Favoriti na úvod play off nezaváhali a postarali sa o gólové hody

Hokejisti Nitry začali presvedčivo vyraďovaciu časť tohto ročníka najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

16.03.2017 20:50 , aktualizované: 21:30
Branislav Mezei, Mitch Versteeg, HK Nitra,... Foto: ,
Branislav Mezei (vľavo) a Mitch Versteeg (vpravo) z HK Nitra a Matej Paločko z HK Poprad (uprostred).

Úradujúci majster vo štvrtkovom úvodnom dueli štvrťfinále play-off deklasoval svojho súpera z Popradu 7:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujal vedenia 1:0. V prvej tretine sa síce presadil iba americký obranca Jameson Milam, v druhej dvadsaťminútovke však štyrmi presnými zásahmi Nitrania definitívne rozhodli o svojom triumfe.

Postupne sa gólovo presadili Branislav Mezei, Radoslav Macík, Juraj Štefanka a opäť strelecky disponovaný Milam. Druhý tím tabuľky po základnej časti súťaže proti siedmemu mužstvu klasifikácie v základnej fáze skóroval aj v tretej tretine: na 6:0 zvýšil v 45. min Lukáš Paukovček a výsledok spečatil v 56. min kanadský útočník Judd Blackwater.

V hosťujúcej bránke po treťom inkasovanom góle Vladislava Fokina nahradil Martin Šúrek, „kamzíci“ však jednoznačne ťahali za kratší koniec.

HK Nitra – HK Poprad 7:0 (1:0, 4:0, 2:0) – stav série 1:0

• Góly: 19. Milam (Cope, Marek Slovák), 25. Mezei (Kutálek, Krištof), 29. Macík (M. Tvrdoň, Meland), 34. J. Štefanka (Meland, M. Versteeg), 38. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 45. L. Paukovček (Bajtek), 56. Blackwater (Marek Slovák, Milam)
  • Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: 43. A. Ježek (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík – Junek, Šefčík, 2778 divákov
  • Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – M. Tvrdoň, Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka
  • Poprad: Fokin (29. Šúrek) – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ibragimov, A. Ježek, Davydov, Lubor Pokovič – L. Hvila, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, Troliga, Kroták – D. Bondra, Murček, Matej Paločko – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Favorit z B. Bystrice doma víťazne nad N. Zámkami

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili na domácom ľade nad Novými Zámkami jednoznačne 8:2.

„Barani“ sa v sérii hranej na štyri víťazstvá ujali vedenia 1:0. Domáci ako víťazi základnej časti si proti nováčikovi, ktorý obsadil 8. priečku a až v poslednom kole si definitívne vybojoval účasť vo vyraďovacích bojoch, skórovali dva razy v prvej tretine. Keď v 31. min kanadský zadák Ty Wishart zvýšil na 4:0, hostia vymenili brankára: za Joakima Lundströma prišiel Ján Chovan. V 35. min však už bolo 6:0, až pätnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny znížil Erik Čaládi.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa svojím druhým gólom v stretnutí presadil 40-ročný útočník Banskej Bystrice Michal Handzuš a hoci ešte odpovedal Milan Kytnár, posledné slovo mal v 56. min Viačeslav Truchno. Druhý vzájomný súboj sa uskutoční v piatok 17. marca opäť pod Urpínom.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 8:2 (2:0, 4:1, 2:1) – stav série 1:0

• Góly: 13. Maione (T. Surový, Wishart), 20. Kubka (Sersen, T. Surový), 28. Matoušek (T. Zigo, Kafka), 31. Wishart (Hickmott, Maione), 32. Kubka (Truchno, Kafka), 35. Handzuš (Maione, Higgs), 44. Handzuš (Kubka, Rosandič), 56. Truchno (Kafka) – 40. Čaládi (J. Svoboda, McParland), 51. Kytnár (Sandgren, Hujsa)
  • Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Štefik – Kacej, Výleta, 2418 divákov
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, M. Češík, Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, T. Zigo, Truchno – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, Bortňák, Matoušek
  • Nové Zámky: Lundström (31. Ján Chovan) – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Š. Novotný, Denis Rehák, Lelkeš, Makovský – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, M. Hudec, Hujsa – McParland, J. Svoboda, Čaládi – Fábry, Dominik Rehák, Dubec
Viac na túto tému: #Tipsport extraliga