Nové Zámky získali v Poprade dva body, Bystričania Liptákov nešetrili

Hokejisti Nových Zámkov získali v piatkovom zápase 41. kola Tipsport ligy 2016/2017 na ľade Popradu jeden dva body za triumf 3:2 po predĺžení.

27.01.2017 20:00 , aktualizované: 21:36
Marek Slovák Foto: ,
Marek Slovák z HK Nitra počas 41. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Nitra – HKM Zvolen.

Nestratili tak kontakt so skupinou tímov, ktorá bojuje o účasť v play-off. Skóre duelu otvoril v 4. min legionár v tíme hostí Nick McParland, na ktorý v prvej minúte druhej časti odpovedal Marek Zagrapan. Nováčik TL viedol pod Tatrami od 25. min presným zásahom Mareka Drtinu, ale za „kamzíkov“ vyrovnal na 2:2 Aleš Ježek a duel dospel až do predĺženia. V ňom sekundu pred uplynutím času Fín Ossi Saarinen rozhodol o druhom bode pre Nové Zámky.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 41. kolo – piatok:

HK Poprad – HC Nové Zámky 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 21. Zagrapan (Henderson, L. Hvila), 42. Ježek (P. Svitana, R. Suchý) – 4. McParland (Brabenec, Cardwell), 25. Drtina (M. Paulovič, Saarinen), 65. Saarinen
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jura – Riš, Bogdaň,1278 divákov
Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Lubor Pokovič, Chaloupka, Postnikov – L. Hvila, Zagrapan, Henderson – Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták – Vorobiov, Murček, D. Bondra – Štrauch, Lichanec P. Svitana
Nové Zámky: Lundström – V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Pitule – Fábry, Brabenec, McParland – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – R. Lelkeš, Čaládi, Lavrovs – J. Tibenský, Dominik Rehák, Dubec

Banská Bystrica deklasovala Liptovský Mikuláš

Banská Bystrica potvrdila úlohu favorita a na vlastnom ľade zdolala Liptovský Mikuláš vysoko 6:1. „Barani“ rozhodli už v prvej tretine. keď sa dvakrát presadil Petr Kafka a raz Martin Andrisík. V druhom dejstve znížil Vladimír Vybíral, ale záverečná časť patrila opäť domácim. Dva góly strelil Ivan Ďatelinka a demontáž Liptákov zavŕšil Dalibor Bortňák. Úradujúci vicemajster Banská Bystrica zvíťazil v treťom zápase po sebe a kraľuje ligovej tabuľke. Nováčik z Liptovského Mikuláša figuruje na 8. priečke.

HC Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0) Góly: 5. Kafka (Maione, Zigo), 5. Andrisík (Tamáši), 15. Kafka (Zigo, Andrisík), 44. I. Ďatelinka (Truchno), 54. I. Ďatelinka (Belluš), 56. Bortňák (Lamper, Matoušek) – 40. Vybíral (M. Šiška, Cibák)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, J. Konc – Kollár, Holienka, 2225 divákov
Banská Bystrica: Lawson – V. Mihálik, Maione, Matuškin, Gründling, Kubka, I. Ďatelinka, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Truchno, Zigo, Kafka – Lamper, Bortňák, Matoušek – Belluš, Tamáši, Andrisík
Liptovský Mikuláš: Durný (5. Križan) – M. Šiška, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, Oravec, Kadlubiak – Vybíral, Cibák, A. Laco – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Stümpel, Števuliak – Oško, Piatka, Lištiak

Nitra v dramatickom zápase zdolala Zvolen

Hokejisti Nitry zdolali hráčov Zvolena 4:3. Úradujúci majster viedol po prvej tretine 2:0 zásluhou Radoslava Macíka a Mareka Slováka, ale hostia v druhej časti prevzali iniciatívu a po zásahoch Juraja Majdana a Petra Zuzina vyrovnali.

V záverečnej časti priebežne vrátil vedenie domácim Matt Cope. Na jeho gól síce odpovedal Majdan, no necelú minútu pred koncom stretnutia rozhodol o troch bodoch pre Nitru Eric Meland. „Corgoni“ sa v tabuľke TL zásluhou zisku troch bodov posunuli na druhé miesto pred Košice, tie však majú zápas k dobru. Zvolen prehral piaty duel po sebe a patrí mu siedma pozícia.

HK Nitra – HKM Zvolen 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Góly: 10. Macík (M. Versteeg, J. Štefanka), 14. Marek Slovák, 44. Cope (Milam, Marek Slovák), 60. Meland – 21. J. Majdan (Klhůfek), 29. Zuzin (J. Majdan, M. Novák), 56. J. Majdan (Klhůfek)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Puliš (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Novák, Lokšík – Krajčík, Šefčík, 2786 divákov
Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Rais, Korím – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – Bajtek, J. Štefanka, Macík – D. König, Timotej Šille, Cope
Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Andersons, J. Homer – Šišovský, Puliš, Zuzin – J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek – Jurák, Síkela, L. Novák – Habšuda, Iždinský, Dubeň

Martin získal v Žiline dva body

Hokejisti Žiliny v domácom prostredí prehrali s hráčmi Martina 1:2 po samostatných nájazdoch. Hostia sa ujali vedenia v polovici duelu, v 33. min skóroval Peter Galamboš. Domáci vyrovnali v 47. min z hokejky Lukáša Hovorku a zápas napokon museli rozhodnúť až trestné strieľania – rozhodujúce premenil hosťujúci Tomáš Pokrivčák. Hrdinom stretnutia sa stal hosťujúci brankár Michal Dzubina, ktorý kryl 37 pokusov domácich. „Vlci“ sú v ligovej tabuľke na 4. mieste, Martin okupuje šiestu priečku.

MsHK Doxxbet Žilina – MHC Martin 1:2 po sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 47. L. Handlovský (Marek Hovorka) – 33. Galamboš, rozhodujúci sam. nájazd Pokrivčák
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano – Vyšný, Tvrdoň, 3212 divákov
Žilina: T. Tomek – Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Prokop, M. Grman, Macejko, Mendrej, Gmitter – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Š. Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Švihálek, Ondruš, Rogoň
Martin: Dzubina – Salija, Pulli, Brňák, Pacalaj, Leško, P. König, M. Dvořák, Rusina – P. Koyš, Heizer, Markovič – R. Varga, Galamboš, Korostin – Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák – Šalka, Jurášek, Rzavský