Košice natiahli neúspešnú sériu Liptákov. Nováčik deklasoval majstra

Hokejisti Košíc zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 2:0 v piatkovom stretnutí 48. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017.

24.02.2017 19:28 , aktualizované: 20:42
MsHK Doxxbet Žilina Foto: ,
Radosť hráčov MsHK Doxxbet Žilina počas zápasu 48. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Dukla Trenčín - MsHK Doxxbet Žilina.

Víťazný presný zásah dosiahol v 35. min Martin Dudáš, gólovú poistku pridali hostia v polovici záverečnej časti zásluhou Dávida Šoltésa. „Oceliari“ získali všetky tri body prvýkrát po piatich zápasoch a figurujú na treťom mieste v ligovej tabuľke. Nováčikovi z Liptova sa naďalej nedarí, keď prehral siedmy duel v sérii a patrí mu posledná 10. priečka.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 35. M. Dudáš (Bicek, J. Vašíček), 50. Šoltés (P. Bartoš, Matejka) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Husar – Bednár, Gajan, 1274 divákov
Liptovský Mikuláš: A. Nagy – Stehlík, P. Luža, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Bagin, M. Moravčík, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – J. Sukeľ, M. Sukeľ, M. Uram – Uhrík, Cibák, Lištiak – A. Laco, Stümpel, Vybíral
Košice: Hrabal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch – L. Nagy, Suja, Spilár – Tibor Varga, Jenčík, Bicek – Boltun, Vrábeľ, Hričina – P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Banská Bystrica v presilovkách otočila proti Popradu

Úradujúci vicemajster z Banskej Bystrice na vlastnom ľade zvíťazil nad Popradom 3:2. Domáci pritom po góloch Popradčanov Michala Murčeka a Patrika Sviatanu prehrávali po druhej tretine 2:1. Za „baranov“ v druhej časti vyrovnal na 1:1 Dalibor Bortňák, v záverečnom dejstve Banská Bystrica otočila zásahmi Brocka Higgsa a Mislava Rosandiča. Na konečných 4:2 uzavrel skóre duelu do prázdnej bránky Pavol Skalický.

Hostia doplatili na vylúčenia, keď až tri góly domáci strelili v početnej výhode. Zverenci Vladimíra Országha triumfovali v deviatom zápase v sérii a kraľujú tipsportligovej tabuľke.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Góly: 22. Bortňák (Skalický, Sersen), 41. Higgs, 42. Rosandič, 60. Skalický (Hickmott) – 12. Murček, 38. Svitana (Dinda)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Valch – Holienka, Kollár, 2788 divákov
Banská Bystrica: Bacashihua – A. Sedlák, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Rosandič, I. Majeský – Buc, Higgs, Hickmott – Andrisík, Tamáši, Kafka – Belluš, Bortňák, Skalický – Lamper, M. Češík, Matoušek
Poprad: Fokin – Š. Fabian, R. Suchý, Lubor Pokovič, Davydov, Dinda, Guľajev, A. Ježek, Abramov – P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Matúš Paločko, Zagrapan, Lichanec – Henderson, Bjalončík, L. Hvila – Troliga, Murček, D. Bondra

Nové Zámky deklasovali Nitru

Tohtosezónny tipsportligový nováčik HC Nové Zámky pripravil majstrovskej Nitre najvyššiu ligovú prehru v tejto sezóne, Novozámčania zvíťazili 8:1.

Domáci už v prvej tretine získali trojgólový náskok, ktorý po prvej prestávke zvýšil legionár Stanislav Kučkin. Ten skóroval vo štvrtom zápase za sebou po príchode do Nových Zámkov. Za hostí potom síce skorigoval Marek Slovák, ale domáci kolektív v tretej tretine pokračoval v kanonáde – góly strelili Matej Paulovič, opäť spomenutý Kučkin, Nick McParland a Branislav Fábry.

Nitra je v tabuľke naďalej druhá, Nové Zámky si upevnili ôsmu pozíciu.

