Bartánus hetrikom zariadil triumf Košíc, víťazný obrat Žiliny

Hokejisti HC Košice vstúpili víťazne do štvrťfinále play off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď v sobotu triumfovali nad MHC Martin suverénne 4:0 a ujali sa vedenia 1:0 v sérii hranej na štyri víťazné duely.

18.03.2017 20:42 , aktualizované: 22:03
Martin Dudáš, Róbert Varga Foto: ,
Košičan Martin Dudáš v súboji s Róbertom Vargom z Martina.

Hrdinom zápasu bol kapitán „oceliarov“ Marek Bartánus, ktorý po približne trojmesačnej prestávke nastúpil v elitnej útočnej formácii a hetrikom postavil základy triumfu mužstva z východného Slovenska. V drese víťazného tímu sa strelecky presadil aj Jiří Bicek. Hokejisti Martina napriek bojovnému výkonu počas celého duelu nenašli recept na brankára „oceliarov“ Vladislava Habala, ktorý si udržal čisté konto.

HC Košice – MHC Martin 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) – stav série: 1:0

• Góly: 21. M. Bartánus (J. Vašíček, Suja), 30. Bicek (Deyl), 36. M. Bartánus (M. Dudáš), 49. M Bartánus (Rudolf Huna, J. Vašíček)
  • Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Orolin, M. Kollár, M. Smrek, 3555 divákov
  • Košice: Habal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Matejka – M. Bartánus, Suja, Rudolf Huna – Jenčík, Tibor Varga, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – Šoltés, P. Bartoš, Klíma
  • Martin: Corbeil – L. Kozák, Bačik, Pulli, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Dírer

Žilinčania otočili duel so Zvolenom a do play off vstúpili víťazne

Hokejisti MsHK Žilina otočili prvé stretnutie štvrťfinále play off so Zvolenom a napokon triumfovali 5:2. V sérii hranej na štyri víťazné duely vedú 1:0. Hostia zo Zvolena viedli v 5. min gólmi Daniela Krejčiho a Patrika Lušňáka už 2:0, ale ešte v prvej tretine znížil kapitán „vlkov“ Marek Hovorka. Žilinčania otočili stav zápasu vo svoj prospech v druhom dejstve, keď sa strelecky presadili Rastislav Konečný a Radim Hruška. Víťazstvo MsHK v poslednej tretine potvrdil dvoma gólmi 40-ročný Peter Húževka. Žilinčania sa z víťazstva tešili aj vďaka efektivite v početnej výhode – prvé dva góly strelili počas presilových hier.

MsHK Žilina – HKM Zvolen 5:2 (1:2, 2:0, 2:0) – stav série: 1:0

• Góly: 8. Marek Hovorka (V. Čížek), 27. R. Konečný (Holovič), 36. R. Hruška (L. Handlovský), 50. Húževka (Švihálek, Ťavoda), 51. Húževka (J. Jurík) – 4. D. Krejči (L. Jurík), 5. Lušňák (Puliš)
  • Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, P. Stano, T. Holienka, Korba, 2439 divákov
  • Žilina: T. Tomek – V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň
  • Zvolen: S. Baroš – M. Novák, Andersons, T. Valenta, Hraško, Habšuda, M. Ivan, Dubeň, D. Krejči – P. Zuzin, Puliš, Lušňák – J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Šišovský, L. Jurík, L. Novák – Matis, S. Petráš, Síkela
Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HC Košice #MsHK Žilina #MHC Martin