrauch a pokoril Rahma – 3:1, no o pár sekúnd predsa len početnú výhodu zužitkovali domáci, keď Nuutinen z pravého kruhu mieril presne k bližšej žrdi – 4:1.

Tento stav sa už nemenil, pretože pár sekúnd pred prestávkou Helewka nevyužil tutovku, puk v poslednej chvíli zrazil pred čiarou obranca MHK 32 Kurali.

V strednom dejstve využili hokejisti spod Pustého hradu najprv presilovku o dvoch hráčov, Nuutinen sa presadil tentoraz z ľavého kruhu rovnakou strelou k žrdi – 5:1. Mikulášania však odpovedali Droppom, strieľal od modrej čiary a tečovaný puk skončil za Rahmom.

Stav 5:2 dlho netrval, pretože početné výhody domácim išli, čo potvrdil z dorážky Bondra po strele Nuutinena.

Následne na opačnej strane opečiatkoval žŕdku Štrauch, no neskôr v piatich proti piatim Puliš uspel taktiež z dorážky po predchádzajúcej strele Hatalu. V 38. minúte sa od modrej v presilovke dobre trafil aj Melancon a zvýšil na priepastných 8:2.

V tretej tretine sa obraz hry nemenil, Zvolenčania hýrili aktivitou, do bránky Liptákov sa vrátil Krasanovský a v 47. minúte inkasoval dvakrát. Najprv po strele McPhersona vyrazil puk betónom, no rovno pred hokejku Nuutinena a bolo 9:2.

0 28 sekúnd neskôr ho pokoril tvrdou strelou z medzikružia Hraško a na tabuli tak svietil stav 10:2. Mužstvo trénera Jančušku bolo zrelé na uterák, po inkasovanej desiatke sa snažilo pozviechať a podarilo sa im ešte zaknihovať tretí gól po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Pavúk.

Rozhodol obranca Rauhauser

Hokejisti Nitry prehrali v utorok v dohrávke 2. kola Tipos extraligy na domácom ľade s maďarským Miškovcom 2:3 po predĺžení.

HK Nitra – DVTK Miškovec 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 5. Holešinský (Šťastný), 44. Hrnka (Pätoprstý) – 25. Galanisz (Wehrs), 42. Lövei (Révész), 64. Rauhauser (Osterberg). Rozhodovali: Fridrich, Stano – Kacej, Synek, vylúčení: 2:3 na 2 min., navyše: Szirányi (Miškovec) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
Nitra: Cowley – Pupák, Cardwell, Švarný, Bodak, Vitáloš, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Minárik, Šiška, Pätoprstý – Škvarek
Miškovec: Rajna – Wehrs, Szirányi, Wolff, D. Kiss, Láda, Rauhauser – Rokaly, Vas, Révész – Lövei, Galanisz, Magosi – Csányi, Osterberg, Jordan – Ritó, Miskolczi, Vojtkó

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Prvú tretinu sme nehrali veľmi dobre. Hrali sme mierne povedané na krásu. Hosťujúci hráči začali mať ďaleko lepší pohyb. V našej hre bolo veľa nepresností. Aj keď som bytostne presvedčený, že v priemere máme hokejovo vyspelejších hráčov ako hostia, tak vďaka zlému tímovému výkonu sme ich nedokázali zdolať.“

Dave Allison, tréner Miškovca: „Vždy, keď sa mužstvu podarí vyhrať je to výborný pocit. Nitra nás tlačila najmä v prvej tretine. Oba tímy sa usilovali hrať tvrdo. V predĺžení je to už lotéria kto z koho.“

Úvodná tretina veľa vzruchu nepriniesla. Sieť sa podarilo napnúť iba domácim, keď v 5. minúte vystrelil spoza hráča Holešinský a ten istý hráč si puk aj sám bekhendom dorazil. Na opačnej strane mohol vyrovnať Lövei, ktorý ušiel Vitálošovi, ale puk namieril nad bránu.

Na začiatku prostrednej časti hry mali výhodu štvorminútovej presilovky Nitrania, ale ich kombinácia bola pomalá a gólom neskončila.

V 25. minúte si nedali domáci pozor na Galanisza, ktorý svoj únik zakončil presnou strelou nad vyrážačku – 1:1. Miškovec mal po góle hernú prevahu a v závere tretiny viackrát zachránil Nitru pred inkasovaným gólom Cowley.

Aj vstup do tretej tretiny vyšiel lepšie práve Miškovcu a Lövei poslal v 42. minúte hostí do vedenia. Vyrovnať sa však podarilo už o dve minúty Hrnkovi strelou z uhla pod brvno. Obe mužstvá hrali s vedomím, že každá chyba ich môže stáť body.

V 58. minúte urobili chybu domáci, ale Cowley zneškodnil pokus kapitána Vasa a išlo sa do predĺženia. V ňom boli aktívnejší hostia, ktorí svoju snahu pretavili aj do gólu a zaslúžene brali zo zápasu bod navyše. Strelou pomedzi betóny Cowleyho rozhodol Rauhauser.