Trenčín zdolal N. Zámky po predĺžení, bude sa zachraňovať. V play off nováčik

Hokejisti Nových Zámkov skompletizovali menoslov štvrťfinalistov play-off Tipsport ligy. Okrem nich si o titul zahrajú aj Banská Bystrica, Nitra, Košice, Žilina, Zvolen, Martin a Poprad.

12.03.2017 19:28
HK Dukla Trenčín Foto: ,
Fanúšikovia HC Nové Zámky počas zápasu záverečného 54. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky.

Nováčik najvyššej domácej súťaže v nedeľňajšom záverečnom 54. kole základnej časti získal na ľade Dukly Trenčín potrebný bod a svojho súpera poslal do baráže. „Vojaci“ na prienik do vyraďovacej časti potrebovali pred vlastnými fanúšikmi získať všetky tri body.

Zvolen doma zvíťazil nad Liptovským Mikulášom

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali na domácom ľade nad nováčikom z Liptovského Mikuláša 4:1. Skóre duelu otvoril v 8. min domáci obranca Lukáš Dubeň. Zvolenčania si vypracovali už dvojgólový náskok presným zásahom Samuela Petráša.

Liptáci sa v úvodných sekundách tretej tretiny vrátili do zápasu zásluhou Matúša Sukeľa, ale v 51. min opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov slovenský reprezentačný útočník v drese Zvolena Radovan Puliš. Triumf Zvolenčanov spečatil 23 sekúnd pred koncom duelu druhým gólom Samuel Petráš.

„Bryndziari“, ktorí zvíťazili už vo štvrtom zápase po sebe, ukončili základnú časť so ziskom 84 bodov na piatom mieste a v play-off Tipsport ligy sa stretnú so Žilinou. Liptovský Mikuláš získal počas nováčikovskej sezóny 2016/2017 dovedna 56 bodov a obsadil posledné desiate miesto tabuľky. Liptákov čaká baráž o zotrvanie v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 8. Dubeň (Habšuda, Jakubík), 27. S. Petráš (Puliš, P. Zuzin), 51. Puliš (P. Zuzin), 60. S. Petráš (Puliš, D. Krejči) – 41. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Brezniak)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Lauff – Korba, Riš, 1070 divákov
Zvolen: S. Baroš – Andersons, D. Krejči, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Habšuda, Jurák – P. Zuzin, Puliš, S. Petráš – Klhůfek, B. Mráz, L. Novák – Síkela, L. Jurík, Matis – Dubeň, Jakubík, Miloš Kelemen
Liptovský Mikuláš: A. Nagy – Burzala, Bobček, P. Luža, F. Oravec, M. Šiška, Bagin, Mezovský, Kadlubiak – Langhammer, Cibák, Vybíral – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Brezniak – Piatka, Stümpel, A. Laco – Richard Huna, Oško, Róbert Huna

Trenčín zvíťazil až po predĺžení

Hokejisti Nových Zámkov skompletizovali menoslov štvrťfinalistov play-off Tipsport ligy. Nováčik najvyššej slovenskej súťaže síce prehral na ľade Dukly Trenčín 1:2 po predĺžení, ale získal potrebný bod a svojho súpera poslal do baráže.

Vedúci gól Nových Zámkov strelil v 38. min Nick McParland, v tretej tretine vyrovnal v 48. min trenčiansky obranca Adam Drgoň. Presný zásah útočníka Dukly Mareka Hecla v tretej minúte predĺženia prišiel neskoro. „Vojaci“ na prienik do vyraďovacej časti potrebovali pred vlastnými fanúšikmi získať všetky tri body.

