Nitra poľahky postúpila do semifinále, Nové Zámky znížili, prvý triumf Detvy

Hokejisti HK Nitra sú prvými semifinalistami play off Tipsport ligy 2016/2017. Hráči obhajcu majstrovského titulu zvíťazili v utorkovom štvrtom štvrťfinále na ľade HK Poprad jednoznačne 5:1 a postup do najlepšej štvorky si vybojovali v najkratšom čase, keď sériu vyhrali 4:0 na zápasy.

21.03.2017 20:42
Martin Šúrek, Michal Krištof Foto: ,
Brankár Popradu Martin Šúrek čelí Nitranovi Michalovi Krištofovi.

Nitrania rozhodli o osude stretnutia už v prvej tretine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok. Ten si potom poistili ďalšími dvoma presnými zásahmi. Bodku za duelom i popradskou sezónou dal v 58. min domáci Štrauch, ktorý kozmeticky zmiernil prehru svojho mužstva.

HK Poprad – HK Nitra 1:5 (0:3, 0:1, 1:1) – konečný výsledok série 0:4, Nitra postúpila do semifinále

• Góly: 58. Štrauch (Pajpach) – 7. Blackwater (Marek Slovák, Cope), 17. Timotej Šille (Bajtek, Macík), 20. Rais (Kutálek, M. Tvrdoň), 30. Macík (Kutálek, Mezei), 46. Marek Slovák (Blackwater, Cope)
  • Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: 35. Lichanec (Poprad) na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lauff – Holienka, Jobbágy, 1307 divákov
  • Poprad: Šúrek (46. Pajpach) – Guľajev, Fabian, Dinda, R. Suchý, Ibragimov, Pokovič, A. Ježek, Davydov – Henderson, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, Troliga, Kroták – Štrauch, Abramov, L. Hvila – Matej Paločko, Murček, D. Bondra
  • Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, M. Tvrdoň – Bajtek, Timotej Šille, Macík – Piačka, L. Paukovček, J. Štefanka

Prvé víťazstvo Nových Zámkov v play off

Nové Zámky na domácom ľade zvíťazili nad Banskou Bystricou 3:2 vo štvrtom zápase štvrťfinále. Nováčik najvyššej súťaže triumfoval v sérii hranej na štyri víťazstvá prvýkrát a znížil vedenie Banskobystričanov na 3:1.

Skóre duelu otvoril domáci krídelník Matej Paulovič, keď v 4. min využil početnú výhodu. Na začiatku druhej tretiny presilovkovým gólom vyrovnal Mislav Rosandič, no v treťom dejstve sa opäť presadil Paulovič a neskôr v oslabení aj jeho fínsky spoluhráč Ossi Saarinen. Necelé dve minúty pred koncom stav zápasu skorigoval Dalibor Bortňák, hosťom sa však nepodarilo vyrovnať ani pri veľkom tlaku a hre bez brankára.

Piate stretnutie série odohrajú v piatok 24. marca o 18.00 h v Banskej Bystrici.

HC Nové Zámky – HC 05' Banská Bystrica 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) – stav série 1:3

• Góly: 4. M. Paulovič (Š. Novotný, M. Hudec), 43. M. Paulovič (M. Hudec), 52. Saarinen – 22. Rosandič (Hickmott), 59. Bortňák (Sersen, Higgs)
  • Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 32. J. Tibenský na 10 min, 49. Maier (obaja Nové Zámky) 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák – Kacej, Výleta, 1158 divákov
  • Nové Zámky: Lundström – Sandgren, Drtina, Makovský, Tábi, Maier, Denis Rehák, M. Hudec, Dominik Rehák – Kučkin, Kytnár, Saarinen – Fábry, Lelkeš, Dubec – McParland, J. Svoboda, Čaládi – M. Paulovič, Š. Novotný, J. Tibenský
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Rosandič, Kubka, Sersen, Carlsson, Mihálik, Róth, Sedlák – Skalický, T. Surový, Hickmott – Kafka, T. Zigo, Belluš – Handzuš, Higgs, Bortňák – Lamper, Češík, Matoušek

Prvé víťazstvo Detvy, Trenčín zdolala po predĺžení

Hokejisti HC 07 Orin Detva dosiahli v play out Tipsport ligy prvé víťazstvo, keď v utorkovom stretnutí 3. kola zdolali na svojom ľade Duklu Trenčín 4:3 po predĺžení. Domáci sa trikrát dostali do vedenia, ale hostia vždy dokázali odpovedať. Gól Trenčana Vopelku z 51. min na 3:3 poslal duel do predĺženia, v ktorom sa tešili Detvania. Rozhodujúci gól strelil Tomáš Török v druhej minúte nadstaveného času. Detva sa v tabuľke posunula na 3. miesto, za druhým Trenčínom zaostáva o dva body.

HC 07 Orin Detva – HK Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)

• Góly: 4. Škvaridlo (R. Gašpar, V. Fekiač), 18. Huňady (M. Šimon, Videlka), 25. Poliaček (F. Fekiač, Srnka), 62. T. Török (Gachulinec) – 11. Marcel Hossa (Drgoň, T. Starosta), 25. Sojčík (Bohunický), 51. Vopelka (Marcel Hossa, Drgoň)
  • Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 11. Sládok (Detva) na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Orolin – Kollár, Tvrdoň, 1455 divákov
  • Detva: Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, D. Jendroľ, Lunter, R. Gábor – Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar – T. Török, J. Petro, J. Žilka – Videlka, Huňady, Hrušík – F. Šedivý, Srnka, Poliaček
  • Trenčín: Volden – Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. – M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa – Sojčík, Šimun, Vopelka – J. Ručkay, Sádecký, Štumpf – Denis Hudec, J. Švec, J. Gašparovič

Obrat Liptovského Mikuláša proti Skalici

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš ani po treťom zápase play-out Tipsport ligy 2016/2017 nepoznajú premožiteľa. Liptáci si v utorok poradili na domácom ľade s HK Skalica 3:1, keď predviedli obrat z 0:1. Od 15. min prehrávali po presnom zásahu hosťujúceho Škápika.

Skalický brankár R. Petrík prvýkrát kapituloval až v 37. min, keď ho prekonal M. Sukeľ. V záverečnej tretine naklonil skóre na stranu MHk 32 Kriška a víťazstvo spečatil Piatka. Tím z Liptova je na čele tabuľky play out, Skalica uzatvára poradie.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Skalica 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

• Góly: 37. M. Sukeľ (R. Stehlík, M. Uram), 53. Kriška (M. Uram, M. Sukeľ), 58. Piatka (Richard Huna, Róbert Huna) – 15. Škápik (Vereš, Š. Petráš)
  • Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: 33. Rób. Huna na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Snášel – Korba, Stanzel, 1256 divákov
  • Liptovský Mikuláš: A. Nagy – R. Stehlík, Bobček, Nádašdi, P. Luža, M. Šiška, Burzala, Mezovský, Kadlubiak – Langhammer, Cibák, Vybíral – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Stümpel, A. Laco – Richard Huna, Piatka, Róbert Huna
  • Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek, R. Smetana – Š. Petráš, Vereš, Romančík – Hluch, K. Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, Dvonč – A. Kotzman, Ivičič, Halabrín