Zvolen zdolal Trenčín. Čistým hetrikom mu pomohol obranca Dubeňa

Obranca Lukáš Dubeň bol hlavným strojcom víťazstva Zvolena 4:3 nad Trenčínom v nedeľňajšom stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

09.10.2016 19:30
Nové Zámky, hokej Foto: ,
Radosť Novozámčanov z prvého bodu počas zápasu 11. kola Tipsport ligy medzi MsHK Doxxbet Žilina a HC Nové Zámky.

Od 43. do 54. min sa čistým hetrikom postaral o priebežný obrat z 1:2 na 4:2, boli to jeho prvé tri ligové góly v kariére. „Vojaci“ ešte znížili zásluhou Kevena Veilleuxa v 56. min, ale už sa im nepodarilo poslať duel do predĺženia.

Dukla viedla od 30. min zásluhou Marcela Hossu a po zásahu Pavla Klhůfeka z 36. min na 1:1 ju posunul znova do vedenia Radoslav Tybor v 40. min, tretia tretina však patrila spomenutému 20-ročnému rodákovi z Považskej Bystrice Dubeňovi, ktorý najprv nachytal Jana Cháberu z „nemožného“ uhla, potom mu pomohol teč brániaceho Lukáša Bohunického a napokon sa presadil od modrej čiary.

Zvolen zvíťazil nad Trenčínom aj 11. septembra na jeho ľade, vtedy 2:1. Teraz si v Tipsport lige pripísal tretí úspech v rade.

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 36. Klhůfek (Andersons, T. Valenta), 43. Dubeň (Miloš Kelemen, S. Petráš), 52. Dubeň (M. Ivan, B. Mráz), 54. Dubeň (Halama, S. Petráš) – 30. Marcel Hossa (Hatala, Ölvecký), 40. Tybor (Kalináč, J. Gašparovič), 56. Veilleux (Marcel Hossa)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – M. Kollár, Rojík, 1002 divákov
Zvolen: S. Baroš – Andersons, T. Valenta, Habšuda, Demiters, Hataš, F. Fekiač, Dubeň, M. Ivan – Kňazev, B. Mráz, Klhůfek – J. Majdan, P. Zuzin, B. McGregor – Šimíček, Řezáč, Martin Ďaloga – S. Petráš, Halama, Miloš Kelemen
Trenčín: Chábera – L. Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Sojčík, R. Dlouhý, L. Novák – J. Gašparovič, Kalináč, Tybor – Marcel Hossa, Veilleux, Ölvecký – Briestenský, J. Švec, D. Novák

Martin uspel v Poprade

Hokejisti Martina si aj v druhej tohtosezónnej konfrontácii poradili s hráčmi Popradu. V nedeľu zvíťazili pod Tatrami 5:3 najmä zásluhou 4-gólovej druhej tretiny. Na zásah Petra Lipanca už z úvodnej minúty odpovedali v 23. min Matej Dírer (v presilovke o dvoch korčuliarov) a v 25. min Patrik Koyš – 1:2.

„Kamzíkom“ sa síce podarilo kontrovať zásluhou Aleša Ježeka v 29. min (2:2), lenže potom opäť dvakrát skórovali „kosačky“: v 29. min ich poslal do vedenia opäť Koyš a v 35. min zvýšil na 4:2 pre hostí Sergej Korostin. V záverečnej minúte druhej tretiny strelil kontaktný gól na 3:4 Adam Lapšanský.

Posledné slovo však patrilo hosťom – v 60. min do prázdnej bránky zavŕšil svoj hetrik Koyš. Martin si 11. septembra doma poradil s Popradom 4:1.

HK Poprad – MHC Mountfield Martin 3:5 (1:0, 2:4, 0:1)

Góly: 1. Lichanec, 29. Ježek (Kroták), 40. Lapšanský (Zagrapan, Lichanec) – 23. Dírer (J. Tabaček, Brňák), 25. P. Koyš, 29. P. Koyš (Heizer, Dírer), 35. Korostin (Dokšin, Pulli), 60. P. Koyš (Pulli, J. Tabaček)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jura – Bogdaň, Jobbágy, 863 divákov
Poprad: Šúrek – Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Chaloupka, Cutting, Potechin, Lubor Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Lapšanský – Matej Paločko, Ježek, Kroták – Štrauch, Troliga, D. Bondra – Danielčák, Mlynarovič, Výhonský
Martin: Corbeil – M. Dvořák, J. Tabaček, Brňák, Salija, Rantanen, Pulli, M. Leško, Pacalaj – P. Koyš, Heizer, Dírer – D. Rzavský, Galamboš, Surovka – Korostin, Dokšin, Hölli – Poliaček, Jurášek, F. Nemček

Nitra sa pozviechala, zdolala L. Mikuláš

Majstrovská Nitra sa po dvoch prehrách pozviechala, odniesol si to Liptovský Mikuláš, ktorý podľahol favoritovi na jeho ľade 1:4. Zverenci Andreja Kmeča sa pritom gólovo naplno rozbehli až od polovice duelu.