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 48. Drgoň (A. Šťastný, Marcel Hossa), 63. M. Hecl (Sojčík) – 38. McParland (Š. Novotný, Denis Rehák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: 62. Vopelka (Trenčín) OT 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Junek, Šefčík, 4911 divákov
Trenčín: Volden – Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. – M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa – J. Ručkay, J. Švec, Sojčík – Štumpf, Šimun, Vopelka – Denis Hudec, Sádecký, J. Gašparovič
Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Š. Novotný, Denis Rehák, Makovský, J. Tibenský – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, M. Hudec, Hujsa – Čaládi, R. Lelkeš, McParland – Fábry, Dominik Rehák, Dubec

Suja v predĺžení rozhodol o triumfe Košíc

Hokejisti Martina prehrali 2:3 po predĺžení s HC Košice. Domáci v druhej tretine zásluhou Jaroslava Markoviča a Branislava Rapáča dokázali dva razy vyrovnať nepriaznivý stav, o ktorý sa postarali v 17. min Richard Jenčík a po polhodine hry veterán Peter Bartoš. V predĺžení rozhodol o triumfe „oceliarov“ Jakub Suja.

MHC Martin – HC Košice 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 24. Markovič (P. Koyš, Pulli), 34. B. Rapáč (Surovka, Brňák) – 17. Jenčík, 31. P. Bartoš (Klíma, J. Vašíček), 64. Suja (Deyl, Hričina)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, J. Konc – Gajan, Smrek, 2512 divákov
Martin: Dzubina – L. Kozák, Bačik, Pulli, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Dírer
Košice: Habal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Koch – Rudolf Huna, Suja, J. Milý – Jenčík, Tibor Varga, Bicek – Šoltés, Boltun, Hričina – M. Bartánus, P. Bartoš, Klíma

Prehra Žiliny s lídrom z B. Bystrice

Už dávnejšie istý víťaz základnej časti z Banskej Bystrice sa v Žiline naladil pred play-off víťazstvom, hoci až v predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 63. min kapitán Tomáš Surový, ktorý potrestal vylúčenie domáceho Marcela Holoviča.

Žilinčania sa v riadnom hracom čase nedeľňajšieho duelu ujali vedenia v 18. min zásluhou Jakuba Emila Mendreja, ešte do prvej prestávky vyrovnal kanadský útočník v banskobystrickom drese Jordan Hickmott. Žilina ako štvrtý tím klasifikácie nastúpi v play-off proti piatemu po základnej časti Zvolenu, na lídra z Banskej Bystrice čaká nováčik z Nových Zámkov.

MsHK Žilina – HC ‘05 Banská Bystrica 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 18. J. E. Mendrej (R. Konečný, Stupka) – 19. Hickmott (Wishart, Buc), 63. T. Surový (Rosandič, Handzuš)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner – Výleta, Holienka, 1127 divákov
Žilina: T. Tomek – V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, J. Zlocha – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, E. Švec – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, Rogoň
Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Rosandič, Kubka, A. Sedlák, J. Carlsson, Gründling, Ivan Majeský – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Belluš – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, M. Češík, Róth

V Nitre tesné víťazstvo nad Popradom

Hokejisti Nitry ukončili víťazne základnú časť tejto sezóny. Hráči spod Zobora doma zdolali HK Poprad tesne 2:1. Za Nitru skóroval už v 16. sekunde Marek Tvrdoň, „poistku“ na 2:0 pridal v 43. min americký útočník Matt Cope. „Kamzíci“ stihli streliť už len kontaktný gól, ktorý si pripísal v 46. min Marek Zagrapan. Zaujímavé je, že obidva tímy sa stretnú aj v play-off: Nitra obsadila v základnej fáze 2. miesto, Poprad bol napokon siedmy.

HK Nitra – HK Poprad 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. M. Tvrdoň (Marek Slovák, Milam), 44. Cope (Pupák, Marek Slovák) – 46. Zagrapan (L. Hvila, Š. Fabian)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák – Návratek, Kacej, 2227 divákov
Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – Šille, J. Šiška, Macík – Bajtek, Paukovček, J. Štefanka
Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, Davydov, Lubor Pokovič, A. Ježek, Abramov, Szücs – L. Hvila, Zagrapan, D. Bondra – P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Matúš Paločko, Murček, Matej Paločko – Bjalončík, Troliga, Lichanec