Trenčín sa priblížil k záchrane, Liptáci uspeli aj v Skalici

Dukla Trenčín na vlastnom ľade zdolala Detvu 2:1 v utorňajšom 6. kole baráže slovenskej hokejovej Tipsport ligy.

28.03.2017 20:50 , aktualizované: 22:20
zväčšiť Útočník Trenčína Marcel Hossa s fanúšikom počas... Foto: SITA, Tomáš Somr
Marcel Hossa Útočník Trenčína Marcel Hossa s fanúšikom počas zápasu proti Detve.

Víťazný gól zápasu strelil Marcel Hossa, ktorý v druhom dejstve nadviazal na zásah Jakuba Gašparoviča z úvodnej časti. Hostia zdramatizovali duel v tretej tretine, keď sa presadil Jozef Sládok, vyrovnať sa im však už nepodarilo. Trenčín je v tabuľke na druhom mieste s trojbodovým náskokom práve pred Detvou. Dukla najbližšie v piatok doma privíta Skalicu, Detva sa v rovnaký deň predstaví v Liptovskom Mikuláši.

HK Dukla Trenčín – HC 07 Orin Detva 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

• Góly: 13. J. Gašparovič (Holenda, Štumpf), 30. Marcel Hossa (Holenda) – 50. Sládok (Srnka, L. Říha)
  • Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano – Holienka, Junek, 1757 divákov
  • Trenčín: Volden – Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, D. Trška, A. Themár – Marcel Hossa, A. Sojčík, Vopelka – J. Ručkay, Šimun, J. Gašparovič – Bezúch, J. Švec, Štumpf – Denis Hudec, Sádecký, M. Hecl
  • Detva: Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, Michal Valjent, Lunter, Jendroľ – Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar – T. Török, Srnka, L. Říha – Vidielka, Huňady, J. Žilka – Poliaček, Petro, Hrušík

Skalica nestačila na stále nezdolaný Liptovský Mikuláš

Hokejisti Liptovského Mikuláša uspeli na ľade Skalice, v 6. kole baráže zvíťazili 4:2. Lepšie odštartovali hostia, v prvej tretine otvoril skóre duelu Filip Mezovský. Domáci v strednej časti hry nakrátko otočili priebežný stav zásahmi Petra Horvátha a Patrika Janáča. Liptáci ešte do druhej prestávky opäť viedli – presadili sa Richard Huna a Jakub Langhammer.

Triumf hostí podčiarkol v záverečnom dejstve svojím druhým gólom v stretnutí Richard Huna. Liptovský Mikuláš so 16 bodmi suverénne vedie tabuľku, v baráži dosiaľ ani raz neprehral. Skalica je s piatimi bodmi posledná.

HK Skalica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

• Góly: 23. P. Horváth (Škápik, Vereš), 26. Janáč (K. Kučera, Hluch) – 13. Mezovský (Piatka, Kadlubiak), 32. Richard Huna (T. Nádašdi), 40. Langhammer (M. Uram, E. Bagin), 45. Richard Huna (Mezovský)
  • Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: 58. Róbert Huna (Liptovský Mikuláš) 10 min osobný trest, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák – Kacej, Výleta, 2408 divákov
  • Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek, R. Smetana – Škápik, Vereš, Janáč – Hluch, K. Kučera, Kňazev – Mikéska, Brodek, Dvonč – A. Kotzman, Halabrín, Romančík
  • Liptovský Mikuláš: A. Nagy – R. Stehlík, E. Bagin, Nádašdi, P. Luža, M. Šiška, Burzala, Mezovský, Kadlubiak – Langhammer, Cibák, Vybíral – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, M. Kabáč, A. Laco – Richard Huna, Piatka, Róbert Huna
1. Liptovský Mikuláš 6 4 2 0 0 0 0 21:10 16
2. Trenčín 6 2 0 0 3 0 1 18:19 9
3. Detva 6 1 1 0 0 1 3 12:13 6
4. Skalica 6 1 0 1 0 0 4 11:20 5
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HK 36 Skalica #HC 07 Orin Detva #MHk 32 Liptovský Mikuláš