Pred vlastnými fanúšikmi otvoril skóre v 4. min v početnej výhode Branislav Mezei a keď hostia nevyužili niekoľko možnosti vyrovnať, domáci navodili rozhodnutie troma zásahmi v 31. – 36. min. Postarali sa o ne Marek Slovák, Henrich Ručkay a v presilovke Radoslav Macík. V záverečnej tretine Liptáci síce znížili v 53. min Rudolfom Hunom, v zásade sa však už iba dohrávalo.

Nitra najprv v utorok inkasovala debakel 0:7 na severe Moravy od Vítkovíc v prvom dueli 1/16-finále Ligy majstrov a potom v piatok podľahla tiež vonku 2:5 Banskej Bystrici, čo bol je premiérový bodovo úplne nulový duel v tejto sezóne Tipsport ligy. Teraz sa vrátila na čelo pelotónu, má 27 bodov, druhé Košice o bod aj odohraný zápas menej. Liptovský Mikuláš v septembri tohto súpera zdolal doma 4:3 po samostatných nájazdoch, nedokázal na to nadviazať.

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 4. Mezei (Kutálek, H. Ručkay), 31. Marek Slovák (Blackwater, Laliberté), 34. H. Ručkay (Ordzovenský, M. Krištof), 36. Macík (P. König, J. Štefanka) – 53. Rudolf Huna (Róbert Huna)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák – Šefčík, Junek, 2288 divákov
Nitra: Michal Valent – Milam, M. Versteeg, Rais, Mezei, P. König, Ordzovenský, E. Piačka, Pupák – Laliberté, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Bajtek – Chalupa, L. Paukovček, Bene
Liptovský Mikuláš: A. Nagy – Mezovský, M. Šiška, Oravec, Bobček, M. Moravčík, Kadlubiak – Kadura, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Piatka, A. Lištiak – Kabáč, Stümpel, Števuliak – Brezniak

Nové Zámky si vezú zo Žiliny bod

Žilinčania dovolili hosťujúcim Novozámčanom v nedeľňajšom zápase 11. kola hokejovej Tipsport ligy vyrovnať v čase 59:58, napokon však pred svojimi priaznivcami zvíťazili aspoň za dva body – 5:4 po predĺžení.

Domáci „vlci“ priebežne preklopili z 0:1 na 3:1 aj zásluhou gólu Rastislava Konečného v oslabení. Hostia však v 47. min išli na 3:3 a krátko pred treťou sirénou dokázali odpovedať dôrazným Jakom Cardwellom aj na zásah Juraja Juríka takisto zo 60. min. V 65. min však rozhodol v prospech Žiliny svojím druhým gólom v tomto dueli Marek Hovorka: po prihrávke od Daniela Brejčáka prekonal spomedzi kruhov Joakima Lundströma.

Ambiciózne Nové Zámky netriumfovali za tri body už v deviatom stretnutí za sebou, druhom pod vedením nového kouča Júliusa Pénzeša. Pravda, v rámci tejto negatívnej série dvakrát uspeli za dva body, teraz si pripísali bod.

Žilina – HC Nové Zámky 5:4 po predl. (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)

Góly: 15. R. Konečný, 24. Marek Hovorka (P. Mikuš, J. Jurík), 33. Húževka (P. Mikuš, J. Jurík), 60. J. Jurík (T. Sýkora), 65. Marek Hovorka (D. Brejčák) – 12. Brabenec (L. Hvila, Cardwell), 40. Fábry (Martin Chovan), 47. M. Paulovič, 60. Cardwell (Michal Hudec, Saarinen)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík – Krajčík, Synek, 798 divákov
Žilina: T. Tomek – D. Rehák, P. Mikuš, Cerenok, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Kríž – Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský – J. Jurík, Húževka, T. Sýkora – Švihálek, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, Rogoň
Nové Zámky: Lundström – Cardwell, V. Čížek, Martin Chovan, Sandgren, Štindl, Ďurčo, Sucharda, Maier – L. Hvila, Brabenec, Saarinen – J. Tibenský, Michal Hudec, Fábry – M. Paulovič, R. Lelkeš, Čaládi – Tábi, D. Rehák, Dubec