HC Nové Zámky – HK Nitra 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)
Góly: 8. Drtina (Š. Novotný, Hujsa), 10. Saarinen (M. Paulovič, Dominik Rehák), 18. Drtina (Kytnár, Saarinen), 36. Kučkin (P. Maier, Š. Novotný), 41. M. Paulovič (Kytnár, Saarinen), 44. Kučkin (Hujsa, Mäkinen), 45. McParland (Cardwell), 53. Fábry (Čaládi, Mäkinen) – 37. Marek Slovák (M. Tvrdoň)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Cope 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, M. Tvrdoň (obaja Nitra) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík – J. Tvrdoň, Orolín
Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Mäkinen,Tábi, Makovský – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Š. Novotný, Hujsa – Fábry, Čaládi, McParland – R. Lelkeš, Dominik Rehák, Dubec
Nitra: Michal Valent (18. Hartzell) – Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, Cope – J. Šiška, Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Zvolen v dramatickom zápase zdolal Martin

Hokejisti Zvolena uspeli na ľade Martina, keď zvíťazili 4:3 po predĺžení. Hostia po dvoch tretinách viedli zásluhou Lukáša Nováka a Radovana Puliša 2:0. V záverečnej časti znížil Róbert Varga, ale na jeho gól odpovedal Patrik Lušňák. Keď to už vyzeralo, že hostia si odvezú z Turca všetky body, najprv znížil Radomír Heizer a duel poslal do predĺženia Jaroslav Markovič.

O víťazstve „bryndziarov“ rozhodol 26 sekúnd pred koncom predĺženia druhým zásahom v zápase Radovan Puliš. Martin prehral štvrtýkrát po sebe a figuruje na 7. mieste ligovej tabuľky, Zvolen je piaty.

MHC Martin – HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)
Góly: 41. R. Varga (L. Kozák, Pulli), 58. Heizer (B. Rapáč, Pulli), 59. Markovič (Heizer) – 4. L. Novák (Hraško, S. Petráš), 12. Puliš (Zuzin, J. Homer), 42. Lušňák (Puliš, Zuzin), 65. Lušňák (Puliš, Zuzin)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Fridrich – Synek, Vyšný, 1802 divákov
Martin: Dzubina – Pulli, L. Kozák, M. Dvořák, J. Tabaček , Bačik, P. König, Salija, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč – Rzavský, Pokrivčák, Šalka
Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, Andersons, T. Valenta, Hraško, M. Novák, J. Homer, Habšuda, Jurák – P. Zuzin, Puliš, Lušňák – J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Matis, L. Jurík, Šišovský – Síkela, S. Petráš, L. Novák

Žilina uspela v Trenčíne a zaistila si účasť v play-off

Žilina zvíťazila 3:2 po samostatných nájazdoch na ľade Trenčína a už má aj matematickú istotu postupu do play-off. Domáci celý zápas doťahovali – na gól Václava Stupku odpovedal Eduard Šimun, po zásahu Petra Húževku vyrovnal Daniel Štumpf. V predĺžení gól nepadol, v nájazdovej lotérii boli úspešnejší „vlci“. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Michal Švihálek. Žilina triumfovala v treťom dueli po sebe a figuruje na štvrtom mieste ligovej tabuľky, Trenčín je deviaty.

HK Dukla Trenčín – MsHK Doxxbet Žilina 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 38. Šimun (Marcel Hossa, J. Gašparovič), 46. Štumpf – 20. Stupka (Holovič), 39. Hůževka (Švihálek, D. Brejčák), rohodujúci sam. nájazd: Švihálek
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – Výleta, Gegáň, 2644 divákov
Trenčín: Volden – Bohunický, T. Starosta, Holenda, Hatala, Pavúk, Pač, Ján Pardavý ml., Trška – Sojčík, A. Šťastný, Vopelka – J. Ručkay, J. Švec, Štumpf – J. Gašparovič, Šimun, Marcel Hossa – Denis Hudec, Sádecký, M. Hecl
Žilina: Mikoláš – V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Švec, Rogoň