Trenčín si poradil s Košicami, Nové Zámky s Popradom

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali hráčov domáceho Liptovského Mikuláša 4:2 v piatkovom stretnutí 50. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017.

03.03.2017 19:48
Banská Bystrica, Nitra Foto: ,
Sklamaný Michal Handzuš.

Hostia zásahmi Tomáša Surového a Brocka Higgsa viedli 2:0, no za Liptákov skorigoval Vladimír Vybíral a v úvode tretej tretiny vyrovnal Matúš Sukeľ. O triumfe „baranov“ rozhodol druhým gólom v zápase Higgs, ktorému prihrával navrátilec v zostave Michal Handzuš.

Na konečných 4:2 pre hostí uzavrel skóre duelu obranca Michal Sersen. Úradujúci vicemajster z Banskej Bystrice uspel v desiatom ligovom zápase po sebe a potvrdil vedúce postavenie v tabuľke súťaže, nováčik Liptovský Mikuláš je posledný.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ‘05 Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 34. Vybíral (Cibák, Bagin), 42. M. Sukeľ (J. Sukeľ, M. Uram) – 9. T. Surový (Hickmott, Kubka), 33. Higgs (I. Majeský), 48. Higgs (Handzuš, Skalický), 55. Sersen (Higgs)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jura – Korba, Riš, 1310 divákov
Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, P. Luža, Mezovský, T. Nádašdi, Burzala, Bagin, M. Moravčík, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – J. Sukeľ, M. Sukeľ, M. Uram – Vybíral, Cibák, Lištiak – A. Laco, Piatka, Kabáč
Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, I. Majeský, Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, M. Češík, Matoušek

Nové Zámky doma zdolali Poprad

Nové Zámky na vlastnom ľade zdolali Poprad 4:1. Nováčik rozhodol o troch bodoch v prvých dvoch tretinách. Na gól Marka Drtinu z úvodného dejstva nadviazali v strednej časti Nick McParland a Jake Cardwell. Hostia síce skorigovali zásluhou Lukáša Hvilu, no posledné slovo patrilo domácim – na konečných 4:1 upravil Marek Dubec.

V záverečnej tretine sa už stav nezmenil. Poprad prehral v treťom zápase po sebe a figuruje na 6. mieste v ligovej tabuľke, Nové Zámky sú na 8. mieste zaručujúcom účasť v play-off s náskokom 5 bodov na deviaty Trenčín.

HC Nové Zámky – HK Poprad 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 16. Drtina (Cardwell, M. Paulovič), 22. McParland (Makovský), 24. Cardwell (Saarinen, Kytnár), 37. Dubec (P. Maier, Dominik Rehák) – 35. L. Hvila (Troliga)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Baluška, D. Konc – Výleta, Tvrdoň
Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Makovský, Tábi, Sucharda – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Š. Novotný, Hujsa – Čaládi, J. Svoboda, McParland – Fábry, Dominik Rehák, Dubec
Poprad: Fokin (24. Šúrek) – Š. Fabian, Guľajev, Ibragimov, Davydov, Dinda, R. Suchý, A. Ježek, Lubor Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Matúš Paločko, Bjalončík, Kroták – P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Troliga, Murček, L. Hvial

Trenčín prerušil negatívnu sériu

Hokejisti Trenčína zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad hráčmi Košíc 3:0. Triumf „vojakov“ zabezpečila prvá formácia centra Andreja Šťastného s krídlami Marekom Heclom a Marcelom Hossom. Hecl sa prezentoval dvoma gólmi, jeden zásah pridal A. Šťastný, ktorý si pripísal rovnako ako Hossa dve asistencie.

Dukla prerušila šnúru troch prehier po sebe, figuruje na 9. mieste v ligovej tabuľke a na 8. miesto zaručujúce účasť v play-off má manko 5 bodov. Košice sú tretie.

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. A. Šťastný (M. Hecl, Marcel Hossa), 10. M. Hecl (A. Šťastný, Marcel Hossa), 51. M.Hecl (A. Šťastný)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0 rozhodovali: Adamec, J. Konc – Gegáň, Krajčík, 2459 divákov
Trenčín: Volden – Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Hatala, Bohunický, Pač, Trška – M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa – J. Ručkay, J. Švec, Sojčík – Štumpf, Sádecký, J. Gašparovič – Denis Hudec, Pataky, Ján Pardavý ml.
Košice: Habal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch – L. Nagy, Suja, Spilar – Tibor Varga, Jenčík, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Nitra získala vo Zvolene dva body

Zvolen na vlastnom ľade podľahol Nitre 2:3 po predĺžení. Domáci gólom Pavla Klhůfka vyhrávali 1:0, no hostia zásahmi Michala Krištofa a Miroslava Pupáka otočili na 2:1. V záverečnom dejstve Bruno Mráz poslal duel do predĺženia, v ktorom presilovkovým gólom rozhodol o víťazstve Nitry Pupák. „Corgoni“ figurujú na druhom mieste ligovej tabuľky, Zvolen je na 5. priečke.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 19. Klhůfek (B. Mráz, L. Novák), 42. B. Mráz (Klhůfek, L. Novák) – 36. Krištof (J. Štefanka, M. Tvrdoň), 41. Pupák, 64. Pupák (M. Tvrdoň)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák, Goga – Kollár, Smrek, 1690 divákov
Zvolen: M. Šimko – Andersons, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, Habšuda, Jakubík, J. Homer – P. Zuzin, Puliš, Lušňák – L. Novák, B. Mráz, Klhůfek – Matis, L. Jurík, S. Petráš – Jurák, Síkela, Dubeň
Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, F. Kuzma, Korím – Cope, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, M. Tvrdoň – Šille, J. Šiška, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka