Pohroma favoritov. Košice padli vo Zvolene, Nitra v Žiline, Bystrica u nováčika

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili 3:2 po predĺžení na ľade MHC Martin v zápase nedeľňajšieho 24. kola Tipsport ligy 2016/2017.

27.11.2016 20:06
Jameson Milam, Lukáš Handlovský Foto: ,
Zľava: Obranca Jameson Milam z HK Nitra a útočník Lukáš Handlovský z MsHK Doxxbet Žilina.

Domáci Martinčania po prvej tretine viedli gólom Jaroslava Markoviča, v druhej hostia otočili skóre vo svoj prospech, ale Peter Galamboš v závere tejto časti vyrovnal. Po bezgólovej tretej tretine nasledovalo predĺženie, v ktorom o víťazstve Liptákov rozhodol Richard Huna. Liptovský Mikuláš figuruje na siedmej priečke tabuľkového poradia, má 34 bodov. Martin má o dva body menej a je ôsmy.

MHC Martin – Liptovský Mikuláš 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 11. Markovič (Surovka, Salija), 40. Galamboš (Salija, Pulli) – 27. Uhrík (Stehlík, Števuliak), 38. Stehlík (Róbert Huna, Richard Huna), 63. Richard Huna (M. Sukeľ)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Jobbágy, 1755 divákov
Martin: Dzubina – M. Dvořák, J. Tabaček, Salija, Pacalaj, M. Leško, Pulli, Rusina, Michalčin – P. Koyš, Heizer, Korostin – Surovka, Galamboš, Markovič – Kadura, Murček, R. Varga – Dírer, Jurášek, Poliaček
Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Kadlubiak, Makovský, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Cibák, Števuliak – Kabáč, Stümpel, Juraj Faith

Zaváhanie Nitry v Žiline

Domáci hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili 4:2 nad hráčmi HK Nitra. „Vlci“ položili základ svojho úspechu v druhej tretine, strelili v nej tri góly. Juraj Štefanka síce necelých desať minút pred koncom riadneho hracieho času znížil na 2:3 z pohľadu Nitranov, ďalší gól však už jeho tím nepridal.

Dvadsaťtri sekúnd pred koncom ešte Lukáš Handlovský poslal puk do prázdnej bránky súpera a uzavrel skóre duelu. Žilina figuruje na štvrtej priečke tabuľkového poradia, vybojovala 40 bodov. Nitra je tretia, má o sedem bodov viac.

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 25. Stupka (Holovič, R. Konečný), 26. Marek Hovorka (L. Handlovský, P. Mikuš), 39. J. Jurík (Švihálek, Húževka), 60. L. Handlovský (Marek Hovorka) – 35. Milam (M. Krištof, Ordzovenský), 51. Štefanka (M. Krištof, Mezei)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Mezei a Paukovček (obaja Nitra) OT 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Krajčík, Valo, 989 divákov
Žilina: T. Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž – E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, Matis
Nitra: Michal Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, P. König, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, H. Ručkay – Bene, M. Krištof, J. Štefanka – Bajtek, L. Paukovček, Macík – Piačka, Ondrušek, S. Chalupa

Popradčania sa vracajú z Trenčína naprázdno

Domáci hokejisti HK Dukla Trenčín zavŕšili obrat a zvíťazili 3:2 nad hráčmi HK Poprad. Hostia začali lepšie a v 14. min viedli 2:0, skórovali Tomáš Troliga a Marek Zagrapan. „Vojaci“ z Dukly otočili vývoj presnými zásahmi Lukáša Bohunického, Dominika Briestenského a Tomáša Sýkoru, posledný gól padol v 36. min.

„Kamzíci“ sa v záverečnej tretine neúspešne snažili o zmazanie manka. Poprad sa teda neodlepil z desiatej priečky tabuľkového poradia, 30 bodov majú aj Nové Zámky s lepším skóre. Trenčín je na šiestej pozícii (34 b.) o skóre pred Liptovským Mikulášom.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 16. Bohunický (Sojčík), 23. Briestenský (J. Švec, D. Novák), 36. T. Sýkora (Drgoň) – 2. Troliga (Abramov, Dinda), 14. Zagrapan (Š. Fabian, Lapšanský)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Sýkora (Trenčín) OT 20 min + DKZ za vyhodenie predmetu z ľadovej plochy, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, M. Novák – Orolín, Gegáň, 2107 divákov
Trenčín: Kutej – Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, Šefčík – Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora – Marcel Hossa, Bulík, J. Ručkay – R. Dlouhý, Šimun, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský
Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Chaloupka, Kurali, Suchý, J. Brejčák, Dinda, Bagin, A. Ježek – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – L. Hvila, Mlynarovič, Kroták – Abramov, Troliga, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, B. Rapáč

Nové Zámky otočili zápas proti Banskej Bystrici

Domáci hokejisti HC Nové Zámky zavŕšili obrat a zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica. Hostia v úvodnej dvadsaťminútovke dvakrát skórovali, presadili sa Tomáš Surový a Michal Sersen.

Novozámčania dali po góle v zostávajúcich častiach hry a v predĺžení o ich triumfe rozhodol Marek Drtina. Banská Bystrica je naďalej na prvej priečke tabuľkového poradia, vybojovala 59 bodov. Nové Zámky sa vyšvihli na deviate miesto, majú 30 bodov a sú o skóre pred HK Poprad.

HC Nové Zámky – Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 36. Brabenec (Drtina, Cardwell), 51. Cardwell, 63. Drtina (Saarinen, Brabenec) – 12. T. Surový (Buc), 15. Sersen (R. Tománek, Sarault)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, J. Konc – Návratek, Vyšný, 1063 divákov
Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Bahenský, Brabenec, Saarinen – Lelkeš, M. Hudec, J. Tibenský – M. Paulovič, Kytnár, Fábry – Čaládi, Pitule, Dubec
Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, Sersen, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – R. Tománek, Sarault, Kafka – Lamper, M. Češík, Matoušek – J. Bezúch, Tamáši, Róth

Zvolenčania doma zdolali Košičanov

Domáci hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch nad hráčmi HC Košice. Po bezgólovej úvodnej tretine obe mužstvá v druhej časti dvakrát skórovali. Zvolenčanov v 46. min priblížil k víťazstvu Juraj Majdan, o šesť minút neskôr však odpovedal Eduard Šedivý.

Predĺženie neprinieslo rozhodnutie, v samostatných nájazdoch sa hrdinom HKM stal Radovan Puliš. Zvolen figuruje na piatej priečke v tabuľke, vybojoval 35 bodov. Košice sú na druhom mieste s 58 bodmi, Banská Bystrica má na svojom konte o bod viac.

HKM Zvolen – HC Košice 4:3 sn (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 23. Šišovský (Martin Ďaloga, L. Jurík), 39. Valenta (J. Majdan, M. Novák), 46. Majdan (M. Novák, Valenta), rozhodujúci sam. nájazd Puliš – 34. Bicek (L. Nagy, E. Šedivý), 38. J. Milý (Šmach), 52. E. Šedivý (Suja)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše D. Krejčí (Zvolen) OT DKZ za nešportové správanie a Habal (Košice) OT 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, J. Konc – Gajan, Gavalier, 1284 divákov
Zvolen: S. Baroš – D. Krejčí, Hraško, Valenta, M. Novák, Plechanov, M. Ivan, Hataš, Dubeň – L. Novák, B. Mráz, Klhůfek – Zuzin, Puliš, J. Majdan – Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga – J. Žilka, Jakubík, S. Petráš
Košice: Habal – Vašíček, Deyl, E. Šedivý, M. Dudáš, Šmach, L. Matejka, Pavúk – L. Nagy, Suja, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – P. Bartoš, T. Klíma, Tibor Varga – Šoltés, R. Hruška